Росія не братиме участь в «Євробаченні»  – ЄМС

Росія не братиме участь в «Євробаченні» – ЄМС

18:38,
25 Лютого 2022
3437

Росія не братиме участь в «Євробаченні» – ЄМС

18:38,
25 Лютого 2022
3437
Росія не братиме участь в «Євробаченні»  – ЄМС
Росія не братиме участь в «Євробаченні»  – ЄМС
Жоден російський артист не виступить на цьогорічному конкурсі.

Європейська мовна спілка (EBU, ЄМС) оголосила, що жоден російський артист не братиме участі в цьогорічному пісенному конкурсі «Євробачення».

Про це йдеться в офіційній заяві організаторів, опублікованій на сайті «Євробачення».

Виконавча рада ЄМС на основі правил заходу та цінностей ЄМС ухвалила таке рішення за рекомендацією керівного органу «Євробачення» і Референтної групи.

Рекомендацію Референтної групи також підтримав Телевізійний комітет ЄМС.

Організатори стурбовані тим, що у світлі безпрецедентної кризи в Україні участь Росії у конкурсі призведе до погіршення репутації конкурсу.

Перш ніж прийняти таке рішення, ЄМС провела консультації серед своїх членів.

ЄМС є аполітичною організацією-членом мовників, які прагнуть підтримувати цінності суспільної служби.

«Ми продовжуємо захищати цінності культурного конкурсу, який сприяє міжнародному обміну та взаєморозумінню, об’єднує публіку, відзначає різноманітність через музику та об’єднує Європу на одній сцені», – зазначено в заяві.  

Якщо все буде добре, Україну на «Євробаченні-2022» представить гурт «Калуш Оркестра» (Kalush Orchestra) з піснею «Стефанія». 

23 лютого Суспільне мовлення звернулося до Європейської мовної спілки з проханням припинити членство російських ЗМІ, зокрема «Першого каналу» та Всеросійської державної телевізійної та радіомовної компанії (скорочено ВДТРК), у європейській спільноті суспільних мовників. 

У своєму зверненні Суспільне мовлення України просило ЄМС усунути мовники Росії від участі в «Євробаченні-2022» у зв’язку з порушенням відповідним мовником-учасником пункту (іі) розділу 2.7 частини 1 Правил ПКЄ-2022, що стосується Цінностей ЄМС.

Нагадаємо, 24 лютого о 5:00 Росія напала на Україну, розпочавши масштабний наступ на регіони, та другий день здійснює ракетні обстріли українських міст.  Президент Зеленський у відеозвернення до українців у зв’язку з початком Росією війни оголосив про введення воєнного стану

Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в Україні. За це рішення проголосували 300 народних депутатів.

24 лютого Україна розірвала дипломатичні відносини з Росією. В Україні оголошена загальна мобілізація.

Головні новини про російське вторгнення за тегом.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду