Гендиректор ЄМС Ноель Курран запевнив наглядову раду та правління Суспільного у подальшій підтримці

Гендиректор ЄМС Ноель Курран запевнив наглядову раду та правління Суспільного у подальшій підтримці

13:06,
24 Вересня 2019
6709

Гендиректор ЄМС Ноель Курран запевнив наглядову раду та правління Суспільного у подальшій підтримці

13:06,
24 Вересня 2019
6709
Гендиректор ЄМС Ноель Курран запевнив наглядову раду та правління Суспільного у подальшій підтримці
Гендиректор ЄМС Ноель Курран запевнив наглядову раду та правління Суспільного у подальшій підтримці
Генеральний директор Європейської мовної спілки (ЄМС) Ноель Курран вважає реформу Суспільного мовлення в Україні дуже важливою і запевнив членів наглядової ради та правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) у подальшій підтримці з боку ЄМС.

Про це він сказав у штаб-квартирі ЄМС у Женеві під час зустрічі з делегацією НСТУ.

Поїздка членів наглядової ради та правління НСТУ триватиме упродовж тижня, починаючи з 23 вересня. Вона відбулася за підтримки Internews Network і спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «ЄС та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

До складу делегації ввійшли голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа, заступник голови наглядової ради Ігор Хохич, секретар наглядової ради Вадим Міський, перша голова наглядової ради, а нині член наглядової ради Тетяна Лебедєва, член наглядової ради Олександр Павліченко, члени правління НСТУ Інна Гребенюк, Микола Чернотицький та Дмитро Хоркін.

Під час зустрічі з представниками Суспільного мовлення України Ноель Курран розповів, що має попередній досвід керівництва суспільним мовником Ірландії, на посаду в ЄМС прийшов не з «багатого» мовника, а тому проблеми більшості членів ЄМС, які стикаються з фінансовими викликами, йому зрозумілі. Він наголосив на важливості Суспільного мовлення в Україні та запевнив у подальшій його підтримці з боку ЄМС.

За його словами, найважливішими напрямами роботи ЄМС є:

  • контент, зокрема це підтримка платформ обміну контентом Eurovision та Euroradio, проведення прямоефірних подій як «Євробаченння», дитяче «Євробачення», Хор року, а також тренінгові заходи;
  • політичне лоббі, яке включає захист інстересів мовників на різних рівнях;
  • бізнез-діяльність, зокрема підтримка Eurovision Services.

Фото Вадима Міського

Директор ЄМС з питань контенту Жан Філіп де Тендер розповів детальніше про роботу свого напряму. Це передусім виробництво та обмін контентом, що включає розвиток платформи обміну новинним контентом, на розвиток якої спрямовується до 40% надходжень від членських внесків мовників; обмін музичним контентом, в якому є активним учасником Українське радіо, що часто постачає учасникам ЄМС якісні записи творів українських авторів та виконавців, зокрема Симфонічного оркестру Українського радіо; також це проведення прямоефірних подій як «Євробаченння», дитяче «Євробачення», Хор року. 

«Ми маємо бути серед наших членів та впевнитися, що допомагаємо обмінюватися кращими практиками», – сказав він.

За його словами, ЄМС організовує до 200 подій щорічно для менеджменту та творчих працівників, як Creative Forum – який цими днями відбувається в Римі, EBU Connect –  присвячений питанням брендинга та промо тощо.

Керівництво ЄМС називало ключові виклики для суспільних мовників:

  • фінансовий тиск на суспільних мовників;
  • необхідність поситійно пояснювати що таке суспільне мовлення та навіщо воно потрібне. Деякі уряди думають, що воно їм не потрібне.
  • розвиток технічних гігантів, які поширюють контент – Netflix, Facebook, Google та ін. За останні 6 місяців Netflix «відкусив» 15% ринку у мовників, а його частка ринку у Великобританії сягає вже 50%. Втім, технічні гіганти не орієнтовані на виробництво локального контенту.

Світлана Остапа зазначила, що це перша поїздка делегації наглядової ради і правління НСТУ в штаб-квартиру ЄМС.

«Ми побачили великий інтерес до реформи Суспільного мовлення в Україні. Нас запевнили у всебічній підтримці реформи, називали наймолодшим суспільним мовником Європи. Цікаво було почути про досвід роботи наглядових рад суспільних мовників різних країн, про проблеми, які є у суспільних мовників Європи», – сказала пані Остапа.

Нагадаємо, Україна в особі ПАТ «НСТУ» (раніше — НТКУ, НРКУ) є багаторічним членом Європейської мовної спілки, активним та законослухняним учасником конкурсу «Євробачення».

ЄМС стежить за реформою суспільного мовлення в Україні. ЄМС закликала уряд України та Верховну Раду України підтримувати розвиток суспільного мовлення в якості справжнього служіння громадянам і забезпечити НСТУ належне фінансування у 2017-му та 2018-му роках.

Фото Світлани Остапи

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
KeFep
20:56 / 25.06.2021
Ротационные мобильные 4g прокси в Казани от компании PROXYSPACE
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду