Обрано п'ятірку членів редакційної ради ПАТ «НСТУ» від Наглядової ради
Обрано п'ятірку членів редакційної ради ПАТ «НСТУ» від Наглядової ради
25 жовтня 2017 року на черговому засіданні Наглядової ради ПАТ «НСТУ» було обрано останню п’ятірку редакційної ради суспільного мовника.
Переможцями рейтингового голосування стали:
- Анна Строкань, «UA:Культура» (10 голосів)
- Тетяна Рихтун, «UA:Крим» (9 голосів)
- Ольга Вакало, Запорізька філія (7 голосів)
- Владислав Грузинський, ««UA:Перший» (7 голосів)
- Юлія Марковська, «UA:Суми» (7 голосів)
У засіданні взяли участь 12 членів Наглядової ради.
Нагадаємо, що у статуті НСТУ вказано, що «редакційна рада формується з числа працівників Телерадіокомпанії у складі 15 осіб, з них п’ять осіб, які призначаються наглядовою радою, п’ять осіб, які обираються загальними зборами творчого колективу Телерадіокомпанії, і п’ять осіб, які призначаються на конференції редакційних рад відокремлених структурних підрозділів Телерадіокомпанії».
Нагадаємо, що до 31 серпня кожна з філій Національної суспільної телерадіокомпанії України обрала у себе в регіоні на загальних зборах по три члени редакційної ради. 1 вересня члени правління НСТУ затвердили ще по 3 члени редакційних рад для кожної філії, як цього вимагає закон і статут НСТУ. Редакційні ради мають складатися винятково з творчих працівників НСТУ, адже це спеціальний наглядовий орган в складі органів управління, який, згідно з Законом про Суспільне мовлення, має право вносити на розгляд наглядової ради НСТУ питання про відсторонення посадових осіб від управління Телерадіокомпанією або її окремими підрозділами осіб, які порушували редакційний статут та/або вимоги законодавства щодо прав телерадіожурналістів, заборони цензури і втручання у редакційну та професійну діяльність Телерадіокомпанії.
4 жовтня 2017 року у київському телецентрі відбулася конференція редакційних рад 25 філій Суспільного мовлення, телеканалів «Центральний канал» та «Культура» а також «Українського радіо», на якій обрали п’ять членів до редакційної ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Першими п’ятьма членами редакційної ради НСТУ стали директор ТВО «Служба інформації» Волинської філії Костянтин Лоцман, старший редактор телебачення ТВО інформаційних програм Луганської філії Наталія Войнова, головний редактор ТВО телепрограм Тернопільської філії Ігор Берцал, головний редактор творчого об’єднання «Новий сезон» «Українського радіо» Юлія Шелудько, головний редактор культурологічних і наукових програм, автор журналістських розслідувань Сумської філії Олена Адаменко.
11 жовтня 2017 року у Будинку звукозапису на загальних зборах творчого колективу Національної суспільної телерадіокомпанії України у результаті рейтингового голосування було обрано 5 членів редакційної ради НСТУ, а саме: заступник директора ТВО «Служба інформації» Чернівецької філії Павло Токар (58 голосів), заступник завідувача редакції ТВО «Студія експеримент» Закарпатської філії Мирослав Поляковський (53 голоси), завідувач відділу міжнародного співробітництва Львівської філії Зоряна Тивін (42 голоси), завідувач редакції телебачення Вінницької філії Марина Тепленко-Дідик (41 голос), головний редактор ТВО телебачення Львівської філії Оксана Клим (38 голосів).
Таким чином, до редакційної ради наразі увійшли:Олена Адаменко, Ігор Берцал, Ольга Вакало, Наталія Войнова, Владислав Грузинський, Оксана Клим, Костянтин Лоцман,Юлія Марковська, Мирослав Поляковський, Тетяна Рихтун, Зоряна Тивін, Марина Тепленко-Дідик, Павло Токар, Анна Строкань, Юлія Шелудько.
Тепер редакційна рада повинна розробитита подати на затвердження Наглядовій раді редакційний статут ПАТ «НСТУ».
Як писав сайт «Суспільного мовлення», всі члени редакційних рад, як Центральної дирекції, так і філій, працюватимуть на громадських засадах. Члени редакційних рад збиратимуться на збори і вирішуватимуть творчі конфлікти та питання дотримання журналістських стандартів в телерадіокомпанії.
Згідно з Статутом НСТУ, на редакційну раду покладається:
«1) розроблення та подання на затвердження наглядовій раді редакційного статуту Телерадіокомпанії;
2) контроль за дотриманням телерадіожурналістами редакційного статуту;
3) контроль за дотриманням прав телерадіожурналістів, вимог щодо заборони цензури і втручання у редакційну та професійну діяльність Телерадіокомпанії;
4) внесення на розгляд наглядової ради питання про відсторонення посадових осіб від управління Телерадіокомпанією або її окремими підрозділами осіб, які порушували редакційний статут та/або вимоги законодавства щодо прав телерадіожурналістів, заборони цензури і втручання у редакційну та професійну діяльність Телерадіокомпанії, про призначення службового розслідування і звільнення цих осіб відповідно до закону та цього Статуту в разі підтвердження наявності зазначених порушень».
У статуті публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» зазначено, що до органів правління відносяться редакційні ради. «У Телерадіокомпанії також створюється спеціальний наглядовий орган в складі органів управління — редакційна рада.
У статті 19 «Редакційний статут та редакційна рада НСТУ» Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» йдеться:
«1. Редакційний статут НСТУ повинен відповідати вимогам Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а в частині положень щодо редакційної ради положенням цього Закону.
{Частина перша статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 271-VIII від 19.03.2015}
2. Редакційна рада НСТУ формується з числа працівників НСТУ у складі п’ятнадцяти осіб: п’яти осіб, які призначаються Наглядовою радою НСТУ, п’яти осіб, які обираються загальними зборами творчого колективу НСТУ, і п’яти осіб, які призначаються на конференції редакційних рад регіональних підрозділів НСТУ.
Редакційна рада регіонального підрозділу НСТУ формується у складі шести осіб: трьох осіб, які призначаються правлінням НСТУ, і трьох осіб, які призначаються загальними зборами творчого колективу відповідного регіонального підрозділу НСТУ.
{Частина друга статті 19 в редакції Закону № 271-VIII від 19.03.2015}
3. Редакційний статут НСТУ затверджується Наглядовою радою НСТУ за поданням редакційної ради НСТУ».