Японія надасть НСТУ понад 2 млн. доларів на закупівлю обладнання

Павло Клімкін та Такаші Кураі також підписали Узгоджений протокол щодо процедурних деталей та Протокол обговорення стосовно протидії корупції, які складають частину зазначеної Угоди, повідомляє сайт Міністерства закордонних справ.

«Документами передбачається виділення Урядом Японії гранту у розмірі 230 млн японських ієн (понад 2 млн дол. США) на придбання телевізійного обладнання у рамках проекту сприяння становленню незалежного суспільного мовника», – зазначили у МЗС

Нагадаємо, 13 березня 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про підписання угоди (у формі обміну нотами) між урядом України та урядом Японії щодо надання уряду України гранту на закупівлю спеціального обладнання для НСТУ. Обладнання від донора проекту японського агентства міжнародного співробітництва «Джайка» надасть суспільному мовнику можливість перейти на мовлення в HD-якості, що відповідає європейській та світовій технічній якості передачі телевізійного сигналу.

У січні 2017 року посол Японії в Україні Сумі Шігекі  повідомив, що Японія надасть технічне обладнання для розвитку суспільного мовлення Україні та направить на НСТУ своїх експертів. Тоді він сказав, що програма триватиме 2,5 роки. 

21 червня 2017 року Сумі Шігекі пояснив, що з січня 2018 року Японія та Україна розпочинають проект, спрямований на розбудову і розвиток Національної суспільної телерадіокомпанії України. Бюджет проекту – понад 75 млн. грн. Співпраця має кілька аспектів: освітній – експертна допомога та навчання з висвітлення надзвичайних ситуацій і створення освітніх програм та технічний – надання обладнання, що дозволить НСТУ в найближчі два з половиною роки перейти на мовлення у форматі HD.

Фото: сайт mfa.gov.ua

comments powered by Disqus