Качура не зміг відповісти на «Зворотному відліку» на «UA: Першому», що таке Суспільне

Качура не зміг відповісти на «Зворотному відліку» на «UA: Першому», що таке Суспільне

11:15,
8 Грудня 2020
5954

Качура не зміг відповісти на «Зворотному відліку» на «UA: Першому», що таке Суспільне

11:15,
8 Грудня 2020
5954
Качура не зміг відповісти на «Зворотному відліку» на «UA: Першому», що таке Суспільне
Качура не зміг відповісти на «Зворотному відліку» на «UA: Першому», що таке Суспільне
Олександр Качура сказав, Суспільне має центральне і регіональні представництва, 5 квартир і землю.

Народний депутат із фракції «Слуга народу» Олександр Качура не зміг відповісти ведучій токшоу «Зворотного відліку» Мирославі Барчук, що таке Суспільне. При тому раніше він зареєстрував законопроєкт, де пропонує прибрати з закону про Суспільне мовлення норму про 0,2% фінансування з держбюджету і щоб Національна суспільна телерадіокомпанія України заробляла на рекламі.

Про це йшлося під час прямоефірного токшоу «Зворотний відлік» на суспільному каналі «UA: Перший» 7 грудня.

Наприкінці програми ведуча «Зворотного відліку» Мирослава Барчук запитала в Олександра Качури, з чого складається Суспільне, що таке Суспільне. Вона нагадала, що пан Качура раніше заявив, що фінансування НСТУ у розмірі 2,2 млрд грн – це занадто.

«У вас є регіональні представництва. Є центральне», – сказав народний депутат.

Пані Барчук уточнила, скільки саме.

«Ми можемо зараз провести іспит. У мене є всі документи щодо Суспільного. Я знаю, що у Суспільного є 5 квартир, жодною з них не користуються співробітники Суспільного. Я знаю, що є земля, за яку платять щороку, але при цьому там знаходяться комерційні будівлі. У мене є готова колонка, я її поставлю», – сказав Олександр Качура.

Мирослава Барчук зазначила, що ці факти потребують підтвердження у суді. Вона знову запитала, що таке Суспільне.

«Що це означає, що таке Суспільне? У вас є прекрасна людина, вона називається Аласанія (голова правління НСТУ Зураб Аласанія – Ред.), – сказав народний депутат. – У вас декілька телеканалів, які мають, як правило, дуже поганий рейтинг на відміну від вашої передачі. Мені сказали, що ваша програма має охоплення більше двох. Все інше має з 2,2 млрд у рік охоплення 0,01%».

За словами Мирослави Барчук частка Суспільного зросла. У студії продемонстували інфографіку з рейтингом суспільних каналів.

Народна депутатка від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко перебила Олександра Качуру і наголосила, що Суспільне – це не просто канали і майно. Суспільне – це канали, за які платники податків готові платити, щоб там виходили програми і розслідування, які можуть йти при будь-якому президентові. «Свобода слова варта того, щоб платник податку платив за це», – додала вона.

Після того, як Мирослава Барчук розповіла про кількамільйонну аудиторію цифрових платформ Суспільного і кількість платформ Суспільного, Олександр Качура зазначив, що це тільки підтверджує, що Суспільне може заробляти на рекламі, як комерційні канали.

У студії були присутні народний депутат від фракції «Голос» Андрій Осадчук, ведучий Данило Мокрик, голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, виконувач обов’язків генерального прокурора України у березні 2020 року Віктор Чумак. Вони розсміялися з фрази Олександра Качури, що комерційні канали заробляють на рекламі. За словами Данила Мокрика, всі комерційні канали дотаційні.

Таймкод 1:49:57  1:57:15

Нагадаємо, народний депутат із фракції «Слуга народу» Олександр Качура зареєстрував проєкт закону №4230 про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо стимулювання ефективності роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України та оптимізації її державного фінансування».

Додамо, що з 2017 року новостворений Суспільний мовник жодного разу не отримав повного фінансування від держави.

На фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України в проєкті держбюджету на 2021 рік уряд заклав 2 млрд 274 млн 158 тис. грн.

На 2020 рік Верховна Рада зменшила фінансову підтримку Суспільного мовлення всього на 300 млн грн, залишивши 1 млрд 711 млн 516 тис. Та вже у квітні 2020 року Верховна Рада проголосувала зміни до бюджету-2020, де на Суспільне передбачено 1 мільярд 533 мільйони гривень. Після сплати старого боргу «Євроньюз» в розмірі 10,5 млн євро перед акціонерним товариством, який перейшов Суспільному у спадок від державного мовника, у НСТУ залишилося на 2020 рік близько 60% фінансування.

Раніше голова профільного комітету гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв заявив, що не голосуватиме за бюджет, якщо в ньому скоротять фінансування Суспільному. А також закликав готувати законопроєкт про нову модель фінансування Суспільного, яка зробить його незалежним від щорічного голосування депутатів за бюджет.

За словами Микити Потураєва, не всі політики розуміють цінність Суспільного: «Не всі розуміють, що Суспільний мовник  це не про владу, а про суспільство, про контент суспільного значення. Є депутати, які свідомо діють, аби зруйнувати Суспільного мовника. Є депутати, які не повністю володіють інформацією». 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду