Юлія Шелудько з радіопрограмою «Вся країна» стала лауреаткою премії імені Івана Франка

Юлія Шелудько з радіопрограмою «Вся країна» стала лауреаткою премії імені Івана Франка

14:51,
7 Серпня 2020
3352

Юлія Шелудько з радіопрограмою «Вся країна» стала лауреаткою премії імені Івана Франка

14:51,
7 Серпня 2020
3352
Юлія Шелудько з радіопрограмою «Вся країна» стала лауреаткою премії імені Івана Франка
Юлія Шелудько з радіопрограмою «Вся країна» стала лауреаткою премії імені Івана Франка
Комітет із премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності визначив лауреатів 2020 року.

Це відбулося на засіданні у Держкомтелерадіо, яке провели у режимі онлайн-конференції за допомогою програми ZOOM 6 серпня.

Серед лауреатів у номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» є програма «Вся країна», яка вийшла на «Українському радіо» 22 січня 2019 року до Дня Cоборності України. Керівник проєкту – Юлія Шелудько, автори – Ольга МолоцькаВікторія СидоренкоСофія  Шеметуха. За допомогою радіомосту між студіями  Києва, Івано-Франківська та міста Дніпро слухачі дізналися, як цей день святкували 100 років тому і як святкують сьогодні.

Загалом на премію Франка подали 22 твори, з них було 10 програм Суспільного мовника, але лауреатом стала лише радіопрограма.

У номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» премію виборола робота Сергія Махуна «Fakebook. Гібридна війна у світі постправди точиться й на історичному полі» (газета «Дзеркало тижня», №1 від 13.01.2019). У статті автор аналізує і спростовує фейки і міфи спільної історії з агресивним північно-східним сусідом - Росією.

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» перемогу здобула передача «Історична правда. Українська ідентичність» (автори проекту - Вахтанг Кіпіані, Ольга Мовчан, Дарія Коровицька, Петро Колодій, Богдан Ільчишин), яка вийшла в ефір 29 вересня 2019 р. на телеканалі «Еспресо».

У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» премію присуджено доктору наук з державного управління, професору Василю Куйбіді та доктору політичних наук, професору Валерію Бебику за монографію «Національна безпека в умовах інформаційних та гібридних війн» (НАДУ, м. Київ, 2019). У книзі викладено теорію інформаційних та гібридних війн, методи протидії зовнішній інформаційній агресії, спеціальним інформаційним кампаніям, операціям, впливам.

Крім того, члени комітету з премії Івана Франка, відзначаючи високий рівень поданих на конкурс робіт та особистий внесок  у збереження історичної пам’яті народу, ухвалив рішення нагородити грамотами Держкомтелерадіо журналіста,  письменника Валерія Дяченка за статтю  «Про "гоголівську хворобу", або Як ми святкуємо ювілеї Миколи Гоголя» (часопис «Буковинський журнал», №1, 2020) та журналістку Світлану Чорну за книгу «Під знаком тризуба» (видавництво «Дніпро»,  м. Київ, 2019).

Нагадаємо, що премію імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року, вона присуджується щорічно до дня народження Івана Франка – 27 серпня. Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Шелудько

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду