Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу на Сумщині

Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу на Сумщині

15:29,
12 Жовтня 2021
1957

Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу на Сумщині

15:29,
12 Жовтня 2021
1957
Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу на Сумщині
Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу на Сумщині
І надає можливість для мешканців громад навчитися працювати з інформацією.

До 19 листопада 2021 року представники громад Сумської області можуть заповнити анкету за посиланням і взяти участь у безкоштовному навчанні від Академії суспільного мовлення.

Про це розповіли представники Суспільного під час зустрічей з громадами Сумщини, повідомляє пресслужба НСТУ.

Зустрічі відбувалися з 4 до 8 жовтня. Команда Суспільного побувала у Бурині, Конотопі, Тростянці, Охтирці, Ромнах, Липовій Долині, Шостці, Глухові, Середино-Буді та Ямполі. У кожному з десяти міст представники Суспільного зустрілися з активними мешканцями, медійниками й тими, хто прагне навчитися працювати з інформацією.

«Ми шукаємо не тільки тих, хто має амбіцію стати кореспондентом Суспільного. Співпрацювати з нами можна і в ролі інформатора, і в ролі місцевого стрімера. Та навіть ці ролі вимагають розуміння стандартів мовлення й навичок роботи з великими обсягами інформації. Адже коли у тебе в кишені свій персональний засіб для створення і поширення контенту — ти можеш опинитися в ролі інформатора і стрімера в найнеочікуваніший момент», — каже генпродюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Проєкт має дві складові: 

  • безкоштовне онлайн-навчання універсальної журналістики від Академії суспільного мовлення, доступне для широкої аудиторії;
  • створення мережі кореспондентів Суспільного, які житимуть і працюватимуть у своїй громаді.

Підтвердження участі у програмі навчань учасники, що заповнювали анкету, отримають електронним листом до 23 листопада.

«Це хороша можливість для мешканців громад навчитися працювати з інформацією. Без таких навичок не обійтися в сучасному світі, — каже координаторка проєкту Ганна Рожкова. — Де шукати новини у громаді і як їх перевіряти на достовірність, як розробити тему і що важливо мати з собою під час зйомки, а також — чи можна розповідати цікаві історії на всю країну, маючи в кишені лише мобільний телефон? Це все ви дізнаєтеся під час навчань, тож запрошуємо усіх реєструватися».

Навчання триватиме 2 місяці — у грудні й січні — й охопить такі теми:

  • пошук інформації та джерела, стандарти журналістики;
  • розробка теми та підготовка до зйомки;
  • зйомка та монтаж, мобільна журналістика.

Перша частина буде присвячена теоретичній підготовці: тренінги можна буде відвідати онлайн чи переглянути у записі. Учасники, які вдало засвоять теоретичну частину та складуть тести, впродовж другого місяця створюватимуть журналістські матеріали за менторської підтримки викладачів. Найкращі студенти отримають можливість працювати кореспондентами Суспільного.

18 жовтня команда Суспільного розпочинає зустрічі з громадами Чернігівщини

Нагадаємо, Суспільний мовник проведе навчання для майбутніх журналістів у 30-ти громадах у трьох областях. 

Наприкінці вересня команда Суспільного мовлення провела 10 зустрічей у громадах Харківщини і запросила на навчання представників громад.

Згодом журналісти-відеографи мають працювати у кожній області. У НСТУ планують, що  орієнтовно з 2022 року компанія зможе забезпечувати робочі місця для цих людей, уже без грантової підтримки. 

Як раніше зазначав голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький, метою гіперлокальної мережі є «не допустити «білих плям» на мапі України щодо отримання повноцінної та об’єктивної інформації на рівні громад».

Фото: пресслужба Суспільного

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду