Редакційна незалежність Суспільного мовника невигідна політикам – Мортен Енберг

Редакційна незалежність Суспільного мовника невигідна політикам – Мортен Енберг

15:53,
30 Березня 2018
3658

Редакційна незалежність Суспільного мовника невигідна політикам – Мортен Енберг

15:53,
30 Березня 2018
3658
Редакційна незалежність Суспільного мовника невигідна політикам – Мортен Енберг
Редакційна незалежність Суспільного мовника невигідна політикам – Мортен Енберг
Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг вважає, що одна з ключових причин тотального недофінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України полягає у тому, що незалежний мовник не вигідний політикам.

Про це він сказав під час зустрічі з працівниками Львівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України, яка відбулася у Львові 29 березня, повідомила прес-служба НСТУ.

«Мене дуже дивує те, що відбувається з фінансуванням Суспільного в Україні. Є Закон України, де чітко передбачені 0,2% для Суспільного мовника. Але тут це «не працює». Водночас, ми всі розуміємо, чому так сталось – йдуть вибори. Незалежний телеканал – не вигідний нікому, окрім глядача», – сказав Мортен Енберг.

У компанії зазначили, що концепція Суспільного мовлення повністю виключає будь-які прояви «джинси» чи спроби політичного впливу на контент. Голова Офісу Ради Європи вбачає у цьому одну з ключових причин тотального недофінансування НСТУ,  адже така редакційна незалежність невигідна політикам.

Мортен Енберг сказав, що Рада Європи продовжує співпрацювати з українським Суспільним. «Однією з потреб було збільшити нашу підтримку у регіонах. Тому, власне, я – тут і готовий вислухати ваші пропозиції», – додав він.

Під час зустрічі працівники ТРК Львів обговорили проблеми та виклики, що постали перед філією в процесі реформ.

Більшість з них пов’язані з недофінансуванням НСТУ. Це і застаріле ефірне радійне обладнання та телевізійна техніка, незадовільний стан приміщень телестудії, що потребують ремонтів, неймовірний холод у кабінетах взимку, потреба оновити транспортний парк філії тощо.

«У жахливих умовах створювати якісний продукт – складно. Ми хочемо, щоб кожен з нас працював на сучасній техніці, студії були обладнані усім необхідним, а журналісти мали можливість навчатися. Тому ми просимо сприяння Ради Європи в організації візитів донорів Суспільного на філію. Аби кожен з них на власні очі побачив – як тут, на місці, відбувається реформа. І, можливо,  виявив бажання долучитися до наших проектів», – пояснила т.в.о. менеджера філії Наталія Степанова.

Нагадаємо, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Щоб не залежати від фінансування, за яке голосують народні депутати, секретар наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запропронував нову модель фінансування Суспільного мовника. Вона могла б забезпечити стабільність і не залежала від волі народних депутатів та Кабінету Міністрів України.

Фото: прес-служба НСТУ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду