Продюсерка Вероніка Крижна вимагає припинити показ токшоу «По-людськи» на «UA: Першому»

Продюсерка Вероніка Крижна вимагає припинити показ токшоу «По-людськи» на «UA: Першому»

15:50,
1 Жовтня 2021
5031

Продюсерка Вероніка Крижна вимагає припинити показ токшоу «По-людськи» на «UA: Першому»

15:50,
1 Жовтня 2021
5031
Продюсерка Вероніка Крижна вимагає припинити показ токшоу «По-людськи» на «UA: Першому»
Продюсерка Вероніка Крижна вимагає припинити показ токшоу «По-людськи» на «UA: Першому»
Автори:
Із серпня 2021 року вона володіє авторськими правами на концепцію телевізійної програми«По-людськи».

Продюсерка кіно та культурних проєктів Вероніка Крижна заявляє, що володіє авторськими правами на концепцію телевізійної програми «По-людськи» і вимагає припинити показ соціального токшоу з такою ж назвою на «UA: Першому».

Звернення з вимогою Вероніки Крижної надійшло до наглядової ради Суспільного, яке вона розглядала на засіданні 30 вересня. Суспільний мовник опублікував заяву щодо спроби перешкодити трансляції токшоу «По-людськи» на корпоративному сайті Суспільного першого жовтня.

«Суспільний мовник вважає закиди про неправомірне поширення телевізійної передачі "По-людськи" необґрунтованими, відкидає звинувачення та готовий відстоювати свої інтереси всіма законними шляхами», – зазначили в заяві Суспільного.

20 вересня на «UA: Першому» відбулася прем’єра щоденного соціального токшоу «По-людськи».

«24 вересня 2021 року до Суспільного мовника звернувся адвокат Слободянін М.В., який зазначив, що діє в інтересах "громадянки Крижі В.А.", із вимогою «невідкладно припинити показ телевізійної передачі “По-людськи”» на телеканалі UA: Перший, оскільки у заявниці є власна концепція створення телепрограми з такою назвою.

До претензії додано Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір-опис проєкту "Концепція створення телевізійної програми “По-людськи”".  Дата подання заявки — 10 серпня 2021 року, а вже 13 серпня 2021 року, у рекордні терміни, відбулась реєстрація авторського права», – розповіли на Суспільному.

У компанії зазначили, що згідно з Законом «Про авторське право і суміжні права», передбачена правова охорона не поширюється на концепції.

«Зі змісту претензії і доданих документів взагалі вбачається, що адвокат Слободянін М.В. представляє інтереси Крижі В.А., а авторське право зареєстровано на іншу особу — Крижну В.А.», – вважають на Суспільному.

Нагадаємо, 9 березня 2021 року Суспільний мовник оголосив мистецький конкурс на виробництво соціального токшоу. У конкурсі взяли участь ТОВ «Стар медіа», ІП «1+1 Продакшн» та ТОВ «РРП груп» (Ivory Films).

Конкурсна комісія Суспільного мовника 3 червня визначила переможцем мистецького конкурсу ТОВ «РРП ГРУП», із запропонованою концепцією соціального токшоу від 3 квітня 2021 року. 9 червня ім’я переможця оголосили.

3 серпня 2021 з ТОВ «РРП груп» укладено договір на виробництво телевізійного соціального токшоу для «UA: Першого» та договір про передачу (відчуження) майнових прав інтелектуальної власності на аудіовізуальний твір.

Суспільний мовник згідно з укладеними договорами має виключні майнові права інтелектуальної власності (авторські та суміжні права) на соціальне токшоу «По-людськи».

Перший епізод токшоу вийшов в ефір 20 вересня. Законом України «Про авторське право і суміжні права» передбачено, що авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Кожен випуск токшоу «По-людськи» за своєю суттю є самостійним аудіовізуальним твором, тобто об'єктом охорони авторського права. 

На сьогодні в ефір вийшло десять випусків токшоу, в яких ведуча разом з експертами та очевидцями обговорюють шляхи вирішення життєвих ситуацій героїв проєкту — простих людей, які приходять із надією отримати допомогу в складних обставинах, в яких вони опинилися.

«Детектор медіа» звернувся до Вероніки Крижної по коментар. Вона відмовилася відповідати і сказала, що взагалі не даватиме коментарі з цього приводу.

Вероніка Крижна – продюсерка кіно та культурних проєктів. Вона продюсувала фільм «Намір» за романом Любка Дереша, який переміг у конкурсному відборі Державного агентства України з питань кіно (2017) та фільм «Я працюю на цвинтарі» (2021) за однойменною книгою Павла Белянського.  

У вересні 2021 року ігровий повнометражний фільм для дитячої аудиторії «Лайфер» переміг на 17-му пітчингу Держкіно. Виробник – компанія «Грейд М», керівницею якої є Вероніка Крижна. Загальний бюджет – 19 989 000 грн.

Також як ФОП Вероніка Крижна подавалася у 2021 році на творчий конкурс Держкіно з короткометражним ігровим фільмом «Дідо Иванчік» за мотивами роману Петра Шекерика-Дониківа. Картина пройшла технічний відбір ДержКіно. Бюджет –  1 490 000 грн.

29 червня 2021 року Вероніка Крижна стала засновницею і керівницею компанії «Грейд М». Загалом компанія існує з 2016 року і займалася наданням послуг перукарнями та салонами краси. У день, коли додалася засновниця Вероніка Крижна, вид діяльності змінився на виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних программ. Вона володіє 10 % компанії. 8 вересня 2021 року доданий бенефіціарний власник Максим Лещенко. Його частка у компанії – 90 %.

До речі, партнер Вероніки Крижни Максим Лещенко уже є засновником компанії «Ама віжн», вид діяльності якої теж виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних програм. Наразі він ділить компанію разом із Артемом Колюбаєвим. До 25 лютого 2020 року бенефіціарним власником «Ама віжн» був Андрій Єрмак, а компанією керував Максим Лещенко.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду