Зураб Аласанія: Після перемоги на конкурсі мені зателефонували з Банкової
Зураб Аласанія: Після перемоги на конкурсі мені зателефонували з Банкової
«Останній раз мені телефонували з Банкової сьогодні (11 квітня – Ред.). З привітанням із призначенням на посаду голови правління. Це був Святослав Цеголко (прес-секретар президента – Ред.)», – повідомив він і додав, що ніяких побажань Цеголко не висловлював.
Зазначимо, Зураба Аласанію з перемогою на конкурсі привітали також міністр з інформаційної політики Юрій Стець і голова Комітету з питань свободи слова та інформації Вікторія Сюмар.
«ПАТ "НСТУ" отримало керманича, рухаємось далі! Вітаю Зураба Аласанію», – написав у Facebook Юрій Стець.
Вікторія Сюмар теж написала у Facebook: «Вітаю Зураба Аласанію. І співчуваю). Попереду багато роботи. Спільної».
Що ж до стосунків з Вікторією Сюмар та Юрієм Стецем, то Аласанія на запитання ведучої відповів:
«Мені здавалося, що особисті стосунки з Юрієм Стецем і Вікторією Сюмар дуже зіпсуті. Наприклад, із Вікторією Сюмар я не розмовляв майже рік. Це було після того, як «Народний фронт» (Вікторія Сюмар є заступником голови «Народного фронту» – Ред.) намагався зробити те, що мені не сподобалося. Я позначив це як рекламу і поставив як рекламу, заставив їх за неї виплатити».
Зураб Аласанія розповів, що тоді назвав Вікторію Сюмар привселюдно ворогом, на що вона відповіла: «Ні, ти сильно ніс не задирай. Який ворог?».
Водночас голова правління НСТУ підкреслив, що Вікторія Сюмар та Комітет з питань свободи слова багато зробили для реформи Суспільного мовлення.
«Так само багато зробив і Юрій Стець свого часу. Жодну обіцянку за останній рік не порушив. Ось що в останній момент вони намагалися зробити, я не можу сказати», – сказав Зураб Аласанія.
В ефірі у Соні Кошкіної Зураб Аласанія пояснив, що не вміє будувати стосунки з чистого аркушу, і це його проблема, у тому числі комунікативна. «Я відкрита людина і вони часто саме у цьому мені докоряють», – додав пан Аласанія.
Зураб Аласанія розповів, що Вікторія Сюмар вирішила питання з «Укртелефільмом» і як політик знайшла вихід, який зрушив реформу з місця. А от йому тоді це «страшно не сподобалося», тому що «ті люди не заслуговують, щоб з ними так цяцькатися».
«Я був радикалом, умовно кажучи. Якщо люди не хочуть працювати, їх треба просто звільняти», – пояснив свою тодішню позицію Зураб Аласанія.
Нагадаємо, 7 квітня на міжнародній конференції Зураб Аласанія сказав, що він не має «більшого ворога серед політиків, ніж Вікторія Сюмар». Тоді ж народний депутат України Мустафа Найєм сказав, що політики хочуть взяти Національну суспільну телерадіокомпанію України під контроль. За його словами, Президент чи прем’єр-міністр, чи фракції у парламенті не погодяться віддати НСТУ на користування суспільства.
5 квітня на засіданні Комітету свободи слова Вікторія Сюмар не захистила членів Наглядової ради НСТУ від політичного тиску лідера фракції Радикальна партія Олега Ляшка. Але водночас Вікторія Сюмар й не дала Ляшку зірвати проведення конкурсу на голову правління Суспільного мовлення.
Також нагадаємо, що 25 лютого 2016 року Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на виїзному засіданні, яке відбулося в приміщенні студії «Укртелефільм», розглянув питання щодо саботажу реформи Суспільного мовлення в Україні. Одноголосно було прийняте рішення про зміну складу ліквідаційної комісії на студії «Укртелефільм» та швидке розблокування процесу створення ПАТ НСТУ. Крім того, роботу Держкомтелерадіо було визнано недостатньою в ліквідації цієї проблеми.
Наразі українська студія телевізійних фільмів в очікуванні постанови Кабміну, щоб розпочати підготовку до перетворення у ПАТ «Студія “Укртелефільм”»,а вже потім приєднатися до ПАТ «НСТУ».