«Спадок Терещенків»: Суспільне презентувало серіал про чотири покоління родини, яка змінила економіку України

«Спадок Терещенків»: Суспільне презентувало серіал про чотири покоління родини, яка змінила економіку України

11:30,
28 Червня 2022
4767

«Спадок Терещенків»: Суспільне презентувало серіал про чотири покоління родини, яка змінила економіку України

11:30,
28 Червня 2022
4767
«Спадок Терещенків»: Суспільне презентувало серіал про чотири покоління родини, яка змінила економіку України
«Спадок Терещенків»: Суспільне презентувало серіал про чотири покоління родини, яка змінила економіку України
Терещенки були російськими дворянами, але більше схожими на сучасних українців, ніж на тогочасних росіян, кажуть творці серіалу.

24 червня команда Суспільного організувала благодійний передпоказ документального серіалу «Спадок Терещенків». Це прізвище пов’язано не тільки з наймасштабнішою цукровою промисловістю всієї Європи. Терещенки — це меценатство, розвиток мистецтва, банківська справа і навіть перші українські спроби авіабудування.

 

«Цей серіал – виправлення несправедливого забуття піонерів українського бізнесу. Це вибачення не лише перед цими конкретними героями, а й перед українською історією в цілому», — каже головний редактор суспільного телебачення Юрій Макаров.

Головний редактор Суспільного Юрій Макаров

Ідея створення стрічки з’явилася у подружжя Наталки та В’ячеслава Пономарьових під час подорожі Житомирщиною. На півдні області розташовані руїни палацу Терещенків. Побувавши там, подружжя зацікавилось історією роду.

 Продюсер Вячеслав Пономарьов та авторка Наталка Пономарів (зліва)

«Був якийсь момент, коли ми задумались, хто такі Терещенки. Це чоловік і дружина? Якісь брати? Скільки тих Терещенків? Ми так копнули й виявилося, що це брила на два століття часу. Чотири покоління родини, які змінили економіку України», — згадує Наталка.

За її словами, робота зі сценарієм могла б бути суто зануренням в справу Терещенків з історичного архіву обсягом 800 томів. Проте команда обрала цікавіший варіант.

«В кожному з регіонів, пов’язаних зі спадщиною Терещенків, є місцеві краєзнавці, які точково вивчають щось, пов’язане з цією родиною. Нам довелося об’їхати Житомирщину, Київщину, Сумщину, аби зібрати цілу історію. Наприклад, на Сумщині був Сашко Мірошниченко. Він забезпечив частину, яка стосується Глухова», – описує Наталка роботу над виробництвом серіалу.

Авторка серіалу Наталка Пономарів та виконавчий продюсер каналу «Суспільне Культура» Лук'ян Галкін

Керівництво Суспільного вагалося, чи доречно випускати серіал про культуру та історію під час війни. До того ж, історія Терещенків — історія російських дворян, які були українцями. Перед командою постало питання: як правильно привернути увагу до їхньої неоднозначної національної свідомості? Відповідь знайшлася в родинній історії. Терещенки хоч і не усвідомлювали себе українцями, але їхні дії, принципи та якості вказують, що вони належали до нашої нації, пояснюють творці стрічки. Працьовитість, готовність допомагати власній громаді, кмітливість, відкритість до нових ідей. Вони більше схожі на сучасних українців, ніж на російських дворян XIX—XX століття.

«Мені було дуже страшно дивитися серіал після повномасштабного вторгнення Росії, оскільки сценарій писався до того, — коментує авторка стрічки Наталка Пономарів. — Чи не змінилися акценти? Чи подавала б я зараз цю інформацію по іншому? Але, мені здається, все-таки ми правильно визначили, ким були Терещенки та чому нам зараз варто бути їм вдячними, за що їх знати і якою була їхня роль в нашій історії».

Війна змістила дату прем’єри з 28 лютого на 28 червня. Проте головна зміна, пов’язана з війною — нове ставлення до національного контенту в суспільстві. «Коли увага до українського продукту підвищена, потрібно це використовувати. Потрібно показувати. Потрібно розповідати нашу історію», – каже Наталка Пономарів.

Перші серії вийдуть 28 червня о 22.00 в ефірі телеканалу «Суспільне Культура» та на ютуб-каналі «Суспільне Культура».

Знімальна група

Катерина Чуєва – генеральна директорка Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (2018—2021), заступниця міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції 

Головний експерт з медійного права Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай

Голова наглядової ради Світлана Остапа

Директорка з комунікацій зі ЗМІ та громадськістю Суспільного Олена Бондарук та керівниця управління популяризації телепрограм та ведучих Олександра Грохольська

Продюсерка, ведуча «Суспільне Культура» Юлія Дичук

Ігор Розкладай, Світлана Остапа та голова правління Суспільного Микола Чернотицький

Фото: Анастасія Мантач, Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Аня Иванко
09:41 / 09.12.2022
нудний і нецікавий...навіть не фільм, а відео. погано зроблено, погано розпіарено.
Отакої
16:17 / 04.07.2022
"Керівниця УПРАВЛІННЯ популяризації телепрограм та ведучих" - фото 10. Помітили? А всі притаманні сподіваються на власне виробницьтво (тому і будь-яка прем"єра - завжди свято).
Не стиліст
12:19 / 02.07.2022
А виконавчий продюсер каналу «Суспільне Культура» Лук'ян Галкін закрив свій профіль на фейсбук. Так роблять слабкі люди. Ось таке "прозоре" суспільне.Мабуть, боїться критики дуже.
Стилістка
16:59 / 30.06.2022
Це квінтесенція сюрреалізму: мати такі бабки як Остапа і Чорнотицький, і мати вигляд таких обсосів. Утім, справа не в грошах, а у відсутності смаку. А це видно і в продукті. До речі, на Суспільному немає красивих баб і талановитих мужиків. Совпадєніє, не думаю. Микола, спінджаки в обліку носять тільки пенсіонери, про оверсайз не чув? Совок в голові. Про Остапу шикарно написав попередній стиліст, мені додати нема чого.
Стиліст
11:12 / 29.06.2022
Твої відчуття, коли колишня прибиральниця Херсонської філії з попередньго посту виглядає і вдягається краще ніж голова наглядової ради суспільного Остапа... Тінейджерські маєчкі на дородній жінці під 60, якось некомільфо. Ще б стрінги з джинсів гавняного кольору випустила. Ото б була "ікона" стилю.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду