Суспільні мовники із 42 країн обрали 210 членів журі «Євробачення-2017»

Загалом, 42 мовники – члени Європейської мовної спілки обрали 210 членів журі, які будуть голосувати. Наприклад, в Україні членів журі обирала Національна суспільна телерадіокомпанія, у Британії – ВВС, йдеться на сайті eurovision.tv.

Наймолодшим членам журі по 16 років, вони з Македонії та України. Найстаріший член журі з Великобританії, йому 76 років. Середній вік членів журі становить 40 років.

Щодо обрання членів журі, існують строгі правила.

  • Члени журі не повинні входити до складу журі в попередні два роки;
  • Члени журі повинні мати 16 років  в день їх голоси;
  • Члени журі не повинні бути співробітниками телекомпаній;
  • Члени журі повинні мати музичну професію або пов'язані з музичною індустрією;
  • Члени журі повинні бути громадянами країни, яку вони представляють;
  • Жоден із членів журі не повинен бути пов'язаний жодним чином з будь-яким конкурсаном, не брати участі у створенні пісні. Журі має голосувати в повній незалежності та неупередженості.

«З 2009 року результати конкурсу "Євробачення" визначають не тільки глядачі, але і п’ять музичних професіоналів від кожної країни-учасниці», – нагадали організатори.

Голос членів журі кожної країни – це 50% від загального результату. «Традиційно, музичні судді зберуться разом, щоб подивитися другу генеральну репетицію, кожен із журі виставить оцінки в прямому ефірі на супутниковому телеканалі», – йдеться в повідомленні.

Контролювати роботу журі будуть нотаріус і незалежні спостерігачі Європейської мовної спілки на той випадок, що журі не порушують правила конкурсу. Кожен із них буде оцінювати учасника, номер, вокал і пісню. Їхні оцінки підсумують і оголосять у фіналі.

«Рейтинг журі, в поєднанні з телеголосуванням, буде оголошений спікерами із кожної країни у ніч фіналу в прямому ефірі. У цьому році система голосування залишиться такою ж як була і минулого року. Тому журі та телеглядачі оголосять свої бали окремо один від одного, щоб показати глядачам, хто як проголосував», – повідомив прес-центр.

Нагадаємо, 7 травня у Маріїнському парку (від Верховної Ради до оглядового майданчика)  відбудеться церемонія червоної доріжки довжиною 265 метрів. На ній працюватиме шестеро ведучих, які оголошуватимуть учасників 42 країн. Пройшовши червоною доріжкою, артисти на автобусах переїдуть до конгресно-виставкового центру «Парковий». Там пройде церемонії відкриття «Євробачення-2017», в рамках якої виступлять Руслана, Джамала, Олег Скрипка і гурт «Друга Ріка» у супроводі Національного академічного оркестру народних інструментів України (НАОНІ).

Півфінали 62-го пісенного конкурсу «Євробачення»  відбудуться у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра 9 та 11 травня. Фінал «Євробачення-2017» – 13 травня. 

comments powered by Disqus