Суспільний мовник зобов'язаний 50 % грошей витрачати на створення контенту –Бородянський
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Суспільний мовник зобов'язаний 50 % грошей витрачати на створення контенту –Бородянський
Про це міністр сказав в інтерв’ю виданню «Цензор.нет».
«Ми хочемо зробити, закріпити на законодавчому рівні, що, наприклад 50% грошей, які отримує суспільний мовник, він зобов’язаний витрачати на створення суспільно важливого контенту. Зобов’язаний», – сказав Володимир Бородянський.
За його словами, Суспільний мовник має перестати бути мовником, а повинен стати виробником суспільно важливого контенту.
«Світ змінився. Вже неважливо мовник ти ефірний чи не мовник. Ти найперше виробник контенту», – зазначив міністр.
Пан Бородянський розповів, що у 2020 році Суспільному мовнику виділяється новий бюджет і це означає, що гроші повинні витратити на суспільно важливі речі.
«Тобто яке завдання? Щоб цей суспільно важливий контент побачило якомога більше українців. Його завдання змінити фокус. Не "я показую те, що я виробляю, або виробляється на моє замовлення", а "я реалізую суспільний запит на суспільно важливий продукт таким чином, щоб цей суспільно важливий продукт побачили якомога більше глядачів". І тому я, як суспільний мовник, вступаю в кооперацію з іншими телевізійними групами, з інтернет-платформами, фінансуємо разом, приходимо в Держкіно», – пояснив Володимир Бородянський.
Він додав, що держава буде фінансувати продукти, які розповідають про українську історію, про те, що зараз з нами відбувається, тобто переосмислення, і продукти, які мають зв'язок з нашим майбутнім.
Нагадаємо, у доопрацьованому проєкті Держбюджету-2020 фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) залишилася 2 011 516, 0 грн, що становить 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, як передбачено у законі «Про суспільне телебачення та радіомовлення України».
Як писав «Детектор медіа», у попередні роки НСТУ була наполовину недофінансована, що перешкоджало розвитку реформи Суспільного мовлення та повноцінній діяльності компанії.
У 2020 році на Суспільному поповниться новим контентом на суму майже 500 млн гривень, з яких 180 мільйонів планують розподілити на власне виробництво та 297 мільйонів – на спільне виробництво. Але лише за умови повного фінансування.