Наглядова рада Суспільного мовлення закликала ЄМС поважати суверенітет України

Наглядова рада Суспільного мовлення закликала ЄМС поважати суверенітет України

17:23,
3 Квітня 2017
27056

Наглядова рада Суспільного мовлення закликала ЄМС поважати суверенітет України

17:23,
3 Квітня 2017
27056
Наглядова рада Суспільного мовлення закликала ЄМС поважати суверенітет України
Наглядова рада Суспільного мовлення закликала ЄМС поважати суверенітет України
Члени Наглядової ради закликають директорку ЄМС Інгрід Делтенре, та, в її особі, Європейську мовну спілку поважати суверенітет України, не перетворювати Європейську мовну спілку на інструмент підсилення чужих політичних маніпуляцій і не перешкоджати такими заявами нормальному проведенню конкурсу – як цього року, так і у майбутньому

Члени Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна суспільної телерадіокомпанії України» (ПАТ «НСТУ») виступили із публічною заявою у відповідь на лист генерального директора Європейської мовної спілки Інгрід Делтенре до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

У заяві зокрема йдеться про те, що Україна в особі ПАТ «НСТУ» (раніше - НТКУ, НРКУ) є багаторічним членом Європейської мовної спілки, активним та законослухняним учасником конкурсу «Євробачення», і українці, як учасники конкурсів «Євробачення», завжди з усією повагою ставились до законів та правил країни-господарки.

«Відвідавши Крим без дозволу української влади, Юлія Самойлова порушила суверенітет і закони України. Крім Російської Федерації, жодна інша країна, суспільні мовники якої входять до Європейської мовної спілки, не має підстав оскаржувати таку кваліфікацію дій Юлії Самойлової, оскільки жодна європейська країна не визнає належність Криму Російській Федерації. Ми цілковито поділяємо негативні почуття членів Європейської мовної спілки з приводу того, "що цьогорічне змагання використовується як засіб у нинішньому протистоянні між Російською Федерацією та Україною"», – йдеться у заяві.

Сайт «Суспільне мовлення» публікує заяву повністю:

ЗАЯВА

Наглядової ради

Національної суспільної телерадіокомпанії України (ПАТ «НСТУ»)

Члени Наглядової ради ПАТ «НСТУ» ознайомилися зі змістом листа генерального директора Європейської мовної спілки Інгрід Делтенре до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Особливу увагу членів Наглядової ради в  цьому листі привернула пряма погроза, що ПАТ «НСТУ» «буде виключена з подальших подій» (а саме проведення «Євробачення»), якщо російській співачці Юлії Самойловій не буде дозволено в’їзд в Україну для участі в «Євробаченні-2017».

Оскільки лист пані Делтенре напряму стосується й містить погрозу покарання ПАТ «НСТУ», яке саме  готується до якісного проведення цьогорічного конкурсу «Євробачення», паралельно проводячи надважливу реформу та створюючи в Україні повноцінну систему суспільного мовлення, члени Наглядової ради ПАТ «НСТУ» хочуть заявити наступне.

1. Україна в особі ПАТ «НСТУ» (раніше — НТКУ, НРКУ) є багаторічним членом Європейської мовної спілки, активним та законослухняним учасником конкурсу «Євробачення». Двічі співаки з нашої країни ставали переможцями, отримуючи почесне право проводити конкурс у себе вдома. Також наголошуємо, що українці як учасники конкурсів «Євробачення» завжди з  повагою ставилися до законів та правил країни-господарки.

2. Відвідавши Крим без дозволу української влади, Юлія Самойлова порушила суверенітет і закони України. Крім Російської Федерації, жодна інша країна, суспільні мовники якої входять до Європейської мовної спілки, не має підстав оскаржувати таку кваліфікацію дій Юлії Самойлової, оскільки жодна європейська країна не визнає належності Криму Російській Федерації.

3. Ми цілковито поділяємо негативні почуття членів Європейської мовної спілки з приводу того, «що цьогорічне змагання використовується як засіб у нинішньому протистоянні між Російською Федерацією та Україною». Проте нас дивує той факт, що «засмучення» і «розлюченість» із цього приводу генеральний директор Європейської мовної спілки висловлює не російській, а українській стороні. Це суттєво суперечить заявам пані Інгрід Делтенре про «аполітичність» «Євробачення», оскільки фактично пані Делтенре пристає на бік Російської Федерації у влаштованій російською стороною політичній провокації. Вимога скасувати рішення Служби безпеки України, ухвалене в межах її законних повноважень, як і теза про узгодження рішень Служби безпеки України з Європейською мовною спілкою, можуть бути розцінені як втручання у внутрішні справи України, що виходить за межі повноважень ЄМС і завдань конкурсу «Євробачення».

4. ПАТ «НСТУ» є членом Європейської мовної спілки і цілковито поділяє засадничі цінності демократичної Європи, служіння суспільству та суспільному мовленню. Але, виходячи саме із зазначених цінностей, ПАТ «НСТУ» в ситуації, що обговорюється, не може ні проігнорувати інтереси українського суспільства, ні відсторонитися від української держави, коли та захищає свою територіальну цілісність. І навпаки, загрози покарати ПАТ «НСТУ» за дії української держави, пов’язані з реакцією на порушення її законів, ми вважаємо такими, що суперечать базовим демократичним цінностям, а також позиції Європейського Союзу та світового співтовариства в оцінці нинішнього українсько-російського протистояння.

5. Закликаємо пані Інгрід Делтенре, та, в її особі, Європейську мовну спілку поважати суверенітет України, не перетворювати Європейську мовну спілку на інструмент підсилення чужих політичних маніпуляцій і не перешкоджати такими заявами нормальному та повноцінному проведенню конкурсу – як цього року, так і в  майбутньому. Закликаємо також уникати погроз щодо виключення України з числа учасників конкурсу «Євробачення».

Нагадаємо, Росія останньою зі всіх 43 країн-учасниць оголосила свого представника. «Первый канал» Росії делегував Юлію Самойлову, яка з дитинства має першу групу інвалідності і пересувається на інвалідному візку, на «Євробачення-2017» у Київ. У 2015 році вона виступала в окупованому Криму, порушивши Закон України. Після численних перевірок цієї інформації 22 березня Служба безпеки України заборонила Юлії Самойловій в'їзд на територію України терміном на три роки. 

23 березня ЄМС запропонувала Юлії Самойлової організувати пряму трансляцію виступу. Проте російський «Первый канал» відмовився від дистанційної участі Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017».

Після цього ЄМС висловила глибоке занепокоєння ситуацією і заявила, що працюватиме надалі над тим, щоб всі учасники виступили на конкурсі.

24 березня радник глави СБУ Юрій Тандіт заявив, що вони не переглядатимуть своє рішення про заборону на в'їзд до України представниці Росії на «Євробаченні» Юлії Самойлової.

Перед цим віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко запропонував Росії визначити замість Юлії Самойлової, якій заборонено в’їзд в Україну через порушення законодавства, іншого учасника «Євробачення-2017». Водночас він заявив, що не сподівається, що РФ скористається таким шансом.

Гендиректорка Європейської мовної спілки (ЄМС) Інгрід Дельтенре попросила прем’єр-міністра Володимира Гройсмана забезпечити участь в «Євробаченні-2017» представниці Росії Юлії Самойлової нарівні з усіма конкурсантами. Інакше, за її словами, деякі країни можуть відмовитися від участі у цьогорічному конкурсі, а Україна може бути відсторонена у подальшому від «Євробачення». Українська влада поки що не дала офіційної відповіді Інгрід Дельтенре. В Україні вважають, що директорка ЄМС зробила заяву під тиском Росії.

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, коментуючи деякі заяви у Європейській мовній спілці щодо можливості запровадження санкцій проти України через заборону в’їзду для російської співачки на «Євробачення-2017»,  заявив, що вимагати від України порушувати власне законодавство на догоду Росії є безпрецедентним і неприйнятним.

Виконувачка обов’язків голови правління Національної суспільної телекомпанії (НСТУ) Ганна Бичок заявила, що уряд України, керівництво та влада Києва робитимуть усе можливе, аби уникнути використання конкурсу «Євробачення» у політичних цілях.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду