«Ми одні не виживемо. «Укртелефільм» повинен бути у сім'ї» – Сергій Омельчук

«Ми одні не виживемо. «Укртелефільм» повинен бути у сім'ї» – Сергій Омельчук

17:25,
20 Грудня 2016
3101

«Ми одні не виживемо. «Укртелефільм» повинен бути у сім'ї» – Сергій Омельчук

17:25,
20 Грудня 2016
3101
«Ми одні не виживемо. «Укртелефільм» повинен бути у сім'ї» – Сергій Омельчук
«Ми одні не виживемо. «Укртелефільм» повинен бути у сім'ї» – Сергій Омельчук
Генеральний директор студії «Укртелефільм» Сергій Омельчук зізнається, що студія «Укртелефільм» – компанія боржник, яка просить про кошти на виробництво кіно.

Українська студія телевізійних фільмів в очікуванні постанови Кабміну, щоб розпочати підготовку до перетворення у ПАТ «Студія “Укртелефільм”»,а вже потім приєднатися до ПАТ НСТУ.Сергій Омельчук розповів сайту «Суспільне мовлення» про проблеми, з якими студія входить у 2017 рік.

Ситуація не з веселих: досі триває і невідомо, коли завершиться судова тяганина з рейдерами, які мають апетит на нерухоме майно «Укртелефільму»; компанія хоче знімати кіно, але не має коштів; у студії борги по заробітній платі; зароблених коштів ледве вистачає на оплату комунальних послуг.

При тому «Укртелефільм» не втрачає надії і продовжує працювати, не зважаючи на фінансовий і судовий тягарі. На сьогодні у студії закінчують монтувати документальне кіно, 16 фільмів про видатних особистостей продають філіям НТКУ та готуються до оцифровки архівів, які оприлюднять на новому сайті «Укртелефільм».

– Пане Сергію, як триває підготовка щодо перетворення державного підприємства у ПАТ «Студія “Укртелефільм”»?

– Ми очікуємо постанову Кабінету Міністрів, щоб розпочати перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» у публічне акціонерне товариство «Студія “Укртелефільм”». Цей процес має бути запущений урядовою постановою, де має бути прописаний зрозумілий механізм перетворення. У проекті постанови є пункт «Проведення аудиту», з якого мені не зрозумілий фінансовий механізм перетворення. Адже проведення аудиту – це великі гроші. Їх у студії «Укртелефільм» немає. Це одна загроза. Інша загроза – проблеми, які були пов’язані з рейдерськими захопленнями. Вони продовжуються досі, не бачимо їм кінця краю.

– Тобто, щоб «Укртелефільм» розпочав підготовку до перетворення, Кабмін має прийняти постанову, лише за нею затримка? Хтось лобіює в уряді розгляд і ухвалення постанови?

– Ми нагадуємо, але розуміємо, що поки що не на часі наші проблеми. Зараз у Держкомтелерадіо  інші турботи.  Потрібно закінчити етап корпоратизації. Вже є вартість ПАТ НСТУ у розмірі 2,5 млрд гривень. «Укртелефільм» – це маленьке ПАТ. Коли з наступного року буде створена Національна суспільна телерадіокомпанія, тоді Держтелерадіо повернеться до нашого питання, допоможе нам пришвидшити запуск процесу по перетворенню.

– Де «Укртелефільм» може знайти фінансування для проведення аудиту?

– Ми не заробимо. Студія «Укртелефільм» – компанія-боржник, яка не може у повному обсязі виконувати статутну діяльність. Якщо фінансування покладуть на наші плечі, то я не знаю, хто проведе аудит. Я припиняв діяльність Кримської і Севастопольської телерадіокомпаній. Здавалось б, формально мали бути папірці, але стільки проблем і підводних каменів вилізло нагору, що ми собі навіть не уявляли. З «Укртелефільмом» їх буде ще більше. Компанію методично вбивали. Її знищували для того, щоб очистити місце. Я навіть план бачив, що на місці «Укртелефільму» мав бути житловий комплекс. Якщо приймуть рішення, що компанію слід відродити, тоді потрібно вливати кошти. «Укртелефільм» у тій ситуації, в якій він знаходиться, не заробить коштів на кіновиробництво. Тих грошей, які ми заробляємо, на все не вистачає, ледве-ледве вдається оплатити комунальні послуги. У будівлі дуже холодно.

Ви ще досі судитеся з рейдерами?

– Квартири вдруге арештовані. Ми не дали можливість рейдерам захопити їх тишком-нишком навіть після рішення Вищого господарського суду України. Хвора держава, хворі судова і правоохоронна системи. На жаль, вони або на боці рейдерів, або ж чогось вичікують. У листопаді ми написали офіційну заяву в Генеральну прокуратуру України, де перерахували прізвища, домашні адреси і телефони всіх тих бандитів на чолі з  відомим народним депутатом. Генеральна прокуратура відправила цю справу на Київську прокуратуру, яка прислала нам листа у відповідь, що буде проведено розслідування згідно з чинним законодавством, про результати буде повідомлено. Вже пройшов місяць, нікого з нас не запитували, що відбувається, чим можуть захистити інтереси державного підприємства. Я так розумію, що всім наплювати на інтереси державного підприємства.

Держкомтелерадіо в силу своїх можливостей і повноважень нам допомагає, надсилає подання в прокуратуру, СБУ… Ми самі борсаємося, як оті кошенята. Проти бабла, вибачайте за грубість, на жаль, в нашій державі, нічого дієвого немає.

Щодо судових засідань, то вони відбуваються, та я не бачу зацікавленості швидко та оперативно захистити інтереси державного підприємства, дати по руках і посадити бандюків. У «Смарт-Холдингу» таких жертв, як ми, багато. Я не впевнений, що це може скоро закінчиться. Якщо ми виграємо судові справи, в які нас втягнули, обрубаємо одні щупальця, не факт, що в іншій області знову не з’явиться якісь щупальця. Може з’явиться черговий рейдер, який скаже, що та компанія, з якою ми судилися, продала їм права власності ще 10 років тому. І може початися все спочатку. Судова система не на боці закону, хоча ніби все роблять по закону. У нас – хто заплатив, того й правда. Я так розумію, йде робота на виснаження.

 

– Чи заважатимуть вам судові тяганини з перетворенням у ПАТ «Студія “Укртелефільм”»?

– Ці судові процеси не впливають на перетворення. Тяганина автоматично переїде в ПАТ. Замість того, щоб займатися кіновиробництвом, нас знову втягують у майнові справи, не дають нам дихнути.

– Якщо ви змогли б отримати кошти від нерухомого майна, тоді запустили б кіновиробництво, не чекаючи сторонньої допомоги?

– Кіностудія, яка не займається кіновиробництвом, нікому не потрібна. Ми хочемо знімати кіно. Якби у нас була можливість реалізувати свої майнові права, звичайно це був би стартовий капітал. Ми погасили б всі свої борги і заклали кошти на виробництво кіно. Нам цього не дають зробити.

– Скільки у вас боргів?

 – Багато. Дозвольте не називати цифру. Це борги по заробітній платі. Люди працюють, а ми змушені вкладати гроші у боротьбу з вітряками. Ну, і платити комунальні послуги, щоб студія працювала, не замерзла.

– Маєте борги по заробітній платі?

– Отримують ті, хто взагалі не має ніяких джерел доходів. У мене 4/5 персоналу – пенсіонери. У них хоч якась пенсія є. На зборах колективу було вирішено, що  ті пенсіонери, в яких хоч щось є, не бунтують, не йдуть в суд, відмовляються на користь тих, в кого взагалі нічого немає. У нас 7 осіб молодих, решта пенсіонери.

Держкомтелерадіо нам допомагає заробити кошти. Виникла ідея, щоб 16 фільмів про видатних особистостей, які було знято нашими працівниками з 2010 по 2015 рік, продавати телерадіокомпаніям у регіонах. Вони зараз проводять процедуру тендерів через ProZorro. Є кілька філій НТКУ, які зголосилися купити пакет у різній конфігурації, щоб  демонструвати фільми у своїх ефірах у цьому і наступному роках. Я вдячний тим телерадіокомпаніям, які нам допомагають, а це Львівська, Харківська, Волинська, Одеська, Чернігівська, Донецька філії НТКУ. Обіцяли придбати пакет Черкаси, Херсон, Полтава. Завдяки цим компаніям ми хотіли б зібрати хоч якісь гроші, щоб людям під Новий рік зарплату заплатити.

– Раніше в інтерв’ю «Суспільному мовленню» ви казали про документальний фільм художнього керівника студії Олега Бійми, який монтується. Коли можна буде його побачити?

– До кінця року мають завершити монтаж. Кіновиробництво не просте. Зараз читаю інформацію, що буде запускатися фільм за державної підтримки під назвою «Какофонія Донбасу». Бюджет цього документального фільму з елементами реконструкції  4 млн гривень, з яких 1,1 млн йде від держави, решту від продюсера. Кіно – це дуже коштовна річ. У документального фільму, який монтується, бюджет становить 20 тисяч гривень. Це копійки.

– На якому етапі підготовка архівів до оцифровування?

– Завершуємо підготовку архівів. У наступному році у першому кварталі будуть оцифровані версії. Ми їх розмістимо на нашому сайті, де будь-який глядач зможе переглянути трейлер чи повну версію фільму, які зробив «Укртелефільм», та буде мати можливість придбати якийсь фрагмент, тобто відбуватиметься продаж роялті, отримання авторської винагороди за нематеріальний актив. Зараз Одеська студія і студія імені Довженка  на сайтах розмістили свої фільми.

Наразі ми розробляємо новий сайт. Той сайт, який був, неживий. Макет сайту майже готовий.

– А ще які плани?

Планувати –  Бога смішити. Хоча б вдалося зробити те, про що я сказав вище. Плюс потрібно почати процес перетворення у ПАТ. Студія «Укртелефільм» потребує допомоги. Ми молимо всіх, щоб допомогли. Ми б хотіли, щоб «Укртелефільм» не тільки формально перетворили в ПАТ, а далі сказали нам: «Крутіться як хочете». Можливо, великий ПАТ візьме нас під своє крило, принаймні в частині виробництва закладе кошти на виробництво кіно. Ми одні не виживемо. Ми повинні бути у сім'ї, не обов’язково з поглинанням, було б ідеально, щоб у партнерських стосунках.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду