Відкриття NewsHouse 2.0 відбудеться на початку вересня

Відкриття NewsHouse 2.0 відбудеться на початку вересня

12:44,
3 Серпня 2021
1611

Відкриття NewsHouse 2.0 відбудеться на початку вересня

12:44,
3 Серпня 2021
1611
Відкриття NewsHouse 2.0 відбудеться на початку вересня
Відкриття NewsHouse 2.0 відбудеться на початку вересня
До кінця 2021 року відбудеться запуск ефіру одночасно на трьох платформах.

На початку вересня у будинку Українського радіо на Хрещатику, 26 відбудеться відкриття мультимедійної служби новин Суспільного мовлення NewsHouse 2.0.

Про це корпоративному сайту Суспільного розповіли членкиня правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідальна за новини та діджитал, Тетяна Кисельчук та проєктний менеджер BBC Media Action Дмитро Хільченко.  

«Відкриття ньюзруму відбудеться на початку вересня. Запуск, тобто ефір одночасно на трьох платформах, — пізніше, але теж восени цього року», – сказала Тетяна Кисельчук.

За її словами,  зараз будівництво на фінальному етапі, розпочинається технічна інсталяція. Після цього розпочнеться навчання працівників.

«На цей час завершені всі чорнові роботи й уся інженерія, розпочаті чистові роботи. Тепер NewsHouse кожен день дуже швидко змінюється й перетворюється на картинку дизайн-проєкту. Зараз ми оздоблюємо стіни і зводимо скляні перегородки, зокрема у студії, яку ми називаємо "куб". Усі роботи, включаючи інсталяцію телевізійного обладнання, закінчаться у другій половині серпня», – зазначив Дмитро Хільченко.

Дизайн NewsHouse розробило бюро Слави Балбека, зокрема архітектори Дар'я Овеченко та Наталія Куриленко, а також головна архітекторка проєкту Вероніка Лисенкова з  командою. 

За словами пана Хільченка, модель виробництва NewsHouse дуже схожа на робочу модель BBC Media Action, у якій редакція ділиться на 2 великих підрозділи: перший — це Input або Newsgathering. Він відповідає за формування порядку денного, за вибір тем кожного дня та збір потрібного контенту для розкриття цих тем. Другий — це Output, який ділиться на три напрямки: ТБ, радіо, диджитал. Кожен напрям відповідає за отримання контенту від Newsgathering та форматування його у відповідний для кожної платформи вигляд.

У NewsHouse переїде з телецентру «Олівець» вся дирекція інформаційного мовлення. «Загалом дирекція налічує 267 співробітників. Проте на зміні працює близько 60 людей, відповідно NewsHouse може одночасно вмістити 60 людей»,   — додала пані Кисельчук.

Членкиня правління зазначила, що у проєкту NewsHouse є кілька функціональних керівників. Ілля Цесаренко відповідає за технічний напрям, Ірина Жуковська — за операційний, за впровадження мультимедійної журналістики, воркфлоу, а отже й за Newsgathering — відповідає Ангеліна Карякіна.

Проєкт NewsHouse фінансується Європейським Союзом та реалізується двома європейськими медіа велетнями — BBC Media Action та Deutsche Welle.

Deutsche Welle відповідає за будівництво NewsHouse на Хрещатику, технічне обладнання та підтримку організаційного розвитку Суспільного, як сучасного мовника. BBC Media Action — за розвиток дирекції новин: створення нових воркфлоу, перехід до мультиплатформового виробництва новин (NewsGathering) та постійні тренінги співробітників, пояснив Дмитро Хільченко.

Нагадаємо, на Хрещатику, 26 у Будинку Українського радіо облаштовують ньюзхаус за донорські кошти. Ньюзрум із телецентру «Олівець» до кінця 2021 року має переїхати на Хрещатик. У ньюзхаусі Суспільного журналісти працюватимуть на три платформи одночасно.

Фото: сайт corp.suspilne.media, Анастасія Мантач

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду