Суспільне планує зняти художні серіали «Дім» та «Вишиванка для пані Черчилль»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Суспільне планує зняти художні серіали «Дім» та «Вишиванка для пані Черчилль»
У 2022 році Суспільний мовник планує зйомки двох художніх серіалів за сценаріями переможців мистецького конкурсу — з робочими назвами «Дім» та «Вишиванка для пані Черчилль».
Cценарії телевізійних художніх ігрових серіалів писатимуть переможці мистецького конкурсу – ТОВ «Гуд Монінг Дістрібьюшн» та ТОВ «Т.Т.М.», йдеться на корпоративному сайті Суспільного.
Серіал з робочою назвою «Дім» буде створений за мотивами книги Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила». В основі сюжету — історія однієї шахтарської родини, що живе в невеликому шахтарському селищі посеред степів Луганщини від 30-х років минулого століття до наших днів. Серіал розрахований на вісім серій, де кожен епізод — це окрема історія одного члена родини.
За словами автора сценарію Павла Белянського, книга і серіал — це спроба знайти відповідь на запитання: що за люди живуть на сході України й чи так сильно вони відрізняються від усіх інших українців.
«На мій погляд, при всіх жахливих і часто нелюдських умовах життя, в яких існували шахтарі, при страшних умовах праці, близькості смерті, жителі сходу України культурно, емоційно, духовно і душевно, такі ж українці, як і жителі всієї України в цілому. Це і буде центральною ідеєю серіалу», — розповів Павло Белянський.
Серіал «Вишиванка для пані Черчилль» — військовий детектив та мелодрама, натхненна реальною історією візиту дружини прем’єр-міністра Великої Британії Клементини Черчилль до Одеси 1945 року. До візиту пані Черчилль майстриня вишивки Уляна Білоус має створити для поважної гості найкращу в світі вишивану сукню.
Сценарист серіалу Костянтин Коновалов розповів, що дружина Вінстона Черчилля, на той час перша леді Британії, Клементина буде однією з центральних фігур серіалу.
«Я надихнувся кінохронікою, яка так і називається «пані Клементина Черчилль в Одесі». Коли я її побачив, зрозумів — це унікальна тема для України, яку не можна пропустити. І вирішив додумати, чому саме вона приїздила до України та як відбувалися події. У кінохроніці було зображено, як Клементина Черчилль отримує вишиванку. Я одразу зрозумів, що, мабуть, була майстриня, яка створила цей шедевр, цю вишивану сукню для першої леді Великої Британії. Я створив цих персонажів, описав їх, як вони живуть та взаємодіють між собою. Але вирішив завернути це у жанр військового детективу та мелодрами, аби глядачам було цікаво дивитися», — сказав Костянтин Коновалов.
Додамо, реєстрація учасників мистецького конкурсу на створення сценаріїв телевізійних художніх ігрових серіалів тривала з 19 квітня по 19 травня 2021 року. Конкурс відбувався у два етапи: попередній відбір та пітчинг.
Нагадаємо, у 2021 році компанія Esse Production House на замовлення Суспільного мовника виробила документальний серіал «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла».