«Українське радіо» закликає усіх разом написати радіодиктант національної єдності

«Українське радіо» закликає усіх разом написати радіодиктант національної єдності

18:24,
6 Листопада 2017
30969

«Українське радіо» закликає усіх разом написати радіодиктант національної єдності

18:24,
6 Листопада 2017
30969
«Українське радіо» закликає усіх разом написати радіодиктант національної єдності
«Українське радіо» закликає усіх разом написати радіодиктант національної єдності
9 листопада до Дня української писемності та мови «Українське радіо» проведе сімнадцятий за ліком радіодиктант національної єдності. Радіодиктант транслюватимуть у прямому ефірі філії Національної суспільної телерадіокомпанії України та «UA: Культура».

На першому каналі «Українського радіо» марафон розпочнеться о 12:00, текст диктанту звучатиме о 12:30.  Доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко читатиме його двічі у прямому ефірі.  На замовлення «Українського радіо» він складає текст радіодиктанту із 120 – максимум 180 слів.

«Це дуже непросто. Треба неймовірну концентрацію пунктограм і орфограм. З іншого боку, текст не має бути легким. Якщо зовсім легкий текст, нецікаво. У змаганнях мають бути перешкоди, їх треба долати», – сказав  Олександр Авраменко і додав, що диктант буде цікавим за змістом і актуальним сьогодні.

Девіз цьогорічного радіодиктанту – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Щоб написати радіодиктант, потрібно мати приймач чи доступ до інтернету, де можна слухати онлайн «Українське радіо», а також аркуш паперу та ручку.

Диктант, написаний від руки, потрібно надіслати 9 або 10 листопада на адресу: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс – 01001. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Також можна  диктант відсканувати і надіслати упродовж 24 годин із початку акції до 10 листопада 12:00 в електронному вигляді на e-mail: rd@nrcu.gov.uа.

11 листопада об 11:11 на сайті «Українського радіо» буде опублоковано текст радіодиктанту і кожен зможе себе перевірити.

Координаторка акції, ведуча спецпроекту «XVII Радіодиктант національної єдності» Аліна Акуленко сказала, що понад п’ять співробітників «Українського радіо», які входять у ревізійну комісію, читатимуть упродовж місяця надіслані радіодиктанти. Вони шукатимуть не помилки у диктанті, а диктанти без помилок. У грудні, до святого Миколая, в ефірі «Українського радіо» оголосять переможців та надішлють їм посилками символічні призи. Цьогоріч це будуть книги.

Аліна Акуленко додала, що у 2000 році перший радіодиктант прозвучав в ефірі до Дня перепоховання Тараса Шевченка у травні. Тоді у редакцію УР надійшла тисяча робіт. У 2016 році 22 022 роботи надійшли на «Українське радіо», з них 18 500 надіслані у конверті, 3 522 – на електронну пошту.

Цей проект розрахований не лише для тих, хто досконало знає українську мову, а й тих, хто її вивчає. Пані Акуленко каже, що до міжнародного проекту долучаються радіослухачі у 20 країнах, навіть ті, в яких у цей час буде ніч. «Не обов’язково надсилати нам, можна залишати собі на пам'ять», – додала вона.

Наймолодшому учаснику написання радіодиктанту національної єдності було 2 роки і 3 місяці, найстаршому – 96 років, який писав усі радіодиктанти, починаючи з 2000 року. У 2016 році було 60 переможців. Це люди з усіх областей України без винятку. «У різні роки кількість переможців варіювалася від двох до більше як 70», – зазначила  Аліна Акуленко.

«У класичному диктанті є 10-15 пунктограм, 5 орфограм. У цьому радіодиктанці концентрація пунктограм і орфограм шалена – 47 розділових знаків. Вони всі не авторські, за правилами, але серед них є такі, які рідковживані. Це змагання, не може бути аж надто багато переможців. Ні в якому разі не зробіть висновок, що наша нація не грамотна. В усіх країнах, де пишуть диктанти, подібна ситуація», – сказав Олександр Авраменко.

Минулого року «UA: Перший» вів пряму трансляцію радіодиктанту. У 2017 році на «UA: Першому» буде лише анонс проекту, а радіодиктант читатимуть в прямому ефірі каналу «UA: Культура», сказав генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

Щороку аудиторія «Українського радіо» розширюється, люди створюють локації в університетах, офісах та інших місцях, щоб разом написати радіодиктант. Цього року філії Національної суспільної телерадіокомпанії України долучаться до марафону і організують локації у редакціях та навчальних закладах.

«Регіональні радіоредакції долучаться до радіо диктанту і будуть з нами під час свого регіонального відрізку. Він буде спільним. Ця акція об’єднує структурно і в змістовому значенні», – додав пан Хоркін.

Аліна Акуленко зазначила, що під час марафону буде включення з п’ятьма радіоредакціями. «Участь братимуть Львівська радіоредакція (диктант писатимуть в аудиторіях Львівського національного університету ім. І. Франка), в Одесі писатимуть радіодиктант із телестудії, у Хмельницькому – в одному з університетів, у Дніпрі організували написання радіо диктанту для учасників АТО у музеї. У Запоріжжі нас дуже потішили, після написання радіо диктанту запрошують на чай з бубликами. Івано-Франківська філія вирішила запровадити дрес-код – найкрасивіша вишиванка, яка у вас тільки знайдеться», – анонсувала кураторка проекту.

Паралельно із філіями будуть організовані і інші локації по всіх Україні. Наприклад. співачка Анжеліка Рудницька писатиме диктант в університеті у Севєродонецьку Луганської області. Традиційно радіодиктант писатимуть у червоному копусі Київського національного університету ім.. Т. Шевченнка. Планується понад 150 учасників. Ведучим цієї локації буде письменник, ведучий «Українського радіо» Павло Вольвач. 

Фото з Фейсбук-сторінки Радіодиктанту національної єдності

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду