Суспільне мовлення на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок – НСТУ
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Суспільне мовлення на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок – НСТУ
Про це йдеться на сайті «UA: Першого».
Відповідно до Закону "Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні" бюджет суспільного мовника має становити 0,2 % від державного бюджету, тобто в 2017 році НСТУ має отримати з бюджету 1,2 мільярди гривень. Цю суму у грудні минулого року також підтвердив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Наразі виділено понад 970 мільйонів гривень, не вистачає законних 309 мільйонів 202 тисяч 200 гривень. Ця сума мала би витрачатися на забезпечення міжнародних трансляцій, вироблення власного телевізійного та радіопродукту, розвиток і реформування, що є критичними для майбутнього суспільного мовника в Україні.
«Ми задали собі високу планку – створити в Україні суспільне мовлення. Мовлення, якому довірятимуть українці. Ми хочемо виробляти нетоксичний інформаційний продукт та гідний некомерційний контент, доступ до якого повинен мати кожен українець. Але ж для цього необхідне достатнє фінансування. Ненарахування коштів, які передбачені для НСТУ законом, ставить під сумнів повноцінне функціонування Суспільного. Ми вдячні голові Комітету ВРУ з питань свободи слова Вікторії Сюмар за її ініціативу внести зміни до проекту Закону України про державний бюджет і дорахувати кошти, що мусять бути надані НСТУ. Хочу також наголосити, що сума 1,2 мільярди гривень не просто названа Прем’єр-міністром Гройсманом, вона дійсно відповідає Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні". Ми сподіваємось, що найближчим часом відповідні зміни внесуть до бюджету», – пояснив голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія.
Нагадаємо, суспільне мовлення в Україні планують недофінансовувати у найближчі 3 роки. У 2017 році виділили лише 75% від цього обсягу. До 2020 року планують знизити планку фінансування суспільного мовлення до 65% від передбаченого законом.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з урахуванням внесених протягом року змін розмір 0,2% видатків становить 1294,44 млн грн. Наразі Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» затверджено обсяг фінансової підтримки з загального фонду на діяльність ПАТ «НСТУ» – 970,79 млн грн. Не вистачає 323, 65 млн грн. Станом на 20 червня 2017 невідомо, чи буде повне фінансування суспільного мовлення, та якщо буде, то коли саме.
24 січня 2017 року міністр інформаційної політики України Юрій Стець пообіцяв, що ПАТ НСТУ отримає повне фінансування відповідно до закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».
21 грудня 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що загальний бюджет публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» становитиме у 2017 році не менше 1,2 млрд.