Розслідувачі Суспільного допомогли ідентифікувати російського військового, якому СБУ повідомила про підозру у вчиненні злочину
Розслідувачі Суспільного допомогли ідентифікувати російського військового, якому СБУ повідомила про підозру у вчиненні злочину
Семена Соловова підозрюють за статтею 438 КК України, а саме у відданні наказу на жорстоке поводження з цивільним населенням і в порушенні законів та звичаїв війни.
За повідомленням корпоративного сайту Суспільного, саме цього офіцера жителі села Ягідного на Чернігівщині ідентифікували як воєнного злочинця та військового на позивний «Кльон», який 28 днів тримав їх у підвалі місцевої школи без нормального доступу до води, їжі та денного світла. Про нього команді розслідувачів Суспільного розповіли місцеві жителі під час зйомок документального проєкту-розслідування «Щоденник вцілілої».
Військові 228-го гвардійського мотострілецького полку в березні 2022 року, під час окупації Чернігівщини, використали як живий щит 366 жителів села Ягідного, 10 людей загинули тоді у підвалі школи. Хронологію тих страшних подій на основі записів однієї із заручниць росіян відтворили в розслідуванні Суспільного.
За словами авторки проєкту та журналістки редакції розслідувань Суспільного Алли Садовник, місцеві жителі згадували про одного з двох російських командирів з позивним «Кльон», про нього розповідають як про найбільш жорстокого у поводженні з українцями.
Восени 2023 року команда Суспільного зняла продовження розслідування в Ягідному, у якому журналісти змогли ідентифікувати «Кльона». У документальному фільмі «Кльон: знайти воєнного злочинця» розслідувачі показали, як проходила робота з розслідування воєнного злочину.
Під час цього розслідування журналісти Суспільного співпрацювали зі слідчим відділом СБУ в Чернігівській області. Дані, які зібрали журналісти, допомогли в оголошенні підозри Соловову.
«У 2022 році нам здавалося, що знайти “Кльона” — нереально. У 2023-му нам це вдалося, а зараз ми уже маємо оголошену йому підозру. І це дає велику надію, що і Сємьон Соловов, й інші росіяни, які вчиняли й, на жаль, продовжують вчиняти воєнні злочини в Україні, не лише будуть ідентифіковані, названі судами воєнними злочинцями, а й покарані», — коментує Алла Садовник.
Нагадаємо, документальний фільм «Щоденник вцілілої» від команди журналістів-розслідувачів Суспільного презентували 26 жовтня 2022 року на телеканалі Перший у межах національного телемарафону. Над створенням фільму працювали: авторки — Інна Білецька, Алла Садовник, режисер — Владислав Васильченко, режисер монтажу, дизайнер та композитор фільму — Олександр Стратонов, операторка-постановниця — Світлана Коваль, оператор — Павло Ільчук, журналістки — Анна Калаур, Марія Горбань.
Завданням журналістів Суспільного під час продовження розслідування на Чернігівщині було знайти воєнного злочинця. Його деталі вони розповіли в документальній стрічці «Кльон» і презентували глядачам 23 листопада 2023 року.
Фото: Суспільне