Члени Комітету свободи слова вважають, що позитивного конструктивізму для новин «До ТеБе» замало

Філія забезпечує мовлення телеканалу «До ТеБе» і радіостанції «Голос Донбасу». Після захоплення всіх виробничих потужностей тодішньої Донецької обласної державної телерадіокомпанії у квітні 2014 року мовлення обласного телебаченні і радіо не здійснювалося майже 10 місяців.

Під час зустрічі виконуючий обов’язки директора виконавчого Ілля Суздалєв розповів про колектив філії. Зокрема, він повідомив, що досі залишається у штаті 50 осіб, які не працюють і їх доля невідома. Звільнити їх поки що не можуть.

На момент відновлення мовлення у 2015 році у штаті філії було 253 працівники. Наразі на філії працює 135 осіб.

Станом на 1 червня 2017 року «До ТеБе» виробляє обсяг власного мовлення в середньому 5 год. 15 хв. на день. Ілля Суздалєв зазначив, що у своїх новинах вони дотримуються концепції позитивного конструктивізму, що подекуди здивувало членів Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики. Він пояснив вибір такої концепції новин тим, що в регіоні люди і так дивляться загальнонаціональні канали, де показують все, що відбувається на лінії розмежування в АТО і на нульових позиціях, а про життя регіону мало хто показує. Тому на «До ТеБе» вирішили показувати новини про відкриття садочків, ремонт шкіл, тобто так звані позитивні новини. Водночас телеканал співпрацює з місцевою владою, бере у них інформацію і, за словами пана Суздалєва, коли треба, критикують владу. Також вони співпрацюють із військовими прес-аташе і повідомляють їхню інформацію.

Народні депутати вважають, що в зоні АТО не можна обмежуватися позитивними новинами. Вони порадили керівнику «До ТеБе» хоча б розвінчувати фейки місцевих каналів, які працюють  на окупованій території.

Голова Комітету Вікторія Сюмар зазначила: «Якщо на донецькому каналі в окупованому Донбасі вийде якийсь фейковий сюжет про те, що Збройні сили України обстріляли мирних жителів і ви знаєте, що це неправда, то можете зробити свій сюжет і розвінчати цей фейк».

Офіс телеканалу «До ТеБе» після окупації Донецька розміщується у центрі Краматорська у колишньому книжковому магазині

Нагадаємо, головний офіс «До ТеБе» знаходиться в Краматорську, частина штату працює в інших містах області та в Києві. Зокрема, в Києві знаходиться ефірна апаратна радіо «Голос Донбасу», територіальні редакції (корпункти) знаходяться в містах Маріуполь, Покровськ, Бахмут, Волноваха, Костянтинівка.

Наразі «До ТеБе» цілодобово мовить в аналогу, цифрі, на супутнику та в кабельних мережах. Радіо «Голос Донбасу» також мовить цілодобово в ФМ-мережі. 

Додамо, 16 травня директор виконавчий Донецької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України Віктор Підлісний подав заяву на звільнення за власним бажанням. З 1 червня виконуючим обов’язки директора виконавчого Донецької регіональної дирекції ПАТ «НСТУ» став Ілля Суздалєв, який займав посаду заступника директора виконавчого цієї філії з питань телебачення.

Фото Світлани Остапи

comments powered by Disqus