НТКУ не збирається скорочувати працівників – юрист Держкомтелерадіо

НТКУ не збирається скорочувати працівників – юрист Держкомтелерадіо

18:31,
26 Жовтня 2016
3437

НТКУ не збирається скорочувати працівників – юрист Держкомтелерадіо

18:31,
26 Жовтня 2016
3437
НТКУ не збирається скорочувати працівників – юрист Держкомтелерадіо
НТКУ не збирається скорочувати працівників – юрист Держкомтелерадіо
Трудові відносини з усіма працівниками НТКУ будуть продовжені та не припинятимуться після закінчення реорганізації телекомпанії та утворення ПАТ НСТУ. Тому наразі повідомляти за три місяці профспілки про скорочення штату непотрібно.

Про це у коментарі сайту «Суспільне мовлення» сказала начальник юридичного управління Держкомтелерадіо Таїсія Мировець.

– Відповідно до частини третьої статті 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» у разі, якщо роботодавець планує звільнення працівників з причин економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру або у зв'язку з ліквідацією, реорганізацією, зміною форми власності підприємства, установи, організації, він повинен завчасно, не пізніше як за три місяці до намічуваних звільнень надати первинним профспілковим організаціям інформацію щодо цих заходів, включаючи інформацію про причини наступних звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнень, а також провести консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом'якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень.

У зв’язку з цим, якщо Національна телекомпанія України, виступаючи роботодавцем по відношенню до її працівників, планує у зв’язку з реорганізацією або з інших причин, провести вивільнення працівників, комісія з реорганізації НТКУ має, не пізніше як за три місяці до намічуваних вивільнень, повідомити профспілкові первинні організації про це та надати їм визначену законом інформацію.

Поряд із цим, згідно з частиною четвертою статті 36 Кодексу законів про працю України у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40 КЗпП).

Крім цього, згідно з частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.

З огляду на наведене, якщо Національна телекомпанія України, в особі комісії з реорганізації, не прийматиме рішення про скорочення штату або чисельності працівників, трудові відносини з усіма працівниками НТКУ будуть продовжені та не припинятимуться після закінчення реорганізації телекомпанії та утворення ПАТ «НСТУ».

Нагадаємо, 20 жовтня первинна профспілкова організація НТКУ 20 жовтня на позачерговій профспілковій конференції висловила недовіру голові комісії з перетворення, генеральному директору НТКУ Зурабу Аласанії.

Відповідного листа було надіслано Президенту України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів та Держкомтелерадіо. Члени профспілки констатували, що реорганізація каналу ведеться непрофесійно, недемократично, з порушенням законодавства та відсутністю відкритого соціального діалогу. Профком філії НТКУ «Львівська регіональна дирекція» у заяві до урядових установ написав, що трудовий колектив ТРК «Львів» хвилює доля колективу із майже 300 осіб, яка залишається невизначеною, як і правовий статус їхньої телерадіокомпанії у майбутній структурі НСТУ.

Зураб Аласанія пояснив, що судячи по одночасних діях різних компаній (у київський профспілці, у львівській, і ще в декількох), вони чудово скоординовані. За його словами, ці профспілки мають на меті не спілкування і не відповіді. Він також звернув увагу на те, стан бюджету компанії вкрай важкий. «Влада, здається, не просто нехтує реформою, а свідомо її саботує», – сказав керівник.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду