Компанія «Ернст енд Янг» після проведення аудиту НСТУ відмовилася висловити думку щодо фінансової звітності

Компанія «Ернст енд Янг» після проведення аудиту НСТУ відмовилася висловити думку щодо фінансової звітності

12:37,
28 Липня 2018
15796

Компанія «Ернст енд Янг» після проведення аудиту НСТУ відмовилася висловити думку щодо фінансової звітності

12:37,
28 Липня 2018
15796
Компанія «Ернст енд Янг» після проведення аудиту НСТУ відмовилася висловити думку щодо фінансової звітності
Компанія «Ернст енд Янг» після проведення аудиту НСТУ відмовилася висловити думку щодо фінансової звітності
Компанія «Ернст енд Янг» провела аудит Суспільного за період з дати утворення Національної суспільної телерадіокомпанії України – з 19 січня 2017 року до 31 грудня 2017 року і заявила, що не змогла отримати прийнятні аудиторські докази в достатньому обсязі для використання їх як основи для думки аудитора щодо фінансової звітності.

Про це йдеться у фінансовій звітності аудиторів «Ернст енд Янг», опублікованій на сайті «UA: Суспільне мовлення».

«Нас було залучено провести аудит фінансової звітності Публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія У країни" (далі - "Компанія"), що складається зі звіту про фінансовий стан на 31 грудня 2017 року, звіту про сукупний дохід, звіту про зміни у власному капіталі та звіту про рух грошових коштів за період з дати утворення Компанії (1 9 січня 2017 року) до 31 грудня  2017 року, а також приміток до фінансової звітності, включаючи стислий виклад значущих облікових політик. Ми не висловлюємо думки щодо фінансової звітності Компанії, що додається. Через значущість питань, описаних у розділі "Основа для відмови від висловлення думки" нашого звіту, ми не змогли отримати прийнятні аудиторські докази в достатньому обсязі для використання їх як основи для думки аудитора щодо цієї фінансової звітності» – пояснили відмову від висловлення думки аудитори.

У розділі «Основа для відмови від висловлення думки» однією з причин відмови аудитори назвали свою відсутніть під час «інвентаризації (перевірки і документального підтвердження наявності та стану, оцінки активів та зобов'язань підприємства – Ред.)  фізичних залишків запасів станом на 19 січня та 31 грудня 2017 року».

«У зв'язку з тим, що ми були призначені аудиторами Компанії після 31 грудня 2017 року, ми не були присутні на інвентаризації фізичних залишків запасів станом на 19 січня та 31 грудня 2017 року. За допомогою альтернативних процедур ми не змогли впевнитися в кількості запасів, утримуваних станом на 19 січня та 31 грудня 2017 року, які відображені в звіті про фінансовий стан в рядку 1100 "Запаси" балансовою вартістю 22 472 тисяч гривень та 31 153 тисяч гривень, відповідно. Внаслідок цього ми не мали змоги визначити, чи існувала потреба в будь-яких коригуваннях відображених та невідображених в обліку запасів та відповідних рядків, що входять до складу звіту про сукупний дохід, звіту про зміни у власному капіталі та звіту про рух грошових коштів», – зазначено у звіті аудиторів.

Експерти «Ернст енд Янг» заявили про недоступність до первинних документів:

«Станом на 31 грудня 2017 року Компанія була представлена Центральною дирекцією та 26 філіями по всій території України. У зв'язку зі станом облікових записів деяких структурних підрозділів Компанії, а також недоступністю первинних документів ми не мали змоги отримати достатні та прийнятні аудиторські докази щодо повноти, настання та точності доходів від реалізації, відображених в рядку 2 000 "Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)" звіту про сукупний дохід у сумі 8 516 тисяч гривень, собівартості, відображеній в рядку 2 050 "Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)" у сумі 212 230 тисяч гривень, адміністративних витрат, відображених в рядку 2 130 «Адміністративні витрати» у сумі 37 198 тисяч гривень, витрат на збут, відображених в рядку 2 150 "Витрати на збут" у сумі  601 тисяча гривень та інших операційних витрат, відображених в рядку 2 180 "Інші операційні витрати" у сумі 1 576 тисяч гривень».

У зв’язку з недоступністю первинних документів аудитори не мали змоги отримати достатні та прийнятні аудиторські докази щодо існування та повноти кредиторської заборгованості.

Аудитори зафіксували відхилення від Міжнародних стандартів фінансової звітності.

В одному з пунктів відхилень йдеться: «Компанія не здійснила розрахунок та не визнала резерв на виплати персоналу у зв'язку з проведенням заходів з планового скорочення працівників станом на 31 грудня 2017 року. Ефект даного відхилення від вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності не був визначений».

З повним текстом фінансової звітності можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, 22 травня 2018 року голова правління НСТУ Зураб Аласанія розповів, що на Суспільному триває аудит компанії «Ернст енд Янг», але не всі документи, які вимагають аудитори, робилися на Суспільному (колишній державній компанії НТКУ) згідно з міжнародними стандартами. «Відновити все за останні два роки треба роки. Таких випадків ще буде й буде, але ми пройдемо. В будь-якому варіанті цей звіт стане точкою відліку для наступних років. Ми зафіксуємо, що не було певної звітності і далі почнемо її вести», – сказав тоді він.

Як писав сайт «Суспільне. Детектор медіа», у березні 2018 року аудиторська кампанія «Ернст енд Янг» розпочала проводити річний фінансовий та організаційний аудит ПАТ «НСТУ», який тривав 10 тижнів. Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва сказала, що рекомендації аудиту «Ернст енд Янг» допоможуть створити оптимальну структуру управління НСТУ.

Зазначимо, що наглядова рада Суспільного мовника обрала аудиторську кампанію «Ернст енд Янг» для проведення обов'язкового щорічного фінансового та організаційного аудиту публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Таке рішення ухвалено відповідно до підпункту 20 пункту 45 Статуту ПАТ «НСТУ», затвердженого Кабміном 28 грудня 2016 року, з урахуванням звернення наглядової ради до Шведського агентства з питань розвитку співробітництва SIDA з проханням провести аудит ПАТ «НСТУ». Члени наглядової ради підтримали це рішення одноголосно на засіданні 18 січня 2018 року.

Було також взято до уваги, що відповідно до договору про співпрацю від 27 грудня 2017 року, підписаного між SIDA та ПАТ «НСТУ», фінансування аудиту від імені НСТУ здійснюватиме SIDA.

Фото: «Бизнес портал»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду