У НСТУ пояснили, чому Максима Ткачука не допустили до нацвідбору на дитяче «Євробачення»

У НСТУ пояснили, чому Максима Ткачука не допустили до нацвідбору на дитяче «Євробачення»

13:28,
18 Серпня 2020
6493

У НСТУ пояснили, чому Максима Ткачука не допустили до нацвідбору на дитяче «Євробачення»

13:28,
18 Серпня 2020
6493
У НСТУ пояснили, чому Максима Ткачука не допустили до нацвідбору на дитяче «Євробачення»
У НСТУ пояснили, чому Максима Ткачука не допустили до нацвідбору на дитяче «Євробачення»
Максим Ткачук порушив правила нацвідбору на дитяче «Євробачення». Його бабуся подала документи на конкурс дитяче «Євробачення», де не вказала про участь в лондонському конкурсі, який відбувся за підтримки «Русский дом|Представительство Россотрудничества в Лондоне».

17 серпня Суспільний мовник ухвалив рішення про скасування участі  12-річного Максима Ткачука у національному відборі на участь у дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» через порушення умов положення про Нацвідбір. Про це повідомила пресслужба Суспільного.

Голова правління Суспільного Зураб Аласанія написав на своїй сторінці у фейсбуку, що волинський школяр, сирота Максим Ткачук взяв участь у конкурсі Stars of the Albion в Лондоні, де переміг із піснею «Смуглянка».

«Це було в лютому-березні 2020-го року. Його бабуся подала документи на конкурс дитяче "Євробачення", де не вказала участь в лондонському конкурсі – пояснив Зураб Аласанія – Конкурс Stars of the Albion 28.02.2020 – 01.03.2020 був співорганизований конторою "Русский дом/Представительство Россотрудничества в Лондоне". Ця організація є органом виконавчої влади РФ. Правила порушено. Участь в "Євробаченні" скасовано».

Це порушення вимоги підпункту г) пункту 3.4. Положення, відповідно до якого учасник гарантує, що «не здійснював концертну діяльність, виступи, участь у будь-яких публічних та/або приватних заходах, організованих державними органами, установами, господарюючими суб’єктами тощо країни-агресора чи на території країни-агресора, в Автономній Республіці Крим та/або на окупованій території України після 15.03.2014 та не планує, не здійснюватиме анонсів відповідних(ого) виступів(у) як в період до і під час проведення Відбору, так і в період після Відбору до дати фіналу Міжнародного конкурсу»

Керуючись пунктом 3.5. Положення, Суспільний мовник має право на будь-якому етапі нацвідбору скасувати участь у відборі, якщо буде встановлено факт подання недостовірної інформації або приховування інформації, які засвідчують порушення чи невиконання учасником положення.

Задля дотримання вимог Положення й надання всім учасникам рівних умов участі в нацвідборі на дитяче «Євробачення» Суспільне скасувало участь Максима Ткачука.

З повним текстом Положення можна ознайомитися за посиланням.

Варто зазначити, що Максим Ткачук став відомим на Волині після того, як переміг на пісенному конкурсі у Лондоні, де співав «Смуглянку» в одязі радянського солдата часів Другої світової війни. Частина фейсбук-користувачів звинуватили хлопця у пропаганді «русского міра». Максима Ткачука підтримували канал «Наш», власником якого є Євген Мураєв, та єпархія УПЦ МП в Одесі. 15 серпня 2020 року на каналі «Наш» закликали подивитися відео Максима Ткачука для відбору на дитяче «Євробачення», поставити лайк і поділитися цим відео в своїх соцмереж. Про жодного іншого учасника нацвідбору на дитячий конкурс на каналі не згадували. 

Як відомо, до 25 серпня Національна суспільна телерадіокомпанія України приймає заявки від дітей віком від 9 до 14 років на участь у нацвідборі на «Дитяче Євробачення-2020». До 12 вересня буде оголошено ім’я переможця нацвідбору на дитяче «Євробачення».

Станом на 18 серпня на сайті junior.eurovision.ua оприлюднені пісні 11-ти учасників, серед них немає Максима Ткачука.

Переможець нацвідбору може виконувати на конкурсі композицію, яку йому запропонує Суспільне, попередньо обравши її на мистецькому конкурсі або ж авторську пісню. Це залежатиме від вибору журі і глядачів, які голосуватимуть. Відповідно у 2020 році вперше діти можуть брати участь у нацвідборі як з власними піснями, так і з кавер-версіями.

Наразі відомо, що пісню для дитячого «Євробачення» написали бандуристка, учасниця нацвідбору на участь у міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2020» Марина Круть та автор пісень та соліст гурту Adam Михайло Клименко. Сам текст поки не оприлюднюють. Її запропонують учасникам відбору, які пройшли до шортлиста з кавер-версіями, і виконавцям авторських пісень за їхнім бажанням.

Дитяче «Євробачення» у 2020-му році відбудеться 29 листопада у Варшаві (Польща). Польський суспільний мовник (Telewizja Polska) прийматиме «Дитяче Євробачення» вдруге поспіль . У 2019 році конкурс проходив у місті Глівіце (Польща). 

Фото: скріншот з youtube

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду