Із 1 січня Суспільне припиняє аналогове мовлення у 15 населених пунктах і трансляцію радіо на середніх хвилях
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Із 1 січня Суспільне припиняє аналогове мовлення у 15 населених пунктах і трансляцію радіо на середніх хвилях
Із першого січня 2022 року «UA: Перший» припиняє аналогове мовлення у восьми населених пунктах, регіональне мовлення Суспільного — у 7 населених пунктах. «Українське радіо» припиняє трансляції на середніх хвилях (в СХ-діапазоні на частоті 549 кГц) у с. Луч Миколаївської області.
Про це повідомила пресслужба Суспільного.
21 грудня 2021 року Суспільне повідомило про відповідне рішення державного оператора, що надає послуги трансляції — Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (Концерн РРТ).
Причинами припинення зазначених трансляцій є:
- значне підвищення тарифів на трансляцію від Концерну РРТ (аналоговими телевізійними передавачами — до 23,6% залежно від потужності, а радіотрансляції потужним СХ-передавачем — на 38,8%);
- зростання комунальних тарифів та вартості обслуговування інфраструктурних об'єктів;
- недофінансування телерадіокомпанії на 22% (Суспільний мовник недоотримає у 2022 році 526 млн грн).
Попри ці складні умови, правління Суспільного все ж вирішило не зменшувати видатки на трансляцію телерадіопрограм та залишити їх на рівні 2021 року.
Суспільне продовжує телевізійне мовлення на супутнику, в багатоканальній ефірній мережі DVB-T2, в аналогу (на територіях, які межують з окупованими або тимчасово непідконтрольними територіями), у кабельних мережах провайдерів програмної послуги та в мережах ОТТ-провайдерів, радіомовлення — в FM-діапазоні, СХ-діапазоні (Часів Яр на частоті 873 кГц), УКХ-діапазоні, на супутнику та у цифровому ефірі DAB+ (у Києві).
Зважаючи ж на необхідність повних та своєчасних розрахунків з державним Концерном РРТ в межах наявного бюджету, Суспільний мовник припинить замовлення послуг з трансляції своїх телерадіопрограм такими передавачами:
- трансляції «Українського радіо» передавачем в СХ-діапазоні на частоті 549 кГц у с. Луч Миколаївської області,
- аналогового телевізійного мовлення каналу «UA: Перший» та каналів регіонального мовлення в таких населених пунктах:
У разі отримання належного фінансування на Суспільному кажуть, що готові відновити мовлення на зазначених передавачах.
Нагадаємо, у січні 2019 року за заявою НСТУ Нацрада анулювала 21 ліцензію на ефірне аналогове мовлення 15 філій та 259 аналогових частот «UA: Першого», залишивши аналогове мовлення тільки у прикордонних областях.
У грудні 2020 року директор з організації та розвитку мереж телерадіомовлення Суспільного Дмитро Грузинський розповів, шо аналогове телевізійне мовлення залишилося в зоні проведення ООС та для мовлення на АР Крим. «UA: Перший» мовить на 18 частотах за ліцензією та на 7 частотах за тимчасовими дозволами. «UA: Культура» мовить на одній частоті за тимчасовим дозволом. «UA: Донбас» мовить на 11 частотах за ліцензією та на 7 частотах за тимчасовими дозволами. «UA: Херсон» мовить на одній частоті за ліцензією та на трьох частотах за тимчасовими дозволами. «UA: Крим» мовить на одній частоті за тимчасовим дозволом.
За його словами, до цього часу НСТУ використовувала 49 аналогових каналів. Обсяги мовлення за ліцензіями складають: на «UA: Першому» — 18 годин 42 хвилини на добу, на «UA: Культурі» — 24 години на добу, на «UA: Донбасі» — 18 годин на добу, на «UA: Херсоні» — 24 години на добу, а в Генічеську - 10 годин на добу.
1 квітня 2021 року суспільні канали відновили аналогове мовлення на кордоні з Росією, зокрема у Сумській, Харківській і Чернігівській областях.