«UA: Перший» покаже прем’єру власного фільму-розслідування «Бити. Молитися. Тримати»
«UA: Перший» покаже прем’єру власного фільму-розслідування «Бити. Молитися. Тримати»
12 вересня о 13:30 суспільний телеканал «UA: Перший» покаже прем’єру фільму-розслідування власного виробництва «Бити. Молитися. Тримати». Команда Суспільного викриває великі мережі реабілітаційних центрів, у яких людей б'ють, зв'язують скотчем і змушують молитися й куди можуть потрапити навіть люди без жодних залежностей, повідомляє пресслужба Суспільного.
За словами авторки фільму, журналістки Катерини Лихогляд, під час роботи над стрічкою команді довелося опитати близько сорока залежних людей.
«Одна з таких історій: молода жінка зі своїх 35 років життя 23 роки вживає наркотики. Двоє її чоловіків померли від передозування в неї на руках. Дочка цієї жінки виросла без мами», – розповіла вона.
«У фільмі “Бити. Молитися. Тримати” наша команда звертається до тих, кого вербує яскравий піар мереж закритих центрів. До сімей залежних людей. Ми жодним чином не намагаємося повчати чи засуджувати. Мета цієї роботи: попередити. Віддаючи своїх рідних у тіньові організації, вони мають право знати усі ризики. Наприклад, про те, що можуть бачити їх востаннє», – сказала Катерина Лихогляд.
Головний герой фільму — психолог Артем, близька людина якого страждає від наркозалежності, що тягне за собою амфетаміновий психоз.
Разом з Артемом глядачі пройдуть шлях пошуку порятунку залежної людини. А також побачать таємниці реабілітаційних центрів для алко- і наркозалежних людей, де пацієнтів утримують силою.
Щоб дізнатися, що таке закриті центри і які методи лікування в них застосовують, журналісти Суспільного вирушають у різні міста України та опитують десятки колишніх реабілітантів. Розслідувачі виявляють випадки, коли живими з центрів люди не поверталися.
Під час свого розслідування журналісти також викривають, що за гроші в такий заклад можна закрити навіть людину без залежності.
Нагадаємо, у Центральній дирекції Суспільного у червні 2019 року створили творче об’єднання «Журналістських розслідувань», яке очолила Інна Білецька. За цей час команда Суспільного створила низку фільмів-розслідувань. У вересні 2021 року фільм Суспільного про психіатрію «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія» отримав спеціальну відзнаку Національного конкурсу журналістських розслідувань 2021 року.