Суспільному потрібно на рік 445 млн грн на оплату трансляцій – Грузинський
Суспільному потрібно на рік 445 млн грн на оплату трансляцій – Грузинський
Щонайменше 445 млн грн Національній суспільній телерадіокомпанії Україні потрібно, щоб оплатити трансляції відповідно до всіх ліценцій.
Про це в інтерв’ю «Детектору суспільного мовлення» розповів директор з організації та розвитку мереж телерадіомовлення Суспільного Дмитро Грузинський.
«Відповідно до всіх ліцензій, на початок 2020 року на трансляції нам потрібно було, щонайменше, 445 млн грн. Фактично маємо 160 млн», – сказав він.
За його словами, у 2020 році на послуги з трансляції ефірного мовлення трьох каналів «Українського радіо» в УКХ, СХ і FM-діапазонах було заплановано 62,8 млн грн.
«Хоча загальна потреба видатків на послуги із трансляції ефірного радіомовлення, з урахуванням виконання умов усіх чинних ліцензій і тимчасових дозволів на мовлення, складає близько 235 млн грн», – розповів Дмитро Грузинський.
Він додав, що вартість послуг із трансляції першого каналу «Українського радіо», радіо «Промінь» та радіо «Культура» в цифровому форматі в 2020 році становить близько 400 тис. грн.
За словами пана Грузинського, супутникове мовлення — це подекуди єдина можливість для наших громадян мати доступ до українських програм на тимчасово окупованих територіях.
«Послуги з підйому на супутник всіх 11 телерадіопрограм Суспільного — це приблизно 2,5 млн грн на рік, а вартість трансляції цих одинадцяти теле- та радіопрограм становить ще приблизно 13,8 млн грн на рік. Це в рази менше, ніж послуги з ефірного розповсюдження», – зазначив він.
Нагадаємо, за ліцензіями «Українське радіо» має 199 FM-частот, 27 УКХ-частот, 12 частот на довгих і середніх хвилях; «Промінь» має 57 FM-частот, 56 УКХ-частот, 13 частот на довгих і середніх хвилях; «Культура» має 44 FM-частоти, 36 УКХ-частот, 10 частот на довгих і середніх хвилях.
Три суспільні радіостанції мають ліцензії на цифрове радіомовлення T-DAB у Києві.
НСТУ має 26 цифрових телевізійних ліцензій — у «UA: Першого», «UA: Культури» та всіх філій.
У НСТУ є п’ять ліцензій на супутникове телевізійне мовлення («UA: Перший», «UA: Культура», «UA: Крим», «UA: Донбас», «UA: Закарпаття») і шість ліцензій на супутникове радіомовлення («Українське радіо», «Промінь», «Культура», «Голос Донбасу», «Тиса ФМ», Всесвітня служба радіомовлення України).
Наразі аналогове телевізійне мовлення залишилося в зоні проведення ООС та для мовлення на АР Крим. Фактично НСТУ використовує 49 аналогових каналів.