У законопроєкті держбюджету-2021 на Суспільне залишилося понад 2 мільярди гривень

У законопроєкті держбюджету-2021 на Суспільне залишилося понад 2 мільярди гривень

15:35,
30 Листопада 2020
9578

У законопроєкті держбюджету-2021 на Суспільне залишилося понад 2 мільярди гривень

15:35,
30 Листопада 2020
9578
У законопроєкті держбюджету-2021 на Суспільне залишилося понад 2 мільярди гривень
У законопроєкті держбюджету-2021 на Суспільне залишилося понад 2 мільярди гривень
У Верховній Раді з сьомого грудня планують розглянути законопроєкт «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у другому читанні.

На фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України у законопроєкті «Про Державний бюджет України на 2021 рік», який надійшов до Верховної Ради,  залишили 2 млрд 274 млн 158 тис. грн. Саме таку суму уряд заклав у проєкті держбюджету на 2021 рік у вересні 2020 року.

Про це 30 листопада сказала заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук під час онлайн-дискусії «Вибори незалежної та професійної наглядової ради та її роль для успіху Суспільного мовника».

За її словами, фінансування Суспільного збережене як це було у першому читанні і вона сподівається, що такому варіанті проєкт піде на голосування на наступному пленарному тижні.

«Можливо вперше Суспільне у 2021-му році отримає повне фінансування. Ми будемо це відстоювати», – сказала вона.  

НСТУ з часу своєї реєстрації (19 січня 2017 року) ще жодного разу не отримала повного фінансування. При тому, що громадські активісти і міжнародна спільнота щороку закликають Кабінет Міністрів і Верховну Раду надати Суспільному повне фінансування, як це передбачено у законі.

Євгенія Кравчук зазначила, що це потребуватиме додаткової публічної звітності від менеджменту Суспільного за кожну гривню платників податків.

«Про успіхи компанії мають знати і платники податків, за чиї кошти утримується Суспільне, і відчувати, що ці гроші використовуються дуже раціонально», – додала вона.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія зазначив, що за рік у компанії пройшло 29 перевірок і запитав, як результати їхньої роботи донести до платників податків. На що Євгенія Кравчук запропонувала, щоб результати цих перевірок були оприлюднені, і тоді у ЗМІ вийдуть про це новини.  

Додамо, онлайн-дискусію «Вибори незалежної та професійної наглядової ради та її роль для успіху Суспільного мовника» організували Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики та Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення за підтримки проєкту «Європейський Союз та Рада Європа працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

Нагадаємо, 27 листопада законопроєкт «Про Державний бюджет України на 2021 рік» до другого читання надійшов до Верховної Ради.

Кабінет Міністрів 26 листопада схвалив проєкт держбюджету-2021 до другого читання та направив його до Верховної Ради.

Верховна Рада 5 листопада ухвалила в першому читанні законопроєкт про Державний бюджет України на 2021 рік. 

У проєкті Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» Національній суспільній телерадіокомпанії України передбачили 2 мільярди 274 мільйони 158 тисяч.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат України Микита Потураєв заявив, що не буде голосувати за проєкт бюджету на 2021 рік, якщо фінансування на Суспільне мовлення в ньому буде зменшено. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду