«Звіт НСТУ стане точкою відліку для наступних років» – Зураб Аласанія про аудит «Ернст енд Янгу»

«Звіт НСТУ стане точкою відліку для наступних років» – Зураб Аласанія про аудит «Ернст енд Янгу»

17:30,
22 Травня 2018
4474

«Звіт НСТУ стане точкою відліку для наступних років» – Зураб Аласанія про аудит «Ернст енд Янгу»

17:30,
22 Травня 2018
4474
«Звіт НСТУ стане точкою відліку для наступних років» – Зураб Аласанія про аудит «Ернст енд Янгу»
«Звіт НСТУ стане точкою відліку для наступних років» – Зураб Аласанія про аудит «Ернст енд Янгу»
Медіаексперти та голова правління ПАТ «НСТУ» розповіли про проблеми реформування та здобутки Суспільного мовлення.

На ПАТ «НСТУ» триває аудит компанії «Ернст енд Янг», але не всі документи, які вимагають аудитори, робилися на Суспільному (колишній державній компанії НТКУ) згідно з міжнародними стандартами. «Відновити все за останні два роки треба роки. Таких випадків ще буде й буде, але ми пройдемо. В будь-якому варіанті цей звіт стане точкою відліку для наступних років. Ми зафіксуємо, що не було певної звітності і далі почнемо її вести», – сказав голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія під час прес-брифінгу, що відбулася  22 травня 2018 року в Українському кризовому медіацентрі.

Як зазначив голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія, одним із напрямів реформ стало розмежування творчої та адміністративної частини. Таким чином, з’являється баланс управління, підвищується якість контенту, а згодом – довіри глядачів.

Зураб нагадав, що у травні 2017 року розпочало роботу правління суспільного, до складу якого Наглядова рада обрала строком на 4 роки шість осіб. Нагадаємо, правління НСТУ оприлюднило звіт, що їм вдалося зробити за рік роботи. Рішення правління є відкритими, їх публікують на новому офіційному сайті мовника.

За словами Зураба Аласанії, із 28 окремих державних мовників наразі сформовано один суспільний, у складі якого – національні і регіональні теле, радіо та цифрові платформи.

Голова правління розповів, що на посади керівників регіональних філій НСТУ обрано 19 менеджерів та 22 продюсери, з них – 22 жінки та 19 чоловіків. Закупівлі та здача в оренду приміщень компанії здійснюються через систему держзакупівель Prozorro. Окрім того, приміщення здаються і для соціальних проектів («Ветеран хаб»). Для відвідувачів відкрили й хол в телецентрі «Олівець» - там проводять кінопокази, екскурсії, лекції, організовують фан-зони та інші культурні заходи.

За словами Зураба Аласанії міняється й контент, хоча на його оновлення й бракує коштів, бо 2018 року НСТУ недофінансована з бюджету майже наполовину.

За перший рік реформи на Суспільному вдалося оновити та запустити 47 програм, реалізувати 25 великих проектів. До початку реформи штат працівників нараховував понад 7 тисяч осіб. Оновлений штатний склад – понад 4 тисячі осіб. Зараз на НСТУ відкрито понад 500 вакансій.

На думку секретаря Наглядової ради ПАТ «НСТУ», програмного директора ГО «Детектор медіа» Вадима Міського, щоб позбутися залежності від фінансування, за яке голосують народні депутати, потрібно кардинально змінити його модель.

«Нам не вистачає бюджету із того, що держава пообіцяла як гарантію фінансування Суспільного мовлення. Минулого року не вистачало 25%, цього – 50%. Механізм фінансування, який закладено в законі, є слабкою гарантією. Наша ідея полягає у тому, щоб знайти цільове бюджетне надходження, за яким закріплений лише один отримувач. Втрутитися в цей процес неможливо. Потрібно зайти існуючий податок і всередині державної машини переспрямувати його. Ми відшукали такий податок – рента за користування радіочастотним ресурсом. Нам вистачить половини від цієї ренти для нормального функціонування», - зазначив секретар Наглядової ради.

Серед проблем реформування Суспільного медіаексперти зазначили також спротив аудиторії щодо зламу традицій, популізм та деякі законодавчі аспекти.

«Із закону потрібно прибрати статті, які передбачали запуск суспільного мовлення. Окрім цього, звісно, мають бути посилені гарантії незалежності і наглядової ради, і правління. Бо через нестабільну структуру парламенту існують ризики втручання в роботу наглядової ради, які можуть відбитися й на правлінні. Із закону бажано було б прибрати фрази про захист традиційних сімейних цінностей. Очевидно, що з одного боку суспільне мовлення має дійсно турбуватися і про культуру, і сім’ю як таку. З іншого боку, суспільне не може ігнорувати інші групи, які існують в суспільстві. Фокусування на одній групі, не роблячи акценти на інші, м’яко кажучи, неправильне. Реформа викликала спротив – люди боялися, аби ми не зламали те, що було раніше», - додав юрист Інституту медіа права, експерт Реанімаційного пакету реформ Ігор Розкладай.

Модератором заходу був голова Центру «Ейдос», член Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Віктор Таран.

Нагадаємо, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський та експерт з питань публічних фінансів Ради Європи Юрій Джигир запропонували нову модель фінансування Суспільного мовника. Вона могла б забезпечити стабільність і не залежала від волі народних депутатів та Кабінету Міністрів України. На їхню думку, оптимальним джерелом доходів НСТУ є радіочастотна рента.

Аліна Стаменова для сайту «Суспільне. Детектор медіа»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду