Всеукраїнський радіодиктант національної єдності цього року відбудеться 25 жовтня
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності цього року відбудеться 25 жовтня
Цьогоріч Всеукраїнський радіодиктант національної єдності відбудеться у п’ятницю, 25 жовтня, — до Дня української писемності та мови, який відзначають 27 жовтня. Про це повідомило Суспільне.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований командою «Українського радіо» у 2000 році задля єднання навколо мови.
Щорічне проведення радіодиктанту перетворило його на найбільший україномовний флешмоб, який об’єднує українців і знавців української мови у всьому світі.
Радіодиктант транслюватиметься на всіх платформах Суспільного: телебаченні, радіо та в диджиталі.
Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі навчальних закладів, проте щороку радіодиктант пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій у всьому світі.
Хто цьогоріч напише текст для радіодиктанту і хто читатиме його у прямому етері, стане відомо згодом.
Нагадаємо, 5 грудня 2023 року член правління Суспільного Дмитро Хоркін, виконавча продюсерка «Українського радіо», координаторка проєкту «Радіодиктант національної єдності» Юлія Шелудько та голова комісії з перевірки радіодиктанту, віцеголова Ради громадської організації «ЕдКемп Україна» Олена Масалітіна у «Медіацентрі Україна — Укрінформ» підбили підсумки радіодиктанту.
Загалом на перевірку тексту радіодиктанту на «Українське радіо» торік надійшло 20 тисяч листів, з них 3 тисячі паперових.
27 жовтня 2023 року українці в різних куточках світу долучились до написання 23-го Радіодиктанту національної єдності, мета якого, за словами організаторів, — об’єднати людей навколо України в усьому світі. Його транслювали на всіх платформах Суспільного. Надіслати свій текст диктанту на перевірку можна було до 11:00 30 жовтня.
Минулорічний текст «Дороги України» був написаний шевченківською лавреаткою Катериною Калитко, читав актор і театральний режисер Олексій Гнатковський.
Архівне фото: Суспільне