«UA: Перший» покаже розслідування про звірства у реабілітаційних центрах «Поки Бог не бачить»

«UA: Перший» покаже розслідування про звірства у реабілітаційних центрах «Поки Бог не бачить»

11:17,
24 Грудня 2021
3884

«UA: Перший» покаже розслідування про звірства у реабілітаційних центрах «Поки Бог не бачить»

11:17,
24 Грудня 2021
3884
«UA: Перший» покаже розслідування про звірства у реабілітаційних центрах «Поки Бог не бачить»
«UA: Перший» покаже розслідування про звірства у реабілітаційних центрах «Поки Бог не бачить»
Журналісти Суспільного знайшли докази того, що людей, які зверталися у реабілітаційні центри чи притулки, використовували для наживи, калічили, забирали майно, вбивали.

26 грудня о 13:30 на телеканалі «UA: Перший» покажуть прем’єру документального проєкту-розслідування Суспільного «Поки Бог не бачить» авторки Катерини Лихогляд. У цей же день фільм опублікують в ютубі.

Катерина Лихогляд була авторкою фільму-розслідування «Бити. Молитися. Тримати» про мережу реабілітаційних центрів, який вийшов на Суспільному у вересні 2021 року. 

Після показу до журналістів звернулася 65-річна Алла, за словами якої, у реабілітаційному центрі забили до смерті її сина. Згодом звернувся Вадим, який у такому ж закладі втратив брата. Обидві історії об’єднує релігійна організація «Нове покоління», з якою пов'язані ці реабілітаційні центри. Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного

Під час розслідування журналісти натрапили на факти знущань, трудової експлуатації людей та вбивства, за які досі ніхто не поніс покарання. Тим часом центри продовжують свою діяльність.

Шефредакторка, засновниця творчого об’єднання журналістських розслідувань Суспільного Інна Білецька розповіла, що в основі проєкту  історії, з якими прийшли глядачі каналу. «Ці історії, а також те, що знайшла Катерина Лихогляд, — вражає, шокує і змушує кулаки стискатись. Це детективно-драматична історія, яка не дає перевести подих», – поділилася вона.

За словами Катерини Лихогляд, кожна документальна стрічка команди Суспільного – про помилку системи, про тривалу хворобу. «Ми завжди шукаємо ліки проти цієї хвороби. Утім, дуже важко було їх знайти під час роботи над фільмом “Поки Бог не бачить”. Бо тоді довелося б сказати: рецепт – нехай люди не будуть бідними. От такий вихід – настільки ж простий, наскільки і складний. 

Трагічні історії людей, які ми розповіли, об’єднує спільний знаменник — бідність. Близько половини населення України живе за межею бідності. І саме вона — причина того, як множиться горе», — сказала вона.

Нагадаємо, влітку 2019 року в Національній суспільній телерадіокомпанії України створили творче об’єднання журналістських розслідувань, шефредакторкою якого стала Інна Білецька. За два роки команда Суспільного зробила десять фільмів-розслідувань. Команда розслідувачів Суспільного розповіла, як створює фільми про соціальні проблеми. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Як щодо розслідування про Суспільне?
23:38 / 25.12.2021
Київська філія-Олівець довела мене до клінічної депресії і передсуїцидального стану після звільнення, що підтверджено двома психіатрами документально, через атмосферу погроз, булінгу підлеглих, промивання мізків в стилі "найвища нагорода це те що тебе сьогодні не звільнили", криків, залякування і зарлати в 7000 грн без премії? Не хочете фільм зняти? Буду головною героїнею! wh4tefang@gmail.com
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду