Суспільне припинило участь Аліни Паш у відборі на «Євробачення-2022» через фейкову довідку

Суспільне припинило участь Аліни Паш у відборі на «Євробачення-2022» через фейкову довідку

16:32,
16 Лютого 2022
5843

Суспільне припинило участь Аліни Паш у відборі на «Євробачення-2022» через фейкову довідку

16:32,
16 Лютого 2022
5843
Суспільне припинило участь Аліни Паш у відборі на «Євробачення-2022» через фейкову довідку
Суспільне припинило участь Аліни Паш у відборі на «Євробачення-2022» через фейкову довідку
Артистка погодилася з таким рішенням.

16 лютого організаційний комітет національного відбору на участь у «Євробаченні-2022» ухвалив рішення про припинення участі у нацвідборі Аліни Паш. Співачка не представлятиме Україну на «Євробаченні-2022».

Про це йдеться в офіційній заяві на корпоративному сайті Суспільного.

Пункт 3.4. Правил національного відбору на участь у пісенному конкурсі «Євробачення-2022» передбачає, що у разі встановлення Суспільним факту подання учасником недостовірної інформації або приховання інформації чи інших істотних обставин щодо учасника, Суспільне має право припинити участь у Відборі учасника в будь-який час. 

Підставою для прийняття такого рішення Оргкомітетом стала офіційна відповідь Державної прикордонної служби від 16.02.2022 року щодо недостовірності інформації, яка була надана Суспільному мовнику. Артистка висловила згоду з таким рішенням.

Суспільний мовник керується виключно законодавством України та Правилами Нацвідбору

Згідно з пунктом 3.4 Правил «у випадку припинення Суспільним участі у Відборі учасника, який визначений / оголошений переможцем Відбору, Суспільне має право прийняти рішення про визначення представника від України на Конкурсі з числа інших фіналістів».

Нагадаємо, 12 лютого у фіналі національного відбору на міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2022» перемогла співачка Alina Pash (Аліна Паш) з піснею «Тіні забутих предків». Вона отримала від глядачів 7 балів і від журі 8 балів. Друге і третє місця у фіналі нацвідбору посіли Kalush Orchestra і Wellboy. Навколо Аліни Паш упродовж нацвідбору спалахнув скандал через її поїздку у Крим. 

13 лютого на Суспільному показали листа, наданого командою Аліни Паш, який засвідчує, що вона їхала у 2015-му в Крим через Чаплинку. Напередодні Суспільному цю інформацію у прикордонній службі не підтвердили, пояснивши, що дані про перетин кордону є конфіденційними.

14 лютого активіст, відеоблогер Сергій Стерненко заявив, що переможниця національного відбору на «Євробачення» Аліна Паш підробила довідку від прикордонників щодо її поїздки в окупований Крим у серпні 2015 року.

15 лютого прикодонники підтвердили, що не видавали такої довідки. 

16 лютого, перед засіданням оргкомітету, Аліна Паш спершу написала в інстаграмі, звідки взялася довідка, яку прикордонники не видавали, а тоді повідомила, що знімає свою кандидатуру. На той час вона перебувала на засіданні оргкокомітету на Суспільному. 

Фото: Суспільного мовлення

Читайте також
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Олексій
22:33 / 16.02.2022
Так, попіарили Паш знатно, тепер можна і відмовити. А всього то треба якісно виконувати свою роботу і не допускати до фіналу сумнівних особистостей навіть, яко за них і заносять в кабінети...
Vlad
18:45 / 16.02.2022
Звільнити директора "Суспільного" за політизацію конкурсу та погану його організацію. Негайно!
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду