Трудові відносини з усіма працівниками НТКУ на момент реєстрації НСТУ не припиняються – Держкомтелерадіо

Трудові відносини з усіма працівниками НТКУ на момент реєстрації НСТУ не припиняються – Держкомтелерадіо

11:56,
20 Грудня 2016
4814

Трудові відносини з усіма працівниками НТКУ на момент реєстрації НСТУ не припиняються – Держкомтелерадіо

11:56,
20 Грудня 2016
4814
Трудові відносини з усіма працівниками НТКУ на момент реєстрації НСТУ не припиняються – Держкомтелерадіо
Трудові відносини з усіма працівниками НТКУ на момент реєстрації НСТУ не припиняються – Держкомтелерадіо
Держкомтелерадіо відповів на низку запитань, які отримав від первинної профспілкової організації філії НТКУ «ЦД «Українське радіо», що стосуються наказу про реорганізацію Національної телекомпанії України від 30 вересня 2016 року.

Про це сайту «Суспільне мовлення» повідомили у Держкомтелерадіо.

Надаємо всі запитання від первинної профспілкової організації філії НТКУ «ЦД «Українське радіо» та відповіді від Держкомтелерадіо, який є органом управління Національної телекомпанії України та уповноваженим державним органом, який вживає заходів щодо утворення НСТУ є Держкомтелерадіо.

« 1."Які структурно-організаційні зміни – в межах НТКУ та Філії – має спричинити наказ №177?"

Наказом Держкомтелерадіо від 30.09.2016 № 177 «Про реорганізацію Національної телекомпанії України» прийнято рішення про реорганізацію НТКУ шляхом перетворення у публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Поряд із цим, звертаємо увагу, що комісія з перетворення НТКУ, яка утворена згідно зазначеного наказу, з моменту призначення, виступає керівним органом телерадіоорганізації згідно статті 105 Цивільного кодексу України та, відповідно,приймати рішення щодо структурно-організаційних змін в НТКУ, які не суперечать нормам законодавства.

2. "Що з юридичної точки зору потягне за собою «перетворення» чи «реорганізація», які згадуються у наказу?"

Згідно з частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України реорганізація є різновидом припинення юридичної особи (НТКУ).

У свою чергу, перетворення відповідно до статей 104 та 108 Цивільного кодексу України є різновидом реорганізації, за результатами проведення якої змінюється організаційно-правова форма юридичної особи. У випадку з НТКУ це зміна організаційно-правової форми з державної організації на публічне акціонерне товариство із зміною назви юридичної особи.

3. Коли має відбутись реорганізація НТКУ? Який юридичний механізм при цьому буде застосований, зокрема, щодо взаємодії з профспілками?"

Держкомтелерадіо планує здійснити державну реєстрацію припинення НТКУ у першій декаді січня 2017 року.

4. "Чи передбачає реорганізація НТКУ скорочення чисельності працівників Українського радіо (якщо так, то у якій кількості) і відповідно напрацювання нового штатного розкладу? Якщо так, то хто над ним працює і які його основні параметри? Чи будуть залучені до цього профспілки, як це передбачено законодавством?"

Враховуючи те, що комісія з перетворення НТКУ є керівним органом телерадіоорганізації, інформуємо, що рішення про скорочення працівників належить до її повноважень.

5. "Чи змушені будуть на виконання цього наказу та внутрішніх нормативних актів НТКУ, які з нього випливатимуть, працівники радіо писати заяви про звільнення, прийом і тд? Що буде гарантією того, що вони не зазнають фінансових втрат під час нарахування відпускних, лікарняних і т.д. після проведеного перетворення?"

Згідно з частиною четвертою статті 36 Кодексу законів про працю України у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40).

З огляду на наведену норму, якщо комісія з перетворення НТКУ не прийматиме рішення про скорочення чисельності або штату працівників, трудові відносини, на день державної реєстрації новоутвореної юридичної особи (НСТУ), з усіма працівниками НТКУ не будуть припинені (з ініціативи власника або уповноваженого ним органу) та зберігатимуться на тих умовах, які діяли на момент припинення НТКУ.

6. "Яким чином формуватиметься трудовий колектив ПАТ? Як визначатиметься у новій структурі рівень заробітних плат?"

Повноваження щодо формування трудового колективу НСТУ (призначення та звільнення), окрім керівних працівників, згідно з проектом статуту НСТУ пропонується покласти на голову правління НСТУ та керівників відокремлених структурних підрозділів (у разі наділення їх такими повноваженнями згідно виданих довіреностей).

Окрім цього, інформуємо, що відповідно до пункту 81частини другої статті 7 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» встановлення умов та розмірів оплати праці працівників НСТУ належить до повноважень Наглядової ради НСТУ.

7. "Чи враховано подану нами на Пленумі ЦК профспілки працівників культури України пропозицію щодо включення до Ліквідаційної комісії, передбаченої наказом № 177, представника профспілок (ЦК або Київської міської організації?"

Повідомляємо, що наказом Держкомтелерадіо від 25.11.2016№ 213 до складу комісії з перетворення Національної телекомпанії України було включено Голову первинної профспілкової організації НТКУ Косяченка Олександра Івановича».

Нагадаємо, 2 грудня 2016 року відбулося засідання Комісії з перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ. Зі складу Комісії вивели Зураба Аласанію і Дарію Юровську, які звільнилися з НТКУ у листопаді 2016 року. У Комісію з перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ ввели заступника голови Держкомтелерадіо Миколу Білоуса, начальника управління бухобліку Наталю Смаліус,  голову первинної профспілкової організації НТКУ Олександра Косяченка.

Зазначимо, 20 жовтня 2016 року на позачерговій профспілковій конференції первинної профспілкової організації Національної телекомпанії України (НТКУ) висловлено недовіру голові комісії з перетворення, генеральному директору НТКУ Зурабу Аласанії.

1 листопада 2016 року генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Він висловив незгоду з тим, що суспільне мовлення, яке має постати наступного року, буде недофінансоване на значну суму. 

2 листопада Кабінет Міністрів погодив звільнення Зураба Аласанії

Нагадаємо, 15 листопада 2016 року Профком Національної радіокомпанії України (НРКУ) звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням підвищити заробітну плату журналістам державних ЗМІ, зокрема, «Українського радіо», Національної телерадіокомпанії (НТКУ) та інших її філій.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду