«Українська правда» зарахувала Суспільне до провладних каналів, у НСТУ це заперечують

«Українська правда» зарахувала Суспільне до провладних каналів, у НСТУ це заперечують

14:58,
28 Листопада 2022
3617

«Українська правда» зарахувала Суспільне до провладних каналів, у НСТУ це заперечують

14:58,
28 Листопада 2022
3617
«Українська правда» зарахувала Суспільне до провладних каналів, у НСТУ це заперечують
«Українська правда» зарахувала Суспільне до провладних каналів, у НСТУ це заперечують
На Суспільному запевняють, що хоч і транслюють телемарафон «Єдині новини», та завжди намагаються дотримуватися балансу і не порушувати стандарти журналістики. Тому сподіваються на докази або вибачення від «Української правди».

28 листопада на сайті «Українська правда» вийшла стаття Романа Кравця та Романа Романюка «"Я – Україна". Для чого Єрмаку та ОП ще один канал». У ній журналісти спробували проаналізувати, як виник загальноукраїнський інформаційний телеканал «Ми — Україна».

Вони стверджують, що він стає четвертим каналом у підконтрольній владі «квазімедіагрупі». 

«За останній час Банкова змогла "навести лад" на "Суспільному", яке до повномасштабного вторгнення було досить критичним до неї. Крім того ОП курує роботу двох інших державних каналів: російськомовного каналу для окупованих територій "ДОМ", який після повномасштабної війни переформатували на "Freedom", та парламентський телеканал "Рада"», – йдеться у статті на «Українській правді».

Пресслужба Суспільного мовника називає ці звинувачення необґрунтованими.

«Дотримання журналістських стандартів — основа нашої роботи, навіть в умовах війни. Це підтверджують незалежні моніторинги: Суспільне — у лідерах з дотримання стандартів журналістики. Ми уважно слідкуємо за балансом думок, зокрема — політичних сил в наших ефірах, — йдеться у повідомленні Суспільного, — Ми підзвітні лише українському суспільству. Ми ніколи не завдамо шкоди інтересам України та ніколи не дозволимо будь-якій владі керувати нашою інформаційною політикою. У нас незалежна редакція, і влада не керує нашими ефірами. Продовжує працювати Наглядова рада, яка гарантує незалежність Суспільного, адже складається із представників різних політичних сил і громадських організацій».

У НСТУ вважають, що редакція «Української правди» не змогла ні роз’яснити це твердження, ні навести фактів підтвердження своїх слів і сподівається на докази або вибачення редакції: «Нам дуже прикро, що у якісному ЗМІ з’явилося твердження про нібито залежність Суспільного Мовлення від влади. Подібні безпідставні звинувачення підривають довіру не лише до Суспільного, а й до колег «Української правди» як представників провідних незалежних ЗМІ. Відтак сподіваємося, що редакція або надасть докази, на яких засноване вищезгадане твердження, або спростує його та принесе вибачення».

Нагадаємо, у телемарафоні «Єдині новини», ініціатором якого є міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко та заступник голови ОПУ Кирило Тимошенко, беруть участь найбільші телеканали країни: 1+1, Інтер, ІСТV, Рада, Суспільне, а віднедавна і «Ми – Україна».

Медіатренер, медіаконсультант, кризовий медіаменеджер Ігор Куляс регулярно проводить моніторинг спільного телемарафону «Єдині новини». Він фіксує серйозні порушення стандартів та помилки у блоках «Ми — Україна», ICTV / СТБ, «Інтера» і «1+1». Грубих порушень стандартів порівноно з іншими телеканалами Суспільне щоразу має чи не найменше.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Фока
10:40 / 29.11.2022
Вы що, терміном "провладний канал" натякаєте, що влада керує Суспільним і те, яким є суспільне - такою є і влада?
скептик
10:18 / 29.11.2022
"Продовжує працювати Наглядова рада, яка гарантує незалежність Суспільного, адже складається із представників різних політичних сил і громадських організацій». Так Наглядова рада це контролюючий орган чи "продовження" суспільного, бо весь час його захищає? В жодній європейській країні такого немає, є певна дистанція! І лише в Україні невідомо, для чого вона була створена. Стояти поруч з головою правління і отримувати якісь нагороди? Чи відбивати атаки на "священне" суспільне? Це така місія у Наглядової ради?
читач
16:55 / 28.11.2022
Дивно! А хіба не Детектор нещодавно писав:"Суспільне та «Українська правда» підписали меморандум про співпрацю, згідно з яким УП розміщуватиме новини та репортажі «Суспільного Новини» та місцевих телеканалів Суспільного. Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного. Тетяна Кисельчук, членкиня правління Суспільного, відповідальна за інформаційне мовлення та диджитал-платформу, розповіла, що уможливило співпрацю двох медіа. «"Суспільне Новини" та "Українська правда" — два медіа, для яких дотримання журналістських стандартів — основа існування. Обидва — щорічно у переліках найякісніших загальноукраїнських медіа Інституту масової інформації. Ми об’єднуємо зусилля, щоб давати нашій аудиторії ще більше якісного контенту — важливу, оперативну, неупереджену інформацію без маніпуляцій, — сказала вона. — Читачі УП отримують можливість бачити якісні відеосюжети Суспільного, яке має найширшу журналістську мережу в Україні. Так само Суспільне отримує нових глядачів завдяки платформі УП». Оце так підписали Меморандум! Що не так?
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду