Щодня тести на коронавірус і 90 секунд на інтерв’ю: як працюватимуть журналісти на Олімпіаді-2020

Щодня тести на коронавірус і 90 секунд на інтерв’ю: як працюватимуть журналісти на Олімпіаді-2020

08:42,
19 Липня 2021
3143

Щодня тести на коронавірус і 90 секунд на інтерв’ю: як працюватимуть журналісти на Олімпіаді-2020

08:42,
19 Липня 2021
3143
Щодня тести на коронавірус і 90 секунд на інтерв’ю: як працюватимуть журналісти на Олімпіаді-2020
Щодня тести на коронавірус і 90 секунд на інтерв’ю: як працюватимуть журналісти на Олімпіаді-2020
Цього разу «UA: Перший» підготувався значно краще, ніж у 2016 році до Олімпіади в Ріо-де-Жанейро.

Із 23 липня по 8 серпня в японській столиці Токіо відбудуться літні Олімпійські ігри, які мали пройти торік. Через пандемію коронавірусної хвороби змагання перенесли на рік, зберігши назву Токіо-2020. Збереглися і списки акредитованих представників ЗМІ, які поїдуть у Токіо. В Україні найбільше акредитувалося від суспільного мовника, який офіційно транслюватиме ігри.

158 українських спортсменів виступатимуть у 25 видах спорту (30-ти дисциплінах): у бадмінтоні, боксі, вільній (та жіночій) греко-римській боротьбі, важкій атлетиці, велоспорті (шосе, трек, гірський велосипед), академічному веслуванні, веслуванні на байдарках і каное (веслувальному слаломі), спортивній і художній гімнастиці, дзюдо, карате, кінному спорті, легкій атлетиці, плаванні, артистичному плаванні, стрільбі з лука, кульовій стрільбі, стрибках у воду, стрибках на батуті, сучасному п’ятиборстві, тенісі, настільному тенісі, тріатлоні та фехтуванні.

Із 20 акредитованих журналістів 16 — із Суспільного

Офіційно акредитація на Олімпіаду була відкрита з червня 2018 року до 1 лютого 2019 року. Загалом оргкомітет акредитував близько шести тисяч журналістів з усього світу.

Національному олімпійському комітету України (НОК), який формував списки, виділили квоту — 20 місць, із них 13 журналістів друкованих та електронних ЗМІ та сім фотокореспондентів. Піар-менеджерка НОК Катерина Жидкова розповіла «Детектору медіа», що на початку 2021 року оргкомітет у Токіо попросив підтвердити список акредитованих. За її словами, із 20 людей, які акредитувалися у 2019 році, не всі поїдуть у Токіо. «У нас ніхто не забирав акредитації, з боку Токіо не було обмежень. Це індивідуальне питання, адже зараз такі часи, що не всі журналісти можуть працювати в умовах карантинних обмежень», — сказала Катерина Жидкова.

Найбільше груп поїде від Суспільного, хоча у 2016 році через обмежений бюджет Національна суспільна телерадіокомпанія не змогла відправити у Ріо жодну знімальну групу. «Загалом на Олімпійські ігри у Токіо від суспільного мовника вирушає 16 людей. Це п’ять знімальних груп із дирекції телебачення — журналісти та оператори, одна група з диджиталу із двох людей, один журналіст із радіо, два режисери монтажу та керівник груп, головна редакторка», — розповіли «Детектору медіа» у пресслужбі Суспільного. Отже, їдуть Олена Кузнецова — головна редакторка редакції спортивних програм на «UA: Першому», керівниця групи; Юлія Пазенко — ведуча програми «Спорт»; Дар’я Кузнецова — ведуча програми «Спорт»; Євгеній Перестенко — журналіст ТВО спортивних програм; Вадим Хащук — кореспондент ТВО спортивних програм; Євгеній Каранов — кореспондент; Світлана Коваль — телеоператорка; Євгеній Журавльов — телеоператор; Олександр Фартушний — телеоператор; Карен Месропян — головний режисер; Даниїл Долгополов — завідувач відділу відеомонтажу; Юлія Ралле — провідна інженерка відділу відеомонтажу; Костянтин Дульцев — оглядач редакції спортивних програм радіо «Промінь»; Сергій Захарченко — відеограф редакції «Суспільне Спорт» диджитал-платформи, Олексій Мандзій — редактор «Суспільне Спорт»; Ігор Риженко —  завідувач відділу відео монтажу.

Ніякого громадського транспорту і спілкування з місцевими

На час Олімпіади Японія запровадила в Токіо надзвичайний стан через COVID-19. Ігри пройдуть без глядачів, скоротять кількість волонтерів. Карантинні обмеження вплинуть і на роботу журналістів. Як повідомила Катерина Жидкова, кожна медіаорганізація сама визначатиме, коли її представникам відлітати в Токіо й коли повертатися. Ведуча програми «Спорт» Юлія Пазенко сказала, що вони з колегами готуються до від’їзду 18 липня і планують повернутися 11 серпня.

У НОК «Детектору медіа» сказали, що в кожної організації має бути ковід-офіцер, який (а) відповідатиме за щоденне тестування й дотримання обмежень, серед яких триденний карантин після прильоту, заборона користуватися громадським транспортом упродовж чотирнадцяти днів тощо. Якщо від редакції їде один фотограф чи журналіст, то він одночасно буде і ковід-офіцером. У делегації Суспільного ці функції виконуватиме Олена Кузнецова.

Усі представники ЗМІ зобов’язані носити маски, щодня здавати тести, які забезпечуватиме Оргкомітет і проводитиме у головному пресцентрі. У разі підозри на коронавірусну хворобу чи позитивного тесту людина перебуватиме на самоізоляції. За допомогою мобільного додатку з’ясовуватимуть, із ким вона контактувала та де бувала останнім часом.

Під час змагань журналісти матимуть доступ до медіамайданчиків, за трибуни нікого не пускатимуть. Після змагань їм дадуть 90 секунд поспілкуватися зі спортсменом у мікс-зоні. «Попередньо журналіст повідомляє стюарда, який спортсмен потрібен для інтерв’ю. Після змагань він приводить до журналіста потрібного спортсмена, стоїть поруч та стежить за часом. По завершенні він забирає спортсмена», — розповіли на Суспільному.

Також у Токіо журналістам не можна буде спілкуватися з місцевими два тижні після прильоту. На третьому тижні можна буде подорожувати містом та знімати сюжети.

«Представники ЗМІ житимуть у акредитованих оргкомітетом готелях. Неподалік від кожного готелю розташовані олімпійські хаби — місця збору представників ЗМІ. Звідти журналістів доставляють спеціальним транспортом до IBC (international broadcast center). Від IBC курсують спецавтобуси, що дозволяють потрапити на спортивні об’єкти, які є центром олімпійських змагань у конкретний день та час», — повідомили на Суспільному.

Катерина Жидкова сказала, що оргкомітет у Токіо називає цю Олімпіаду найбільш інноваційною. Наприклад, у кімнатах спортсменів ліжка зроблені з картону, а матраци з пластику, який можна переробити. В яких умовах житимуть журналісти, поки що невідомо.

Що буде в ефірі «UA: Першого»

Про всі новинки висвітлення ігор і розклад трансляцій стало відомо у неділю, 18 липня о 21:30. У завершальному випуску передолімпійського проєкту «Дорога до Токіо» продюсерка творчого об’єднання спортивних програм «UA: Першого», керівниця Олімпійського проєкту Лариса Рябова розказала про підготовку до висвітлення Олімпійських ігор та анонсує майбутні програми.

Як сказали на Суспільному, зараз спортивна редакція розробляє сценарний план трансляцій змагань і прямих включень із місця подій. Групи розподіляють між собою об’єкти змагань, зони відповідальності за видами спорту, формують графіки виїздів, сценарії дайджестів, які зніматимуться в Токіо і транслюватимуться в ефірі «UA: Першого».

«“UA: Перший” покаже приблизно 220 годин прямих трансляцій упродовж Олімпіади. Крім цього, робитиме дві студійні програми — ранкову та підсумкову вечірню. Також щодня в ефір виходитиме дайджест, основа якого складатиметься з власних зйомок із місця подій. У студіях працюватимуть ведучі Дмитро Лазуткін, Денис Зерченко та Яна Павлова, а також олімпійська експертка  Анна Різатдінова. Гостями кожної студії стануть експерти, спортсмени, спортивні функціонери, знаменитості», — розповіли на Суспільному.

У 2016 році на «UA: Перший» посипалася критика від глядачів, які не змогли побачити виступів українських спортсменів на Олімпіаді. На тоді ще НТКУ пояснювали, що через брак коштів мали обмеження на трансляції. У 2021 році до висвітлення Олімпіади підійшли ґрунтовніше, і не останню роль у підготовці відіграло те, що НСТУ вперше отримала повний бюджет. 11 липня «UA: Перший» у співпраці з НОК провів у прямому ефірі чотиригодинний марафон «Проводи Олімпійської збірної України на XXXII Олімпійські ігри в Токіо-2020» за участі зірок українського спорту, шоубізнесу та учасників цьогорічної олімпійської команди.

Що ж до трансляцій в ефірі «UA: Першого», то голова правління НСТУ Микола Чернотицький у фейсбуку вже відбивався від закидів із нагадуванням про проблеми 2016 року. «Пріоритет надаватиметься участі українських спортсменів, звичайно», — написав він. Суспільне має доступ до 16 трансляцій, із яких вісім коментуватимуть одночасно і можуть оперативно переключати й давати в ефір найважливішу. На сайті буде три трансляції одночасно.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду