Суспільне покаже документальний цикл «Я бачив війну»

Суспільне покаже документальний цикл «Я бачив війну»

11:49,
29 Листопада 2024
558

Суспільне покаже документальний цикл «Я бачив війну»

11:49,
29 Листопада 2024
558
Суспільне покаже документальний цикл «Я бачив війну»
Суспільне покаже документальний цикл «Я бачив війну»
Він містить історії дітей з деокупованих і окупованих українських територій, які з початком російської агресії отримали травматичний досвід війни.

Прем’єра документального циклу «Я бачив війну» відбудеться 29 листопада о 22:15 та 30 листопада і 1 грудня о 22:00 на Першому каналі Суспільного.

Як повідомляє корпоративний сайт Суспільного, проєкт створено на замовлення Суспільного мовлення  у співпраці з ТОВ «РРП Груп».

Над створенням документального проєкту працювали: керівниця та сценаристка проєкту Олена Тишкова; режисер-постановник Олександр Кузьмицький; оператор-постановник Михайло Тітов; продюсерка зі сторони Суспільного Катерина Феленюк.

Розповіді дітей є результатом польових досліджень зі збору інформації про злочини росіян. Їх провели фотограф-репортер медіа Donbas Frontliner Андрій Дубчак, який з початком повномасштабного вторгнення працює в місцях бойових дій,  та психолог Автанділ-Сандро Коходзе, який аналізує плив травматичного досвіду на дитячу психіку.

Андрій Дубчак зазначає, що слухати дітей, які пройшли через пекло війни, було страшно та боляче.

 «Цей фільм — документальне свідчення жахливих історій українських дітей, доказ злочинів РФ і відкритий лист світу. А ще це збірка порад, які, сподіваюся, допоможуть батькам розпізнати у дітей ознаки психологічної травми та запобігти їй. Бо діти — наше майбутнє», — розповідає Андрій Дубчак.

Документальний цикл «Я бачив війну» складається з трьох частин, кожна з яких розповідає окрему історію трагедії війни. Перша серія — про дітей-переселенців з Маріуполя та Краматорська, які стали свідками жорстоких боїв, втратили рідних і пережили як фізичні, так і психологічні травми. У другому епізоді — історії дітей з Київської області, які пережили окупацію та змушені були швидко подорослішати, ухвалюючи складні рішення і піклуючись про молодших членів своїх родин. Третя серія присвячена дітям зі сходу України, які тривалий час перебували в умовах постійних обстрілів, місяцями виживали у містах і селах, що стали епіцентром бойових дій, зазнаючи значних фізичних і психологічних травм.

 Фото: Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду