Команди двох проєктів Суспільного стали лауреатами премії імені Івана Франка
Команди двох проєктів Суспільного стали лауреатами премії імені Івана Франка
Як повідомляє корпоративний сайт Суспільного, команда «Суспільне Чернігів» отримала нагороду за трисерійний документальний фільм «Битва за Чернігів» у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері», а «За кращий твір у радіомовній сфері» — автори «ППО: протипанічна оборона» на радіо «Культура».
Премію імені Івана Франка щороку присуджують напередодні дня народження митця — 27 серпня. Нагороду заснували у 2003 році за ініціативи Держкомтелерадіо, Міністерства культури та Національної спілки журналістів України. Загалом на премію у 2024 році подали 29 творів різних жанрів. Премією в розмірі 10 тисяч гривень нагороджують у чотирьох номінаціях. Переможців визначають шляхом відкритого голосування.
У фільмі «Битва за Чернігів» мова йде про події лютого-березня 2022-го року, а героями стали військові-оборонці Чернігова. Над документальним проєктом працювали: Андрій Тіток, Алла Скорик, Микола Іванчик, Олександр Поліщук та Дмитро Сахон. Переглянути три серії «Битви за Чернігів» можна на ютуб-каналі «Суспільне Чернігів».
Автор документального проєкту «Битва за Чернігів», завідувач редакції «Суспільне Чернігів» Андрій Тіток зазначив, що для команди є великою честю отримати цю премію, особливо після слів Олеся Саніна про те, що це робота не на рік, а на десятиліття.
«Весь творчий колектив стрічки — п’ять людей. І ці п’ятеро людей горіли цим фільмом і хотіли зробити його саме таким, на десятиліття. Цей фільм — подяка воїнам, які в найважчий час перших місяців вторгнення захистили наше місто і Київ від окупації», — каже Андрій Тіток.
У 55 випусках програми «ППО. Протипанічна оборона» команда проєкту аналізує найрізноманітніші форми та методи інформаційних диверсій, дає поради психологів щодо самозахисту, пояснює, як не стати співучасниками чи жертвами інформаційних злочинів. Автори — Вадим Карпʼяк, Оксана Мороз, Катерина Гольцберг, Лідія Смола, продюсерка проєкту — Юлія Загоруйко. Послухати проєкт можна на сайті радіо «Культура».
Виконавча продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська відзначила, що це «надзвичайно приємна та заслужена відзнака», яка засвідчує вміння працювати з просвітницьким контентом.
«Цього разу відзначено особливу програму, що темі дезінформації додала історичного контексту. Це допомагає краще осмислити цю важливу у воєнні часи тему», — зазначила Ірина Славінська.
Нагадаємо, у 2023 році премію імені Івана Франка здобули два проєкти Суспільного. Володимир Кузик визнаний переможцем у номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» за збірку публіцистичних творів «Дивниця». Режисер Сергій Лисенко та сценарист Олександр Зінченко здобули перемогу в номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» за документальний фільм «Колапс: як українці зруйнували імперію зла».
Лауреатами премії Франка у 2021 році були працівники Суспільного, члени наглядової ради НСТУ та медіаюрист. Зокрема, в номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» лауреатами стали автори книги «Суспільне мовлення в Україні: історія створення та виклики» («Друкарня Віол», Київ, 2019) Світлана Остапа, Вадим Міський та Ігор Розкладай.
Фото: Суспільне