На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «На честь»

На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «На честь»

13:48,
5 Грудня 2024
436

На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «На честь»

13:48,
5 Грудня 2024
436
На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «На честь»
На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «На честь»
Стрічка розповідає про бойові підрозділи Сил оборони України, які названі іменами видатних українських воєначальників та військових або ж на честь важливих історичних подій.

6 грудня о 21:00 прем’єру документальної стрічки «На честь» покажуть на телеканалі «Суспільне Культура», о 22:15 — на Першому каналі Суспільного та на ютуб-каналі Першого.

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Автори документальної стрічки розповідають про те, як і чому героїчні підрозділи української армії отримують «іменні» назви і як створюється новий дизайн нашого війська. Військовослужбовці у фільмі діляться історіями, які стоять за символікою їхніх бригад, розкриваючи, як ці знаки відображають багатовікові військові традиції України. А допомагають їм у цьому експерти: художник-геральдист Олексій Руденко та історик, автор історичного блогу Євген Мурза. Оповідачами фільму стали український письменник та військовослужбовець Сергій Жадан і захисниця «Азовсталі» Катерина Поліщук (Пташка). 

Автори фільму, досліджуючи історію створення військової символіки, виокремили для себе нарукавні знаки, які справили на них найбільше враження. Творці поділилися своїми улюбленими емблемами та розповіли, чим саме вони їх вразили.

Зокрема, сценарист Альберт Цукренко розповідає, що нова айдентика Сил оборони має сучасний вигляд і в той же час має риси візуальної естетики різних періодів української історії — від УНР через козаччину і до княжої доби.

«От якраз від княжої доби я млію найбільше, зокрема від епохи Великого князівства Литовського — періоду історії, нашу пам'ять про котрий росіяни і радянці хотіли стерти найбільше. Тож мій найулюбленіший з усього фільму — нарукавний знак 40 окремої артилерійської бригади імені Великого князя Вітовта. Все лаконічно, гарно, вивірено і з погляду правил геральдики, і з історичної точки зору: центром композиції є наконечник списа з хрестом, особистий знак Вітовта. А ще мені якось особливо симпатична пані з позивним Волина з цієї бригади — ви побачите її у фільмі», — розповідає сценарист Альберт Цукренко.

Оповідачка фільму Катерина Поліщук говорить, що їй сподобалось працювати з командою творців стрічки, і водночас вона дізналась багато нової інформації, про яку, будучи цивільною, навіть не здогадувалась.

«Українці мають знати свою історію, бо кожна з цих бригад, історія кожної з них — пазли, з яких складається наша перемога. Тисячі бійців під іменами героїв минулого, під славетними знаменами десять років захищають наш суверенітет ціною свого життя, здоровʼя, карʼєри і майбутнього. Ми повинні знати цих людей, ці знамена та їх історію. Бо ця історія у нас одна на всіх. От цей фільм і наближає наше суспільство до свідомого розуміння, з чого складається наша боротьба», — розповідає Катерина Поліщук

Письменник і військовослужбовець Сергій Жадан, який став одним з оповідачів фільму, говорить, що стрічка має велике значення, оскільки мова йде про зміни і трасформації, які відбуваються в нашому війську.

«Наша армія дійсно змінюється, вона набуває все більш чітких суто національних рис, наповнюється національними цінностями. І те, що багато бригад нині носять імена українських героїв — теж ознака того, що військо повертається до своїх джерел, орієнтуючись саме на своїх воїнів. Це дуже важливо на шляху поглиблення ідентичності українського бійця», — розповідає Сергій Жадан.

6 грудня документальний проєкт «На честь» дивіться об 11:00 на ютуб-каналі Першого; о 21:00 на телеканалі «Суспільне Культура»; о 22:15 на Першому каналі Суспільного мовлення.

Фото: Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду