Президент чи прем’єр-міністр не погодяться віддати НСТУ на користування суспільства – Мустафа Найєм

Президент чи прем’єр-міністр не погодяться віддати НСТУ на користування суспільства – Мустафа Найєм

19:53,
7 Квітня 2017
3028

Президент чи прем’єр-міністр не погодяться віддати НСТУ на користування суспільства – Мустафа Найєм

19:53,
7 Квітня 2017
3028
Президент чи прем’єр-міністр не погодяться віддати НСТУ на користування суспільства – Мустафа Найєм
Президент чи прем’єр-міністр не погодяться віддати НСТУ на користування суспільства – Мустафа Найєм
Народний депутат України Мустафа Найєм вважає, що політики хочуть взяти Національну суспільну телерадіокомпанію України під контроль. За його словами, це проявилося на останньому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому Вікторія Сюмар не захистила членів Наглядової ради від політичного тиску лідера Радикальної партії Олега Ляшка

Про це Мустафа Найєм сказав 7 квітня під час міжнародної конференції «Незалежність органів управління Суспільного мовника – ключова передумова успішної реформи». 

«У нас попереду парламентські і президентські вибори. Якщо хтось думає, що Президент чи прем’єр-міністр, чи політичні партії в парламенті погодяться віддати канал із 93% покриттям аудиторії плюс ще радіо на користування суспільства, це не так. Це брехня!  Давайте не будемо наївними людьми. Люди, які переступити через смерті і продовжують красти, не будуть зупинятися перед тим, щоб взяти канал під контроль», – розповів Мустафа Найєм.

На його думку, сьогодні йде спроба взяти під контроль Національну суспільну телерадіокомпанії України. «Йде спроба зіштовхнути різних кандидатів, різні політичні сили. Це відбувається у нашому середовищі. Мені здається, що це агонія. Очевидно, то останній рік, коли політики захочуть взяти цей канал під контроль. У нас є два варіанти: програти битву або вирватися», – додав пан Найєм.

Він вважає, що голова Комітету свободи слова Вікторія Сюмар має захищати Наглядову раду НСТУ від політичного тиску та цього не робить.  

«У мене великі питання до голови комітету свободи слова. Чому Оля Червакова має відкрито захищати члена Наглядової ради, а не Вікторія Сюмар. Дуже люблю Вікторію Сюмар, але чому ми маємо більше хвилюватися, ніж члени Комітету?», – запитав Мустафа Найєм.

Політик порадив подавати в суд. Каже, що Олег Ляшко відкрито назвав цифри (звинуватив, що В’ячеслав Козак отримав 1 тисячу доларів за те, що проголосував за голову Наглядової ради – Ред.),  образив Тетяну Лебедєву. «При тому хто образив? Людина, яка працювала журналістом і задекларувала мільйон доларів?», – сказав пан Найєм.

Народний депутат розглядає два варіанти розвитку подій: програти битву за Суспільне мовлення або вирватися. На його думку, «нам потрібно воювати за суспільне мовлення».

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець сказав, що ніякого тиску з боку влади не буде.

«З боку Кабінету міністрів, Президента чи фракції, яку я представляю в уряді, ніякого тиску не буде. Якщо хтось спробує, вийду на публічну прес-конференцію, оголошу про це на весь світ та Україну. Тиску як не було,  так і не буде. Все в руках Наглядової ради НСТУ. Та людина, яку оберуть і вона створюватиме Суспільне мовлення, це божевільна людина. … Ми всі маємо об’єднатися (влада, журналісти, конкуренти, комерційні канали), маємо максимально допомагати тій людині, яку обере Наглядова рада», – пояснив Юрій Стець.

Він згадав про засідання Комітету свободи слова, на якому Олег Ляшко звинуватив члена Наглядової ради у втраті моральних якостей. Юрій Стець додав, що буде бити по руках всіх політиків, які намагатимуться чинити тиск до дня, коли Наглядова рада обиратиме голову правління НСТУ.

Юрій Стець вважає, що Суспільне мовлення має бути справою життя, незалежно від таблички на дверях кабінету.

Нагадаємо, 10 квітня 2017 року Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України має обрати голову правління, який безпосередньо керуватиме новоствореним суспільним мовленням. Свої кандидатури на конкурс подали восьмеро кандидатів.

5 квітня лідер парламентської фракції Радикальної партії Олег Ляшко на засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики сказав, що член Наглядової ради від його політичної сили В’ячеслав  Козак «втратив моральні якості». Пан Ляшко розповів, що делегував В'ячеслава Козака у Наглядову раду, який всупереч фракції таємно проголосував за Тетяну Лебедєву та отримав за це 1 тисячу доларів.

Комітет свободи слова не підтримав звернення Олега Ляшка щодо заміни В’ячеслава Козака на Валентину Руденко у Наглядовій раді та закликав провести прозорий, публічний, об'єктивний конкурс на голову правління суспільного мовлення. 

Конференцію організовано Центром демократії і верховенства права та Офісом Ради Європи в рамках проекту Ради Європи

Фото: Валентина Балабанова

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду