Стало відомо, коли на Хрещатику запрацює ньюзхаус Суспільного

Стало відомо, коли на Хрещатику запрацює ньюзхаус Суспільного

12:22,
19 Листопада 2020
1853

Стало відомо, коли на Хрещатику запрацює ньюзхаус Суспільного

12:22,
19 Листопада 2020
1853
Стало відомо, коли на Хрещатику запрацює ньюзхаус Суспільного
Стало відомо, коли на Хрещатику запрацює ньюзхаус Суспільного
У ньюзхаусі Суспільного журналісти працюватимуть на три платформи одночасно.

У Національній суспільній телерадіокомпанії України очікують, що до кінця першого півріччя 2021 року ньюзрум Суспільного переїде з київського телецентру «Олівець» у новий ньюзхаус на Хрещатик, 26.

Про це в інтерв’ю сайту «Детектор суспільного мовлення» сказав генеральний продюсер інформаційного мовлення Національної суспільної телерадіокомпанії України Федір Скрипник.

«Очікуємо переїзд до кінця першого півріччя 2021 року», – сказав він і додав, що сподівається побачити у ньюзхаусі нову техніку, переїжджатимуть тільки люди.

За його словами, ньюзхаус має доволі велике приміщення у будинку «Українського радіо» на Хрещатику, 26, яке займає два поверхи.

«Колись там був основний павільйон тодішніх телевізійних шоу. Наразі там усе міняють, ведуться будівельні роботи. Цим займається Тетяна Кисельчук (генеральна прадюсерка цифрових платформ Суспільного – Ред.), – сказав Федір Скрипник.  

Тетяна Кисельчук займається запуском будівлі, проведенням тендерів, ремонту, технічним облаштуванням. Разом із нею працює над проєктом NewsHouse працює Дмитро Хільченко. Федір Скрипник у проєкті запуску має більш консультативні функції: як це має працювати, як працює зараз, як працюватиме на тому етапі, коли ньюзгезерінг буде частиною ньюзхаусу.

Генпродюсер інформаційного мовлення додав, що не знає такого досвіду в українських медіа, щоб в одному приміщенні одні й ті самі люди працювали на три платформи одночасно. «Це насправді нова філософія для українського ринку. Це те, до чого ми прагнемо й наближаємося дуже швидко», – розповів він.  

На запитання, що нового, чого досі не було в Україні, має отримати глядач, слухач і користувач інтернету завдяки запуску ньюзхаусу, Федір Скрипник відповів: «Повну картину дня».

«За умови того, що всі будуть у єдиному приміщенні, ми матимемо величезну можливість для генерації ідей, спільного планування. Хтось щось помітив, а інші не помітили, він одразу може дати про це знати. Буде більше різноманіття, більші повнота, оперативність і якість. Це має бути цікаво для кожної платформи», – зазначив він.  

Наразі на Суспільному офіційно запустили систему ньюзгезерінг (newsgathering — процес збору та підготовки новин для різних платформ. — Ред.), яка є частиною проєкту «Ньюзхаус». 

За словами Федора Скрипника, ньюзгезерінг — це люди, які відповідають за новини на всіх платформах. Кожен напрям (на Суспільному це диджитал, радіо й телевізійна платформи) має своїх шефредакторів, які визначають, у якій формі та якому форматі виходитиме матеріал на їхніх платформах. Це одна з головних змін, яка впроваджується разом із філософією newsgathering: кореспондент не належить одній платформі, він працює на ньюзрум, на аудиторію. Уже на етапі планування визначають, що саме він робить, для якої аудиторії та на яку платформу.

Нагадаємо, 16 листопада у будинку «Українського радіо» на Хрещатику, 26 відкрили Київський хаб Академії суспільного мовлення. Наразі поруч із хабом облаштовують ньюзхаус. Хаб Академії суспільного мовлення та ньюзрум НСТУ змогла облаштувати за підтримки Представництва Європейського Союзу, Deutsche Welle, BBC Media Action та МЗС Німеччини. 

Фото Романа Маленкова, сайт ukrainaincognita.com

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду