Суспільне завершило навчання для мешканців громад у трьох областях

Суспільне завершило навчання для мешканців громад у трьох областях

12:03,
2 Лютого 2022
1609

Суспільне завершило навчання для мешканців громад у трьох областях

12:03,
2 Лютого 2022
1609
Суспільне завершило навчання для мешканців громад у трьох областях
Суспільне завершило навчання для мешканців громад у трьох областях
Найкращих випускників проєкту чекає працевлаштування у філіях Суспільного та забезпечення технікою.

Упродовж грудня 2021 року і січня 2022 року тривало навчання від Академії Суспільного мовлення для мешканців громад Харківщини, Сумщини та Чернігівщини, які попередньо зголосилися долучитися до проєкту розбудови гіперлокальної мережі Суспільного. 

Із 176 заявок команда Суспільного обрала 90 учасників, яких запросила пройти навчання. Найкращих випускників проєкту чекає працевлаштування у командах «Суспільне Харків», «Суспільне Суми» та «Суспільне Чернігів» і забезпечення їх технікою для роботи — задля того, аби розповідати більше історій про життя громад цих регіонів.

У 2022 році Суспільне планує розширити проєкт розбудови гіперлокальної мережі інформаторів Суспільного на всі регіони України. 

Навчання відбувалося у два етапи: у грудні — дистанційні онлайн-тренінги, у січні — менторська підтримка, де учасники створювали власні матеріали та допрацьовували їх спільно з тренерами. Ними стали журналіст і документаліст із досвідом роботи на Deutsche Welle Азад Сафаров, журналіст, старший викладач Могилянської школи журналістики і тренер StopFake Олексій Набожняк, генпродюсерка інформаційного мовлення Суспільного Ангеліна Карякіна, режисерка документальних фільмів із досвідом роботи на Громадському Анна Цигима, менеджерка проєктів на Суспільному, медіатренерка Ірина Цибух.

Азад Сафаров сказав, що вражений тим, як багато людей Суспільному вдалося залучити у громадах до проєкту з першого візиту в їхні міста і села.

«Вони не прийшли просто відсидіти проєкт. Вони робили всі практичні завдання і ставили багато запитань. Вони не боялися пробувати й не боялись помилятися», зазначив Азад Сафаров.

За словами Анни Цигими, під час навчання пояснювали весь процес роботи над історією: як продумати локацію, як використовувати світло, як будувати композицію, з чого почати історію, як не розгубитися на зйомках тощо.

Учасниками проєкту стали як люди без медійної освіти, так і ті, хто роками працює у локальних виданнях. Це ті, з ким команда Суспільного знайомилася під час візитів у громади Харківщини, Сумщини та Чернігівщини восени. 

«Вдячна тренерам, які на власному досвіді розповіли нам про основи журналістики. Тепер знаю про стандарти, як та де знайти цікаву тему та розробити її, де можна перевірити інформацію і відшукати дані. Цікаво було дізнатися основи зйомки та монтажу. Те, що зовсім нещодавно було для мене загадковим і недосяжним, — зрозуміло та доступно виклали тренери», — поділилась Анастасія Зайцева, учасниця навчань із Куп'янська, що на Харківщині.

«Отримала знання й навички, рівноцінні дворічному навчанню в університеті. У моїй роботі мені неабияк стане в пригоді здобутий досвід, адже наша компанія почала випускати свою газету, ведемо сторінку в соцмережі. Віднині будемо наповнювати її й відеоматеріалами. З’явилося багато нових креативних ідей та натхнення для їх реалізації», — каже Валентина Смаль з Бобровиці на Чернігівщині.

«Вже одинадцять років я професійно займаюсь журналістикою, але раніше спеціалізувався лише на підготовці текстів. Звичайно, що відео — це зовсім інший рівень, який дозволяє більш оперативно й цікаво інформувати читачів. Тож навіть якщо мене не оберуть для роботи на Суспільному, я обов’язково реалізую ці знання на практиці, в рамках свого власного відеопроєкту», — розповів учасник навчань із Сумщини, директор Ямпільського інформаційного агентства Олександр Соломко

«Для мене головне було взяти з тренінгів ті знання і навички, які б дозволили робити об'єктивні, незалежні, правильні з точки зору журналістики матеріали. Якщо на центральних каналах, популярних сайтах не дотримуються стандартів журналістики, то, уявіть, що на місцевих. А Суспільне якраз могло дати ці знання», — поділилась Альона Олексенко з Прилук, що на Чернігівщині.

Нагадаємо, Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу універсальних журналістів, які працюватимуть на рівні об’єднаних територіальних громад. Мета — розповідати більше історій про віддалені містечка й села, проблеми чи досягнення тамтешніх мешканців. 

Пілотними у проєкті, який реалізується за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, стали Сумщина, Чернігівщина та Харківщина. Упродовж вересня-жовтня 2021-го команда Суспільного відвідала 30 громад цих областей, де запрошувала реєструватися усіх, хто любить чи хоче навчитися працювати з інформацією. Найкращі випускники навчань отримають роботу на Суспільному.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
уроды
16:43 / 02.02.2022
Уроды моральные. Стольких людей выкинули, не дав им возможность работать. Чтобд пойти и под забором найти малолеток. И чтоб потом рассказывать, что госденьги кому-то нужен их убогий контент
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду