13 кандидатів на посаду голови правління НСТУ: хто вони?

13 кандидатів на посаду голови правління НСТУ: хто вони?

14:21,
12 Квітня 2021
10102

13 кандидатів на посаду голови правління НСТУ: хто вони?

14:21,
12 Квітня 2021
10102
13 кандидатів на посаду голови правління НСТУ: хто вони?
13 кандидатів на посаду голови правління НСТУ: хто вони?
Керувати Суспільним мовником претендують колишні і теперішні працівники НСТУ, екс-очільники комерційних телеканалів, продюсери і режисери.

Наприкінці квітня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України обиратиме голову правління на наступні 4 роки. Упродовж березня тривав прийом документів на конкурс. Надійшло 16 заяв, із них до участі в першому етапі конкурсного відбору допустили 13 кандидатів, троє претендентів вибули через невідповідність вимогам.

16 квітня відбудеться наступний етап конкурсу, на якому наглядова рада вивчить та обговорить подані кандидатами документи та програми розвитку компанії. Як повідомив секретар наглядової ради Вадим Міський, на цьому етапі 25 % членів наглядової ради (тобто, 4 члени) мають проголосувати за кандидата, щоб він пройшов у фінальний тур — заслуховування програм та відповіді на запитання членів наглядової ради.

«Детектор суспільного мовлення» пропонує ознайомитися з резюме 13-ти кандидатів, які виявили бажання керувати суспільним медіа-холдингом.

Олександр Бабуров

За фахом вчитель, має 14 років досвіду журналістської роботи, у Сумській філії НСТУ працював редактором, головним редактором радіо, керівником творчої групи. Розробив загальну концепцію роботи радіо «Слобода-FM» (Сумська область).

Олександр Бутко

За фахом журналіст, понад 40 років досвіду роботи. Доцент кафедри тележурналістики та майстерності актора факультету кіно і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв. Із 2011 по 2017 роки працював гендиректором телеканалу і першим заступником голови правління телеканалу «Тоніс» (у цей період канал контролювався Олександром Януковичем – Ред.), перед тим віце-президентом Національної радіокомпанії України,  членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, першим віце-президентом Національної телекомпанії України, керівником проєкту «Телемегаполіс» на телеканалі «Гравіс», директором служби новин «УТН» Національної телекомпанії України, головним редактором розважальних програм, директором творчого об'єднання молодіжних, дитячих і розважальних програм НТКУ, заступником головного редактора головної редакції інформації «Українського радіо», редактором, випусковим редактором, завідувачем відділу головної редакції інформації УР.

Олег Валуйсков

За фахом інженер-механік, лектор-міжнародник, військовий. Працював інженером-конструктором, має досвід роботи на підприємствах, обіймав посаду маркетинг директора на телеканалі «Інтер», один з ініціаторів створення Асоціації продюсерів України, був членом громадської ради при Держслужбі з інтелектуальної власності України, членом експертної комісії при Держкіно. Продюсер, займається розвитком власного підприємства «Студія ПоліЕкран», заступник голови центрального комітету ГО «Журналісти проти корупції», заступник голови правління «Національної спілки незалежних журналістів України», має багаторічний досвід викладацької роботи.

Іван Гришин

За фахом менеджер інноваційної діяльності, займався видавничою справою, заснував телеканал «Правда ТУТ» та однойменну газету, брав участь в організації мовлення телерадіокомпанії «Грант» на Черкащині, має досвід в організації мовлення телеканалу Sun-TV у Туреччині, створив та очолив ТОВ «Правда ТУТ медіа груп», був членом ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України.

Віталій Докаленко

За фахом журналіст, один із організаторів першої комерційної продакшн-студії «Майстер-відео» та згодом її керівник, автор перших вітчизняних відеокліпів, робив програму для телеканалу «Інтер» на продакшені, обіймав посаду головного режисера на Новому каналі, голови правління ЗАТ «Тоніс», президента Національної телерадіокомпанії України, гендиректора телеканалу «Сіті», керівника департаменту розважальних проектів «1+1 продакшн», був членом експертної комісії з відбору кінопроектів та членом ради з державної підтримки кінематографії при Держкіно.    

У 2017 році Віталій Докаленко входив до команди Олега Наливайка, з якою він хотів будувати Суспільне мовлення.

Лілія Дутка

За фахом журналістка, останні 20 років працювала у Чернівецькій регіональній філії Суспільного (до реформування обласна державна телерадіокомпанія України), була журналісткою, редакторкою, ведучою, авторкою інформаційно-аналітичних програм, завідувачкою інтернет-мовлення, директоркою програм ТБ, директоркою ТВО «Служба інформації», координаторкою грантового проєкту «Агенти громад»,  керівницею групи «Тема дня».

Олександр Зирін

За фахом тележурналіст, працював журналістом і режисером у головній редакції інформації Державного телебачення України, автор понад 150 телевізійних робіт, автор та режисер одних із перших українських відеокліпів, виконавчий продюсер та режисер-постановник телебачення на різних мистецьких акціях і фестивалях, режисер-постановник телевізійних фільмів на  студії «Укртелефільм», автор ідеї та сценарних планів розважальних телевізійних програм «Альбом», викладає у Київському національному університеті культури і мистецтв. Вдруге подається на конкурс на посаду голови правління НСТУ.

Євген Каленський

Освіта вища, спеціальність – іноземна мова. Президент «Чорноморської телерадіокомпанії». До того працював генпродюсером «Чорноморської телерадіокомпанії», заступником гендиректора і віце-президентом Національної телекомпанії України, директором дирекції комерційної та рекламної діяльності НТКУ.

Олександр Коваленко

Освіта вища, спеціальність – «Автоматизоване управління технологічним процесом». Начальник цеху енергозабезпечення у НСТУ (до того НТКУ). Вдруге подається на конкурс на посаду голови правління НСТУ.

Леся Сакада

За фахом журналістка, працює випусковою редакторкою редакції інформаційних проєктів творчого об’єднання «UA: Київ» (НСТУ). Загальний стаж роботи – 31 рік, була журналісткою програми «Доброго ранку, Україно» виробництва ТРК «Ера» для Національної телекомпанії України, кореспондентка ТСН телеканалу «1+1», заступницею директора меморіального музею-садиби Івана Козловського, заступницею директора-завідувача відділу кореспондентів у НТКУ, заступницею директора головного редактора головної редакції суспільно-політичних програм ТО «Київ».

Оксана Цибуля

За фахом журналістка. Була продюсеркою Дніпровської філії НСТУ. До того працювала старшим редактором у Дніпропетровській обласній державній телерадіокомпанії, позаштатним кореспондентом телеканалу «24», PR-менеджеркою компанії «Стиль Д», випусковою редакторкою інформаційного агентства «Мост Днепр», менеджеркою проєкту і випусковою редакторкою на ТРК «Регіон», шефредакторкою сайту 34 телеканалу, керівницею медіа-центру «Дніпро-Пост».

Микола Чернотицький

Магістр за спеціалізацією «Електронні системи», вивчає менеджмент у Київській школі економіки, медіаменеджер та медіаексперт, член правління Суспільного мовника, відповідальний за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток. До того був тимчасово виконуючим обов’язки голови правління НСТУ, директором Сумської філії НСТУ, гендиректором Сумської ОДТРК, головним редактором газети «Суми і сумчани», заступником директора ТОВ «Суми медіа сервіс», депутатом Сумської міської ради. 

Андрій Шаповалов

За фахом журналіст, магістр за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Генеральний продюсер ТРК «Донбас онлайн». Працював менеджером, виконавчим директором і директором філії НСТУ «UA: Донбас», гендиректором Луганської ОДТРК (у Сєверодонецьку, де після окупації Луганська довелося відновити мовлення з нуля), власкором ICTV, начальником відділу зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ в Луганській ОДА, депутатом Луганської обласної ради VI скликання. Голова Луганської регіональної організації НСЖУ.

Нагадаємо, у квітні 2020 року Андрій Шаповалов подав до суду на НСТУ через звільнення з посади менеджера «UA: Донбас». Судові засідання досі тривають.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду