Суспільний мовник Швейцарії ділить свій річний бюджет майже навпіл між виробництвом і зарплатами

Суспільний мовник Швейцарії ділить свій річний бюджет майже навпіл між виробництвом і зарплатами

11:07,
27 Вересня 2019
5762

Суспільний мовник Швейцарії ділить свій річний бюджет майже навпіл між виробництвом і зарплатами

11:07,
27 Вересня 2019
5762
Суспільний мовник Швейцарії ділить свій річний бюджет майже навпіл між виробництвом і зарплатами
Суспільний мовник Швейцарії ділить свій річний бюджет майже навпіл між виробництвом і зарплатами
Під час візиту у штаб-квартиру Європейської мовної спілки члени наглядової ради і правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) ознайомилися з роботою суспільного мовника Швейцарії, зокрема із структурою, бюджетом, його розподілом та контентом.

Про це повідомила голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа у себе на сторінці у Фейсбуку.

Суспільний мовник Швейцарії SRG SSR – це 7 теле- і 17 радіокомпаній, котрі мовлять чотирма національними мовами. Українська делегація побувала на суспільному франкомовному телеканалі RTS.

«У суспільного мовника Швейцарії умови існування, м’яко кажучи, не такі, як у нас. Це кількамовних автономних мовників (бо мовлять 4-ма мовами), об’єднаних однією місією. Приміром, франкомовний має бюджет 360 млн (швейцарських франків) і не має конкурентів, бо в Швейцарії просто немає навали комерційних мовників. Крім того, тут немає політичної реклами. І не тому, що мовник має гроші, з інших причин», – зазначила Світлана Остапа.

Вона також відмітила високу якість обладнання (світло, пульти та інше), «це просто інший світ».

Німецькомовний мовник у структурі суспільної корпорації Швейцарії найбільший. Це його дві студії. Фото Вадима Міського

Апаратна франкомовного мовника. Фото Вадима Міського

За її словами, на суспільному мовнику Швейцарії «щиро цікавляться новинами з України, тепер вже точно розуміючи, що Україна – не Росія».

«Наглядову раду мають загальну, і окремо для кожного мовника, наприклад, у франкомовного вона складається з 11 осіб», – зазначила голова наглядової ради НСТУ.

Пані Остапа розповіла, що заробітна плата журналістів становить 100-120 тис. на рік; керівника RTS – 525 тис. на рік; у членів наглядової – трохи більше 65 тис. на рік.

«При фінансуванні на все суспільне понад 1 млрд 600 млн фр на рік  – 580 млн йде на виробництво контенту, 690 млн на з/п. Надходження від реклами щороку падають», – додала вона.

Українська делегація стала свідком, як команда RTS знімала проект «Театр о 18.00» на набережній Женевського озера.

«Професійні актори розігрували якусь сценку на соціально важливу тему (ми дивились про відносини дітей-батьків-школи), а потім глядачі розбирали причини проблеми і наживо "писали" свій сюжет», – зазначила Світлана Остапа.

Нагадаємо, з 23 по 27 вересня триває візит членів наглядової ради та правління НСТУ  у штаб-квартирі Європейської мовної спілки (ЄМС) у Женеві. Поїзда відбулася за підтримки Internews Network і спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «ЄС та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

До складу делегації ввійшли голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа, заступник голови наглядової ради Ігор Хохич, секретар наглядової ради Вадим Міський, перша голова наглядової ради, а нині член наглядової ради Тетяна Лебедєва, член наглядової ради Олександр Павліченко, члени правління НСТУ Інна ГребенюкМикола Чернотицький та Дмитро Хоркін.

Першого дня візиту гендиректор ЄМС Ноель Курран запевнив наглядову раду та правління Суспільного у подальшій підтримці.

Українська делегація відвідала ньюзрум ЄМС, де їй розповіли, що «UA:Перший» посів 41 місце з 314 за кількістю новин, які бере для поширення спілка. 

Фото: Фейсбук-сторінка Світлани Остапи

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду