Під час спільного телемарафону покажуть прем’єру розслідування Суспільного «Буча 22»
Під час спільного телемарафону покажуть прем’єру розслідування Суспільного «Буча 22»
У середу, 22 червня, о 21:30 відбудеться прем’єра розслідування Суспільного «Буча 22» про пошук журналістами військових Росії, що розстріляли сім’ю в Бучі.
Про це повідомила пресслужба Суспільного.
Прем’єру «Буча 22» транслюватимуть в межах цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом». 23 червня о 20:00 розслідування покажуть на ютуб-каналі «Суспільне Новини».
У розслідуванні йтиметься про родину Чікмарьових — двох братів із сім’ями та їхніх батьків — що залишили рідну Донеччину, відмовившись від «руского міра». Вони оселились у Бучі, звідки довелося тікати вдруге. Машину, в якій їхала сім’я молодшого брата Олександра, обстріляли російські військові. Чоловік за кілька хвилин втратив обох синів та дружину. Того ж дня Буча опинилася під повним контролем російських військових. Тіла рідних Олександра пролежали у спаленій машині майже до кінця окупації.
Завдяки свідкам журналістам вдалося роздобути докази присутності на місці розстрілу конкретного підрозділу російських військ.
«Коли ми розповідали десяткам експертів, якою інформацією володіємо і чого хочемо, нам відповідали — ні, це неможливо, вам не вдасться, вам бракує даних. Але ми вірили й не припиняли пошуків, запитуючи всіх, кого могли. Ми вивчили напам’ять структуру російських “воздушно-десантних войск”, передивилися тисячі відео з соцмереж, наслухались їхніх брехливих героїчних пісень, вивчили історію бойових машин десанту і зрозуміли, що нам вкрай бракує одного елемента — однієї позначки, щоб виконати завдання. І потім — нам дуже і дуже пощастило. Те, що робимо ми і роблять наші колеги, — надзвичайно важливо, адже винні у воєнних злочинах мають бути покарані, а для цього збирати докази повинні усі: і правоохоронці, і журналісти, і всі українці. Ми надто багато втрачаємо, щоб дозволити світові укотре закрити очі на воєнні злочини росіян», — зазначила шеф-редакторка редакції розслідувань Департаменту новин Інна Білецька.
Нагадаємо, команда розслідувачів НСТУ розповіла, як створює фільми про соціальні проблеми, а журналісти з регіонів поділилися враженнями від співпраці з філіями.