Копродукція для Суспільного все ще залишається важкодоступною – Лодигін

Копродукція для Суспільного все ще залишається важкодоступною – Лодигін

12:47,
7 Вересня 2020
2242

Копродукція для Суспільного все ще залишається важкодоступною – Лодигін

12:47,
7 Вересня 2020
2242
Копродукція для Суспільного все ще залишається важкодоступною – Лодигін
Копродукція для Суспільного все ще залишається важкодоступною – Лодигін
Законопроєкт про Суспільне мовлення дозволив би Національній суспільній телерадіокомпанії України спільне виробництво. Але його досі не розглянули у Верховній Раді України.

Про це сказав «Детектору суспільного мовлення» член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Ярослав Лодигін.

«Копродукція все ще залишається важкодоступною для нас, бо нових законодавчих ініціатив щодо дозволу нам цим займатися не відбулося. Суспільний мовник все ще залежить від постанови Кабміну часів Азарова, яка накладає обмеження на компанію в частині спільного виробництва», – зазначив він.

За його словами, готуючись до 2020 року, у НСТУ почали розробку декількох серіалів.

«Деякі – все ще можуть бути запущені нами за умов повного фінансування, деякі – вже вислизнули від нас і дістались іншим каналам. Я можу зрозуміти авторів, які шукають творчої реалізації й не можуть чекати кращих часів НСТУ», – сказав Ярослав Лодигін.

Він розповів, що у НСТУ розробили декілька типів мистецьких конкурсів на виробництво контенту зовнішніми виробниками, але через брак коштів з відомих причин, цю програму довелося згорнути.

«Процедурно ми готові до проведення конкурсів на виробництво контенту за ідеями та сценаріями сторонніх виробників у заданих суспільним мовником жанрах і темах, до конкурсів за ідеями та сценаріями, які належать НСТУ, а також окремо – до конкурсів на розробку сценаріїв», – сказав він.

Як писав «Детектор медіа», Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» у 2014 році, зі змінами у 2015, 2016 і 2017 роках.

12 грудня 2019 року у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (щодо підвищення ефективності роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України). У законопроєкті пропонують не менше половини бюджетного фінансування НСТУ спрямувати на контент, із них половину коштів спрямувати на виробництво контенту незалежними продакшен-студіями.

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики побачив корупційні ризики в одній нормі проєкту Закону про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Законопроєкт рекомендували доопрацювати з міжнародними експертами.

Бюджетний комітет порекомендував вносити зміни до Закону про Суспільне з 2021 року.

Також Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував профільному Комітету з питань економічного розвитку відхилити норму, що стосується аудиту ПАТ «НСТУ» в проєкті «Про акціонерні товариства».

Наразі законопроєкт очікує розгляду. 

Фото: Руслан Новосьол

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду