Парламент прийняв за основу проект закону про зміни до Бюджетного кодексу з поправкою про Суспільне мовлення

Парламент прийняв за основу проект закону про зміни до Бюджетного кодексу з поправкою про Суспільне мовлення

13:48,
8 Грудня 2016
2556

Парламент прийняв за основу проект закону про зміни до Бюджетного кодексу з поправкою про Суспільне мовлення

13:48,
8 Грудня 2016
2556
Парламент прийняв за основу проект закону про зміни до Бюджетного кодексу з поправкою про Суспільне мовлення
Парламент прийняв за основу проект закону про зміни до Бюджетного кодексу з поправкою про Суспільне мовлення
Верховна Рада 6 грудня 2016 року прийняла за основу проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів), вилучивши норму, яка загрожувала незалежності Суспільного мовлення.

Парламент 6 грудня 2016 року розглядаючи проект закону №5131 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів)», підтримав його за основу із поправкою щодо Суспільного.

Голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар із трибуни Верховної Ради закликала колег вилучити одну норму з цього проекту, яка, за її словами, може зупинити реформу суспільного мовлення.

«Наш комітет розглядав дане питання. І маю сказати, що хоч в цілому ми підтримуємо його. Але тут є надзвичайно небезпечна одна норма, яка може зупинити нам реформу суспільного мовлення. Тому що ми з вами ухвалили Закон про суспільне мовлення, який передбачає гарантоване фінансування у розмірі 0,2 % бюджету. І це фактично робить суспільного мовника незалежним. А в даному законі передбачається, що як суспільне мовлення, так і систему іномовлення уряд може фінансувати на власний розгляд. Таким чином, уряд може або давати зручному каналу гроші, або не давати їх. Тому рішення нашого комітету – підтримувати. І члени нашого комітету готові голосувати за цей закон лише в тому разі, якщо у статті 103 в пункті 26 буде вилучений абзац, який звучить так: "Доповнити пункт після слів і цифр у статті 14 Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення" словами і цифрами статті 10 Закону України "Про систему іномовлення", "Відомості Верховної Ради України" 2016 року. Дякую прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, ми з ним поговорили, він підтримує цю позицію. Тому ми закликаємо проголосувати за цей  законопроект з урахуванням вилучення даного пункту», –  сказала Вікторія Сюмар.

Пропозиція ухвалити проект №5131 за основу і в цілому не набрала більшості голосів, тому головуюча на засіданні перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко поставила ще раз законопроект на голосування за основу в першому читанні.

«Ставлю на голосування проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів) № 5131 за основу, колеги, з правкою, яку озвучила Вікторія Сюмар під стенограму з цієї трибуни. Я наголошую, це лишень за основу, але навіть за основу вже буде враховано вилучення того пункту, який оголосила Вікторія Сюмар з трибуни під стенограму», – наголосила вона. За дану пропозицію проголосували 229 народних депутатів.

Нагадаємо, 6 грудня відбувся круглий стіл за участі представників ЄС та Ради Європи, посольств в Україні з 12 країн, народних депутатів, членів наглядової ради НСТУ, Нацради, НТКУ та ін. щодо неприпустимості недофінансування Суспільного мовлення (ПАТ НСТУ) в 2017 році.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», у проекті держбюджету-2017 було заплановано 897,8 млн грн на суспільне мовлення та 455,7 млн на «Євробачення-2017», яке пройде в Києві.

1 листопада 2016 року генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Він не згоден з тим, що суспільне мовлення, яке має постати наступного року, буде недофінансоване на значну суму. 

Зазначимо, Кабінет Міністрів 3 листопада 2016 року на позачерговому засіданні, яке транслювалося в прямому ефірі  «UA: Перший», підтримав пропозиції щодо повноцінного фінансування ПАТ НСТУ та міжнародного конкурсу «Євробачення» під час розгляду проекту бюджету на 2017 рік, підготовленого до другого читання за підсумками опрацювання зауважень та пропозицій Верховної Ради.

Пізніше, станом на 8 листопада 2016 року, в проекті державного бюджету на 2017 рік, який Кабмін підготував до другого читання, фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії збільшили на 73 млн грн. Відповідно до проекту закону уряд пропонує фінансову підтримку НСТУ у розмірі 970 797,8 грн.  У проекті, що надійшов на перше читання, було 897,8 млн грн на суспільне мовлення та 455,7 млн на «Євробачення». Згідно з законом про суспільне мовлення в бюджеті має бути передбачено 0,2%, що має становити близько 1,28 млрд грн.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду