Олімпійські ігри-2020 відклали на рік. В Україні лише Суспільне мало право на показ

Олімпійські ігри-2020 відклали на рік. В Україні лише Суспільне мало право на показ

16:57,
24 Березня 2020
4130

Олімпійські ігри-2020 відклали на рік. В Україні лише Суспільне мало право на показ

16:57,
24 Березня 2020
4130
Олімпійські ігри-2020 відклали на рік. В Україні лише Суспільне мало право на показ
Олімпійські ігри-2020 відклали на рік. В Україні лише Суспільне мало право на показ
Через пандемію коронавірусу Олімпійські ігри-2020 в Токіо перенесуть на дату не пізніше ніж літо 2021 року. В Україні Олімпійські ігри має право показувати тільки Суспільне мовлення. Телеканал «UA: Перший» є офіційним транслятором змагань, повідомила пресслужба Суспільного.

Про перенесення Олімпіади йдеться на сайті Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

Рішення про перенесення змагань ухвалив МОК спільно з організаторами ігор у Токіо відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я. Про це йдеться у заяві на офіційному сайті МОК.

«У нинішніх обставинах та на основі інформації, наданої сьогодні ВООЗ, президент МОК та прем'єр-міністр Японії дійшли висновку, що Ігри XXXII Олімпіади в Токіо повинні бути перенесені на дату після 2020 року, але не пізніше літа 2021 року, щоб зберегти здоров'я спортсменів та глядачів Олімпійських ігор», — зазначено в заяві.

Також на рік пізніше відбудеться і Паралімпіада. За змаганнями буде збережено назву «Токіо-2020», олімпійський вогонь залишиться в Японії.

Олімпійські ігри в Токіо мали відбутися з 24 липня до 9 серпня 2020 року. Телеканал «UA: Перший» є офіційним транслятором змагань в Україні, повідомила пресслужба Суспільного.

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія сказав, що перенесення Олімпіади — великий удар для всіх, адже це сталося вперше в історії ігор, передає пресслужба НСТУ.

«Ми як Суспільний мовник шукатимемо варіантів, як розрадити наших глядачів — спортивних уболівальників», – зазначив він.

Варто зазначити, що в лютому всі рахунки Суспільного арештували. Вони досі залишаються заблоковані. Арешт рахунків уже тоді унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020

Нагадаємо, у січні 2018 року Національна суспільна телерадіокомпанія України уклала субліцензійний договір з купівлі прав на трансляцію в Україні Зимових Олімпійських ігор-2018 і Літніх Олімпійських ігор-2020 з провідною глобальною медіа-компанією Discovery Communications, у портфоліо якої входять телеканали Eurosport 1 і Eurosport 2.

Згідно з субліцензійним договором з купівлі прав на трансляцію в Україні літніх Олімпійських ігор-2020 «UA: Перший» покаже найважливіші зустрічі й фінальні етапи головних змагань, а всі змагання будуть доступні на телеканалах Eurosport 1 і Eurosport 2.

Колишній міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський у першій половині березня планував провести переговори з Discovery Channel щодо надання права українським комерційним телеканалам ретранслювати Олімпійські ігри. За його словами, українська влада активно вела переговори з комерційними мовниками щодо посиленого висвітлення Олімпіади. Наступного дня після цієї заяви Володимир Бородянський пішов із посади. Остаточне рішення у питанні щодо прав на трнасляцію так і не було прийняте. 

Як писав «Детектор медіа», щоденна програма «Спорт» на «UA: Першому» зупинила вихід в ефір через пандемію коронавірусу.

Фото: сайт olympic.org

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду