Наглядова рада НСТУ ухвалила Політику гендерної рівності та недискримінації
Наглядова рада НСТУ ухвалила Політику гендерної рівності та недискримінації
Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України схвалила Політику гендерної рівності та недискримінації, яка розроблялася робочою групою у складі працівників компанії та із залученням експертів.
Директорка з управління персоналом НСТУ Вікторія Сидоренко розповіла про документ на засіданні наглядової ради, яке відбулося у грудні 2021 року. Протокол опублікований на корпоративному сайті Суспільного.
За словами Вікторії Сидоренко, перед початком складання Політики було проведено дослідження, яке показало, що 80% опитаних працівників підтримало розроблення Політики, з них: 54% – «однозначно підтримали», 26% – «радше підтримали», 9% відповіли «важко сказати» і тільки 1% – «однозначно не підтримав».
Загальні положення Політики визначають, що стать, вік, релігійні чи будь-які інші ознаки не можуть бути перешкодою для залучення і самореалізації працівників/працівниць НСТУ.
Політика поширюється на членів/членкинь наглядової ради, правління, ревізійну комісію, редакційну раду та працівників/працівниць НСТУ. Документ містить кілька ключових визначень: дискримінація, гендерна рівність, позитивні дії. Суб’єкти зобов’язані дотримуватися таких принципів: рівність прав людей, їхніх свобод; недопущення дискримінації у будь-яких формах та проявах; недопущення утисків свободи слова, думки та вираження поглядів; повага до гідності кожної людини.
НСТУ як роботодавець: створює умови праці, що надають можливість жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі; забезпечує жінкам і чоловікам можливість суміщати трудову діяльність із сімейними обов’язками; здійснює рівну оплату праці жінок і чоловіків за умови однакової кваліфікації та однакових умов праці; вживає заходів щодо створення безпечних для життя і здоров’я умов праці; вживає заходів щодо унеможливлення випадків сексуальних домагань.
Кадрова політика НСТУ базується на засадах рівних прав і можливостей та недискримінації, що передбачає рівні можливості для кандидатів та кандидаток у процесі прийняття рішення щодо приймання на роботу або кар’єрного росту.
Назви посад можуть бути записані до кадрової документації з урахуванням гендерно чутливої мови (фемінітивів).
Будь-який суб’єкт Політики може ініціювати розгляд питань щодо порушення норм Політики. Питання щодо порушення норм Політики членами/членкинями наглядової ради розглядатиме Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб наглядової ради НСТУ. Питання щодо порушення норм Політики працівниками/працівницями НСТУ розглядаються Комісією з етики НСТУ.
Нагадаємо, у межах розробки Політики гендерної рівності провели опитування працівників і працівниць щодо рівності прав. Найважливішими для забезпечення рівності, на думку більшості опитаних, є рівні оплата праці та можливості для кар’єрного зростання і розвитку жінок та чоловіків (відповідно 62% і 60%). У результаті опитування виявили, що 41% працівників НСТУ зустрічалися з ейджизмом.
Фото: Михайло Таран, фейсбук-сторінка Вікторії Сидоренко. На фото – Вікторія Сидоренко