Регіональні канали Суспільного покажуть серіал про будівництво Кременчуцької ГЕС і затоплені села
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Регіональні канали Суспільного покажуть серіал про будівництво Кременчуцької ГЕС і затоплені села
26 й 27 лютого о 12:55 всі регіональні телеканали Суспільного покажуть серіал «Віднесені водою» про затоплення дніпровських сіл.
Про це повідомили на Суспільному.
Автором і режисером «Віднесені водою» є Олексій Хуторний з Черкас. Він виграв зі своєю ідею у конкурсі «Створюй із Суспільним» і в співпраці з телеканалом «UA: Черкаси» виробив проєкт у двох версіях: повнометражний документальний фільм і серіал із чотирьох епізодів.
У 2021 році з режисером підписали договір через Prozorro на суму 420 997 гривень.
Продюсерка Суспільне Черкаси Олена Баніна вважає, що найбільша цінність цього проєкту — спогади учасників переселення і цікаві роздуми експертів.
«Зрозуміло, що при будівництві Кременчуцької ГЕС необхідно було переселити тисячі родин. Але чи можна було це мінімізувати? Як люди дізнавались про переселення і реагували? Що отримували натомість? Де жили, поки будували нові домівки? Що відбувалось з кладовищами? Чому після створення водосховища розпочалося масове цвітіння Дніпра, як цьому намагались зарадити і чим це закінчилось? Головний герой Сашко Дубина, бабусю якого колись теж переселили, шукає відповіді на цілу низку питань і запрошує усіх стати співучасниками цього процесу», — зазначила вона.
У чотирьох епізодах документального серіалу автор розглядає питання великого радянського будівництва. Експерти спробують з’ясувати, чи доцільно було затоплювати аж таку велику територію і спробують оцінити здобутки і втрати будівництва гідроелектростанції.
«Історія про те, що радянська влада нікого не питала і вирішувала так, як їй потрібно. Людські долі не рахувалися і найперше стояли питання індустріалізації, боротьби із США і Заходом. Хоча були інші варіанти, мінімум 4 проєкти Кременчуцької ГЕС, де можна було затоплювати набагато менші території. Мені здається, що багато хто пережив щось схоже: діди, прадіди тих людей, які будуть дивитись фільм, — люди в той час були гвинтиками у величезній машині. Це така трагедія, яку в різних регіонах пережили по-різному, але дуже схоже», – сказав Олексій Хуторний.
Нагадаємо, режисер Олексій Хуторний зняв на замовлення Черкаської філії документальний фільм «Сільське кіно Владислава Чабанюка».