Юрій Стець закликав Кабмін негайно профінансувати НСТУ, щоб відновити  аналогову трансляцію «UA:Першого»

Юрій Стець закликав Кабмін негайно профінансувати НСТУ, щоб відновити аналогову трансляцію «UA:Першого»

10:25,
19 Червня 2018
3590

Юрій Стець закликав Кабмін негайно профінансувати НСТУ, щоб відновити аналогову трансляцію «UA:Першого»

10:25,
19 Червня 2018
3590
Юрій Стець закликав Кабмін негайно профінансувати НСТУ, щоб відновити  аналогову трансляцію «UA:Першого»
Юрій Стець закликав Кабмін негайно профінансувати НСТУ, щоб відновити  аналогову трансляцію «UA:Першого»
Міністр інформаційної політики України Юрій Стець вважає неприпустимою ситуацію з відключенням за борги мовлення телеканалу «UA: Перший» і вважає, що Кабінет Міністрів України разом з Верховною Радою України мають вирішити питання про фінансування Національного суспільного телебачення України негайно. Тоді компанія зможе погасити борг перед перед РРТ у розмірі 75,12 млн грн і відновити аналоговому трансляцію суспільного каналу.

Про це йдеться на сайті Міністерства інформаційної політики України.

«Звісно, ситуація з відключенням через борги телеканалу "UA: Перший" є неприпустимою. Тому Кабінет Міністрів України разом з Верховною Радою України  мають вирішити питання про фінансування Національного суспільного телебачення України негайно. Свої пропозиції щодо погашення боргу НСТУ перед концерном РРТ Міністерство інформаційної політики України надасть на розгляд уряду у найближчі дні» – заявив Юрій Стець.

Нагадаємо, 18 червня 2018 року призупинено аналогову трансляцію телеканалу «UA:Перший» через передавачі у містах Білопілля, Вінниця, Дніпро, Ізюм, Київ, Ковель, Одеса, Тернопіль та Чернігів. Постачальник послуг  Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) припинив сигнал аналогового мовлення через несплату НСТУ за трансляцію. 

Додамо, члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 6 червня 2018 року одноголосно вирішили інформувати Кабінет Міністрів та РНБО про неприпустимість недофінансування НСТУ. Оскільки саме через брак коштів з 1 лютого була припинена трансляція першого каналу Українського радіо у середньохвильовому діапазоні  у Таранівці Харківської області та Всесвітньої служби радіо України з радіопередавального центру Луч у Миколаївській області.

Як писав сайт «Суспільне. Детектор медіа», 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену Законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Підкреслимо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену Законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

17 квітня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що Кабінет Міністрів буде ініціювати зміни до бюджету для того, щоб профінансувати завдання, які стоять перед Суспільним  мовником, і реальні потреби Національної суспільної телерадіокомпанії України у 2018 році.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду